پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 April 01
کد خبر: ۳۸۶۲۳۲
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶
شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بیش از ۵۷ هزار واحد سقوط کرد تا سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر ثبت شود. بازار سرمایه در واکنش به اتفاقات رخ داده، امروز منفی بود تا سنگین‌ترین افت بورس در دو سال اخیر رقم بخورد. شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز، افت ۵۷ هزار و ۹۰۰ واحدی را به ثبت رساند.

شعار سال: شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بیش از ۵۷ هزار واحد سقوط کرد تا سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر ثبت شود. بازار سرمایه در واکنش به اتفاقات رخ داده، امروز منفی بود تا سنگین‌ترین افت بورس در دو سال اخیر رقم بخورد. شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز، افت ۵۷ هزار و ۹۰۰ واحدی را به ثبت رساند.

بر این اساس، سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر رقم خورد تا دماسنج بازار در محدوده یک میلیون و ۵۴۲ هزار واحد قرار بگیرد. همچنین شاخص هم وزن نزدیک به ۲۰ هزار واحد افت کرد. پس از ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ که شاخص کل ۸۹ هزار و ۶۹۳ واحد افت داشت، دماسنج بازار هرگز چنین افتی نداشته است. آن مقطع روز‌های نخست ریزش سنگین و تاریخی بورس بود. امروز همچنین یک رکورد منفی دیگر در بازار ثبت شد که مربوط به خروج پول از بازار است.

تراز خروج پول حقیقی از بازار به یک هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان رسید که بیشترین میزان خروج پول در ۱۷ ماه اخیر به حساب می‌آید. در این بین، بیشترین ورود پول حقوقی به نماد‌های شتران، فملی و فولاد اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی نیز به نماد‌های ثتران، وشهر و وبیمه بود. شاخص قدرت خریداران حقوقی امروز ۰.۷۳ بود.

بعد از هشت آبان ۱۴۰۱، شاخص قدرت خریداران حقیقی تا این مقدار کاهش نیافته بود. نکته جالب توجه اینجاست که پس از هشت آبان ۱۴۰۱، رشد اخیر بازار آغاز شد. در این مسیر، شاخص کل بورس تهران خود را از سطح یک میلیون و ۲۴۰ به حوالی یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رساند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت بهارنیوز، تاریخ انتشار:۹ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۳۸۴۱۴۴، www.baharnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین