پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 30
کد خبر: ۳۸۹۲۳۹
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۴
درحالی سازمان هواپیمایی، زاگرس‌ایر را به‌دلیل گرانفروشی نقره‌داغ کرد که برخی ایرلاین‌ها شگرد جدیدی را برای دور زدن سازمان و دریافت پول ببیشتر در دستور کار قرار داده‌‌اند.

شعارسال: به نظر می‌رسد برخی شرکت‌های هواپیمایی با نرخ‌های اعلام شده سازمان هواپیمایی کشوری برای پرواز‌های داخلی چندان موافق نیستند. گواه این گمانه نیز ابطال مجوز پرواز‌های تهران-اهواز هواپیمایی زاگرس است.

تعجیل در پرواز ، شگرد جدید برخی ایرلاین ها  برای گرانفروشی؟

سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره اعلام کرد: پیرو اخطار قبلی در اردیبهشت ماه امسال و بررسی مجدد سیستم‌های نمایش، توزیع و فروش بلیت هوایی، بلیت شرکت هواپیمایی زاگرس همچنان بالاتر از نرخ تعیین‌شده در نرخنامه ابلاغی این سازمان به شرکت‌های هواپیمایی به‌فروش رسید.

بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری با استناد قوانین و مقررات موضوعه و به‌منظور حفظ مصالح عمومی، تمامی مجوز‌های پروازی مسیر تهران-اهواز هواپیمایی زاگرس از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۲۱ تا اطلاع ثانوی باطل کرد.

از سوی دیگر با وجود ممنوعیت فروش بلیت چارتری ۶ مسیر پروازی از مبداء تهران به شهر‌های مشهد مقدس، شیراز، اصفهان، اهواز، بندرعباس و تبریز از تاریخ ۱۴ خریداد ۱۴۰۲، اما فروش این نوع بلیت از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی ادامه دارد و سازمان هواپیمایی کشوری فعلاً نتوانسته اقدامی در این زمینه انجام دهد.

در جدیدترین نمونه هواپیمایی ایران ایرتور با ارسال پیامکی به مسافران پرواز مشهد-تهران روز ۲۶ خردادماه ساعت ۱۹:۳۰ اعلام کرده که این پرواز با تعجیل بیش از ۱۵ ساعته انجام خواهد شد! یکی از مسافران این پرواز به خبرنگار تسنیم، گفت: بنده برای پرواز شماره ۹۶۷ مشهد-تهران ایران ایرتور مبلغ یک میلیون و ۱۸ هزار تومان پرداخت کرده‌ام.

وی ادامه داد: این در حالی است که هواپیمایی ایرتور با ارسال پیامکی از تعجیل انجام این پرواز در ساعت ۴ بامداد روز ۲۶ خرداد خبر داده است.

وی تصریح کرد: در تماس با شرکت هواپیمایی گفته شد می‌توانیم بلیت را بدون اخذ جریمه مسترد کنیم، این در حالی است که برای خرید همان بلیت باید ۵۰۰ هزار تومان بیشتر پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: دلیل این تعجیل را جویا شدم که پاسخ مشخصی برای این پرسش به ما داده نشد.

 از شواهد و قرائن پیداست شرکت‌های هواپیمایی با ترفند تعجیل در انجام پرواز‌ها به‌دنبال کسب سود بیشتر و فروش بلیت بالاتر از نرخ‌های مصوب سازمان هواپیمایی هستند.

البته این تنها شگرد شرکت‌های هواپیمایی برای کسب درآمد بالاتر از قیمت‌ها مصوب نیست. اگر فردی به سایت‌هایی که ایرلاین‌ها با آن همکاری می‌کنند مراجعه کند به در بسته خرید بلیت برمی‌خورد. مسئله‌ای که دفاتر فروش بلیت درباره آن می‌گویند اگر قیمت بالاتری نسبت به قیمت مصوب بلیت پرواز‌های داخلی پرداخت شود می‌توانیم بلیت را صادر کنیم!

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 17خرداد1402، کدخبر: 2907472، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین