پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۸۸۳۳
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۲
یکسال پس از ابلاغ بخشنامه سازمان هواپیمایی برای حذف پروازهای چارتری از تهران به ۶ مقصد پرتقاضا، در تذکر دوباره دو هفته به شرکت‌های هواپیمایی مهلت داده شد تا تمام قراردادهای چارتری خود را ابطال و نتیجه را به مسافران اعلام کنند.

شعارسال: سازمان هواپیمایی تیرماه سال گذشته در بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی داخلی ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما را در ۶ مسیر پرتقاضا اعلام کرد.

پروازهای چارتری از تهران به ۶ مقصد لغو می‌شود

در پی دریافت گزارش‌های متعدد از تداوم فروش چارتری مسیر‌های پرتقاضا، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی مجدد اعلام کرد: ممنوعیت پرواز‌های چارتری در مسیر‌های تعیین شده برقرار است و در همین راستا به شرکت‌های هواپیمایی متذکر می‌شویم که دو هفته وقت دارند تا به فروش چارتری بلیت در مسیر‌های تهران- مشهد، تهران- اصفهان، تهران- شیراز، تهران- اهواز، تهران- بندرعباس و تهران- تبریز پایان دهند.

سازمان هواپیمایی در این بخشنامه تذکر می‌دهد که در صورت ارائه هر گونه بلیت چارتری در مسیر‌های یاد شده، مجوز پروازی آن شرکت در مسیر‌های مذکور تعلیق می‌شود.

*۹۵ درصد مسیر‌های هوایی در دست چارترکنندگان است

مدیرعامل یکی ار شرکت‌های هواپیمایی پیش‌تر گفته بود: ۹۵ درصد مسیر‌هایی هوایی در دست چارتر کنندگان است، وقتی مسیری چارتری است، احتمال تاخیر افزایش خواهد داشت و حتی ممکن است چارتر کننده تاخیر را به اطلاع مسافران نرساند. حتی مواردی بوده است که هزینه‌های استرداد بلیت هم از سوی چارترکننده پرداخت نشده است و مسافر در نهایت تمام این کم کاری‌ها و تخلفات را از چشم ایرلاین و شرکت هواپیمایی می‌بیند. این درحالی است که ایرلاین حتی اطلاعی از فروش و قیمت بلیت ندارد.

شرکت‌های هواپیمایی از ترس اینکه مبادا دخل و خرجشان با هم جور نیاید به صورت سه ماهه یا سالانه مسیر‌های پروازی را به چارترکنندگان می‌فروشند و نهایتا این مسافر است که در زمان تاخیر و ابطال پرواز نمی‌داند حق خود را از کجا و چه کسی بگیرد؟

سایت تحلیلی خبری شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 1خرداد1402، کدخبر: 85118095، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین