پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 February 26
کد خبر: ۳۸۶۹۳۴
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۱
طرح نهضت ملی مسکن با هدف ارائه خانه ارزان‌قیمت به دهک‌های پایین جامعه تدوین شد اما با گذشت زمان و بالا رفتن هزینه‌های ساخت، خانه‌های این طرح نیز در مسیر لاکچری شدن قرار گرفته‌اند. در حال حاضر هزینه ساخت یک واحد ۱۰۰متری حدود یک میلیارد تومان است. حدود ۳۰۰ میلیون از این مبلغ را وام پوشش می‌دهد و ۷۰۰ میلیون تومان دیگر را بایستی متقاضیان پرداخت کنند. لازم به توضیح است که طرح نهضت ملی، مهمترین وعده رئیسی به مردم در زمان انتخابات بوده است. با این شرایط، منتقدین می پرسند که آیا طرح نهضت ملی شکست خورده است؟

شعارسال: روزنامه اصولگرای جام جم طرح نهضت ملی مسکن را شکست‌خورده اعلام کرد و از مسئولان پرسید آیا دهک‌های پایین توان پرداخت ۱ میلیارد تومان را دارند؟

آیا طرح مسکن ملی و وعده اصلی رئیسی ، شکست خورده است؟ عملکرد کجاست؟

طرح نهضت ملی مسکن با هدف ارائه خانه ارزان‌قیمت به دهک‌های پایین جامعه تدوین شد اما با گذشت زمان و بالا رفتن هزینه‌های ساخت، خانه‌های این طرح نیز در مسیر لاکچری شدن قرار گرفته‌اند.در حال حاضر هزینه ساخت یک واحد ۱۰۰متری حدود یک میلیارد تومان است. حدود ۳۰۰ میلیون از این مبلغ را وام پوشش می‌دهد و ۷۰۰ میلیون تومان دیگر را بایستی متقاضیان پرداخت کنند.

حال این سؤال مطرح می‌شود که آیا دهک‌های پایین که جامعه هدف این هستند، توان پرداخت این رقم را دارند؟

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت منیبان، تاریخ انتشار: 16 اسفند1401، کدخبر: 143539،www.moniban.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین