پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۶۷۴۱
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳
اول صبح روز پس از حادثه قطار استعفایم را برای آقای روحانی نوشتم وزیر راه با اشاره به این‌‌که «این افتخار را دارم که یک روز هم با دولت احمدی‌نژاد همکاری نکردم» ثروت واقعی خود را یک هزارم رقم‌های اعلام شده عنوان کرد وگفت: برای افزایش ظرفیت فرودگاه امام خمینی(ره) به ۲۰ میلیون نفر پیش‌اعلام بین‌المللی را انجام داده‌ایم.
شعارسال: عباس آخوندی در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» با بیان اینکه برنامه بلندپروازانه در فرودگاه امام خمینی(ره) برای افزایش ظرفیت آن به 100میلیون نفر داریم، اظهار کرد:‌ ظرفیت کنونی این فرودگاه هم‌اکنون 5 تا 6 میلیون نفر در سال است که هفته گذشته پیش‌اعلام بین‌المللی برای افزایش ظرفیت آن به 20 میلیون نفر را اعلام کرده و با بهترین پیشنهاد ارائه شده قرارداد امضا می‌کنیم. وی با اشاره به سرمایه‌گذاری جدید در فرودگاه مهرآباد، تصریح کرد:‌ پایتخت‌های جهان فرودگاهی در مرکز شهر دارند که باید بتواند به پروازهای داخلی سرویس دهد، از این‌رو بهسازی و نوسازی فرودگاه مهرآباد را در برنامه داریم که در این راستا پس از 40 سال سطح دو باند فرودگاه مهرآباد در حال بازسازی است.

وزیر راه و شهرسازی ورود نخستین ایرباس نو به کشور را آغاز نوسازی کل ناوگان هوایی ایران و بزرگترین اتفاق در صنعت هوانوردی ایران دانست و با بیان اینکه «نوسازی کار کوچکی نیست چراکه بیش از دو برابر کل ناوگان هوایی ایران است»، افزود:‌ نگرانی‌ها در خصوص عدم پایبندی طرف مقابل به تحویل هواپیماها توسط عده‌ای، ناشی از یک تفکری است که نسبت به خودشان تردید دارند، اگر به ایران ایمان داشته باشیم یک قرارداد رسمی بسته‌ایم. چرا ندهند، البته همه چیز در عالم سیاست ممکن است روی دهد اما وقتی قراردادی را امضا می‌کنید دو طرف باید به آن متعهد باشند. وی تأکید کرد: بزودی دو فروند ایرباس 330 قاره‌پیما و چند فروند هواپیمای ATR هم وارد کشور می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه یک هزارم ثروت‌های اعلام شده را ندارم در پاسخ به پرسش مجری مبنی بر اینکه گویا با دولت قبل سابقه همکاری داشته‌اید، تصریح کرد: یک روز هم با دولت احمدی‌نژاد همکاری نکردم، این افتخار را دارم که یک روز هم با ایشان همکاری نکرده‌ام.

وی با بیان اینکه اظهارات من درباره بیمه مسافران قطار سمنان جزو شاهکارهای صدا و سیما بود، گفت: از حادثه برخورد قطارهای مسافری در سمنان (ایستگاه هفت‌خوان)بازدید کرده و بلافاصله جلسه ستاد بحران استان سمنان را تشکیل دادم. وقتی صدا و سیما با من مصاحبه کرد کل قصه را تعریف کردم و گفتم الان دارم می‌روم به بازدید مصدومان حادثه در بیمارستان. وظیفه داریم از اینها مراقبت و به بهترین وضع رسیدگی کنیم. اینها خودشان بیمه هستند و بیمه موظف است به این مصدومان رسیدگی کند. بعدش آمدند و گفتند آخوندی گفته اینها بیمه هستند و بیمه پول آنها را می‌دهد این از شاهکارهای صدا و سیما بود. این در حالی بود که تأکید کردم که از حیث رسیدگی بیمه به مصدومان جای نگرانی نیست.وی یادآور شد: استعفا کردن کار خوبی است و این کار را کردم، اول صبح روز پس از حادثه استعفایم را برای آقای روحانی نوشتم و گفتم از لحاظ اجتماعی خوب است که یک نفر مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد. وی ادامه داد: بلافاصله آقای پورسیدآقایی -مدیرعامل مستعفی راه‌آهن- آمد و گفت این کار در راه‌آهن روی داده، بگذارید بنده که مسئول شرکت هستم مسئولیت کار -برخورد قطارها- را بر عهده بگیرم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حادثه بسیار بزرگی بود و خوب است که در سطح وزیر استعفا را انجام دهیم، افزود:‌ معاون اول رئیس جمهوری ساعت 14:30 روز پس از حادثه گفتند که با آقای روحانی در این باره صحبت کرده‌ام و وی گفته که فقط در سطح مدیرعامل کار استعفا انجام شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران، صفحه 6، تاریخ انتشار: یکشنبه 26 دی 1395، شماره: 6408

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین