پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۱۱۸
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
متوسط هزینه هر ساعت بکارگیری یک کارگر (به جز بخش کشاورزی و خدمات دولتی) در کشور‌های عضو اتحادیه از ۲۷.۷ یورو در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۸.۵ یورو در سال ۲۰۲۰ رسید.

  شعار سال: اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) با انتشار گزارشی اعلام کرد که در میان ۲۷ عضو این اتحادیه، پایین‌ترین هزینه ساعتی بکارگیری هر کارگر در بلغارستان با ۶.۵ یورو و بالاترین آن با ۴۵.۸ یورو در دانمارک ثبت شده است؛ ارقامی که نشان دهنده وجود شکاف قابل توجه در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.
 
هزینه کار ساعتی افزون بر پرداخت دستمزد و پاداش و شمال سایر هزینه‌ها از جمله لباس، غذا، آموزش، بیمه و مالیات می‌شود که مطابق گزارش یورواستات به طور متوسط سهم ۲۴.۵ درصدی در کل هزینه ساعتی هر کارگر شاغل در اتحادیه اروپا دارد.
 
گزارش یورواستات نشان می‌دهد که متوسط هزینه ساعتی بکارگیری هر کارگر در ۱۹ کشور حوزه پولی یورو از اتحادیه اروپا بالاتر است؛ به طوری که این رقم در سال ۲۰۱۹ در این منطقه ۳۱.۴ یورو بوده که در سال ۲۰۲۰ به ۳۲.۳ یورو رسیده است.
 
هزینه ساعتی کار در همه کشورهای عضو منطقه یورو به جز مالت(منفی ۴.۷ درصد)، قبرس و ایرلند (هر کدام منفی ۲.۷ درصد) افزایش یافته و بیشترین افزایش در پرتغال با ۸.۶ درصد گزارش شده است. در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در منطقه یورو حاضر نیستند نیز هزینه کار ساعتی تنها در کرواسی(منفی ۱ درصد) کاهش یافته و بالاترین افزایش نیز با ۷.۹ درصد در مجارستان ثبت شده است.
 
بخشی از افزایش هزینه کار ساعتی در اتحادیه و منطقه یورو ناشی از اعطای یارانه‌های دولتی برای کمک به بیکاری موقت کارگران و کاهش ساعت کار آنها در دوران شیوع ویروس کرونا بوده است.

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری یورونیوز  ، تاریخ انتشار:  15 فروردین 1400، کدخبر: ،www.per.euronews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین