پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۵۹۸۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
الف نوشته که اکبری ها از کره مریخ نیامده‌اند، بلکه محصول بخشی از کژکارکردهای درون سیستمی هستد.چهره مزورانه اکبری و اکبری‌ها با یقه‌ها و پیشانی پینه‌بسته، خبر از شخصیت‌هایی می‌دهد که سراسر ریا و نفاق هستند، حامل دو رویی‌اند و تزویری که به هویت‌شان تبدیل شده. در ظاهر پایبند به کشور و انقلاب‌اند اما در باطن، شیفته غرب تنفس در هوای اجنبی. از هیچ اقدامی فروگذاری نمی‌کنند؛ حتی خیانت به خاک مادری! و با این اوصاف و "رنگ رخساره‌ای که از سر ضمیر" خبر می‌دهد، به نهادهای مهم و حساس کشور وارد می‌شوند. باید درباره ریا و نفاقی هشدار داد که به راحتی می تواند پشت پرده یقه های بسته ، پیشانی های پینه بسته، سوت صلوات و تسبیح های هزار نشان، مخفی شوند.

شعار سال : قبول کنیم که اکبری‌ها محصول نهادینه شدن ریاپروری اند که تخصص و تعهد افراد پشت دیوار تظاهر‌ها می‌ماند و بپذیریم که باید این روند به سمت و سوی اصلاح حرکت کند. این سرنوشت محتوم اکبری و اکبری هاست؛ خائن به وطن، سزایش جز اعدام نیست؛ گرچه جرم خیانت به وطن، بزرگ‌تر از آن است که اعدام غرامت آن باشد.
موردی و جزئی به مسئله نگاه نکنیم؛ این اولین نمونه کشف شده نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود. ایران از دیرباز با خیانت کارانی مواجه بوده که نه تنها اسرار و اطلاعات راهبردی را به دشمنان قسم خورده این خاک می‌فروختند، بلکه حاضر به همکاری با دشمن و اشغال این خاک به دست بیگانگان بودند. با این تفاسیر و ضرورت اتخاذ نگاهی جامع تر، باید به سراغ بستر‌هایی رفت که فضا را برای فعالیت و مانور اکبری‌ها فراهم می‌کند؛ افرادی که به سر تا سر زندگی شان رنگ نفاق و ریا پاشیده اند.

این مورد کشف شده اخیر، نمونه جالب و البته عجیبی است؛ فردی که ۷۰ ماه سابقه جبهه دارد و جوانی خود را در نبرد با دشمن گذرانده، در عالی‌ترین سطوح نظامی و امنیتی فعالیت داشته، اما سرانجامی جز رفتن بالای چوبه دار ندارد. به چه قیمتی؟ با چه هدفی؟ پشت این خیانت‌ها چه انگیزه‌ای نهفته شده؟ کسب ثروت و اخذ اقامت و زندگی در غرب؟ تاریخ گواهی داده که جاسوسان برای کارفرمایان خود، حکم دستمال کاغذی را داشته و پس از استفاده به سطل زباله پرتاب می‌شوند و حتی مواهب زندگی در غرب، آنقد ارزشمند نیست که یک فرد جان و آبروی و دین و دنیای خود را به خطر بیندازد. پس چرا فردی با این جایگاه و با پشتوانه اعتقادی خود در جوانی که او را راهی جبهه کرده، حاضر به همکاری با یکی از متخاصم‌ترین دشمنان ایران می‌شود؟

به واقع پاسخ واضح و جامعی برای این ابهامات و سوالات نیست. شکافتن ابعاد روانی و شخصیتی این قسم افراد تبحری ژرف را می‌طلبد که در استطاعت نگارنده نیست. اما می‌توان این نقد را به ساختار گزینش در نهاد‌های مختلف کشور وارد کرد که چرا عرصه برای حضور چنین افراد ریاکاری فراهم می‌شود؟ این حقیقتی تلخ، اما واقعی است.

بی پرده بگوییم؛ چهره مزورانه اکبری و اکبری‌ها با یقه‌ها و پیشانی پینه بسته، خبر از شخصیت‌هایی می‌دهد که سراسر ریا و نفاق هستند، حامل دو رویی اند و تزویری که به هویت شان تبدیل شده. در ظاهر پایبند به کشور و انقلاب اند، اما در باطن، شیفته غرب و برای تنفس در هوای غرب، از هیچ اقدامی فروگذاری نمی‌کنند؛ حتی خیانت به خاک مادری! و با این اوصاف و "رنگ رخساره‌ای که از سر ضمیر" خبر می‌دهد، به نهاد‌های مهم و حساس کشور وارد می‌شوند.

اکبری‌ها از «مریخ» نیامده‌اند! مراقب یقه‌ها و پیشانی پینه‌بسته، سوت صلوات و تسبیح های آلوده به «ریا و نفاق» باشید

حق بدهید بپرسیم که چرا باید ساز و کار‌های معیوب گزینش و سپس پایش افراد با انتخاب چنین افرادی، عرصه را برای ورود دلسوزترین انسان‌ها و محبان میهن و انقلاب به مدارج بالای مدیریتی محدود کنند؟ نه اینکه در مهم‌ترین مناصب، افراد ماهر، خبره و دلسوز وجود ندارند که اگر چنین گفته شود، ادعایی نارواست. بلکه بحث بر سر هزینه‌های گزافی است که بخشی از این ساز و کار ریاکارانه محور بر کلیت نظام و انقلاب تحمیل می‌کند. این افراد که از کره مریخ نیامده اند، بلکه محصول بخشی از کژکارکرد‌های درون سیستمی هستد.

بدانیم که اکبری‌ها با ظاهر ریاکارانه و در لوای دین و دین مداری چنان ضربات سهمگینی بر پیکره انقلاب وارد می‌کنند که شاید دشمنان از وارد کردن آن عاجز باشند. قبول کنیم که اکبری‌ها محصول نهادینه شدن ریاپروری اند که تخصص و تعهد افراد پشت دیوار تظاهر‌ها می‌ماند و بپذیریم که باید این روند به سمت وسوی اصلاح حرکت کند.

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از الف. منتشره در 27 دی ماه 1401. کد خبر: 4011024086 . https://alef.ir .

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
0
0
اخبار مرتبط خیلی کامل و همه جانبه ای گذاشته اید. ردپای فکری و عملی رحیم پورازغدی هم ، تاکید بر همین موضوعات دارد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
0
0
خیلی جای تاسف دارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین