پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 24
کد خبر: ۳۹۱۸۸۱
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
از معدود رسانه‌های منتقد دارای مواضع انتقاد صریح و مستدل از بانک مسکن هستیم و به این شیوه فعالیتی تا زمان بهسامانی در بانک مسکن، با افتخار ادامه می‌دهیم. در زمان ورود سیدعباس حسینی اعلام کردیم که احتمالا شاهد تحولات مثبت در این بانک خواهیم بود. همان زمانی که خیلی‌ها حتی خبر حضور احتمالی ایشان را هم سانسور می‌کردند، موضع گیری حمایتی کردیم. خیلی‌ها تعجب کردند و خیلی‌ها برایمان خاشیه و شایعه ساختند، اما خوشحال هستیم که برداشت مان از توانمندی‌های ایشان درست بود. متمایلیم روزی برسد که جهت گیری اخبارمان، انعکاس توانمندی‌ها و عملکرد‌های قابل دفاع از این بانک باشد. خبر می‌رسد که سقف تسهیلات ساخت طرح نهضت ملی مسکن برای کلانشهر‌ها ۷۵۰ میلیون تومان شده و به سازندگانی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند پرداخت می‌شود.

شعار سال: سقف تسهیلات ساخت طرح نهضت ملی مسکن برای کلانشهر‌ها ۷۵۰ میلیون تومان است و به سازندگانی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند پرداخت می‌شود.

اعلام شرایط پرداخت وام ۷۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن ملی در سال ۱۴۰۲
سقف تسهیلات ساخت مسکن به سازندگانی که از روش‌ها و فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند در کلانشهرها، مراکز استان‌ها و سایر شهر‌ها به ترتیب ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده که به مرور و با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود. سال گذشته سقف این تسهیلات ۶۰۰ میلیون تومان بود.

بازپرداخت تسهیلات در سال جاری برای تعاونی‌ساز‌ها حداکثر ۱۰ سال و برای سایر سازندگان حداکثر ۸ سال با سود نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است.

بنا به گفته عباس حسینی ـ مدیرعامل بانک مسکن - از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۵۵ درصد تسهیلات مشارکت مدنی در چارچوب ضوابط به پروژه‌هایی که از فناوری‌های نوین استفاده کردند پرداخت شد.

پرداخت تسهیلات ساخت با فناوری نوین در قالب طرح نهضت ملی مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به میزان ۱۸ درصد خواهد بود. پیش از این نرخ تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن ۲۳ درصد بود که از ۱۳ تیر امسال به ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

در حال حاضر سقف تسهیلات عادی طرح نهضت ملی مسکن ۵۵۰ میلیون تومان با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است. برای دهک‌های ۱ و ۲ مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و برای دهک‌های ۳ و ۴ مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود. هر دوی این وام‌ها با نرخ سود ۲ درصد و مدت بازپرداخت ۱۵ ساله است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر:۱۴۰۲۰۶۲۷۱۶۸۴۵، www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین