پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۲۳۰۷
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
حضرت آیت الله مکارم شیرازی به برخی پرسش‌ها در باب جایگاه حجاب در اسلام، ضرورت رعایت حجاب بانوان و نیز تکالیفی که در این زمینه بر عهده همسران آنهاست، پاسخ داده اند.

شعار سال: متن پرسش و پاسخ ها به شرح زیر است:

پرسش: آیا حجاب در زمان پیغمبر (ص) اجباری بوده؟ مثل حکومت جمهوری اسلامی

پاسخ: حجاب از واجبات است و انجام همه واجبات حداقل در ظاهر الزامی است.

پرسش: همسر اینجانب معتقد به رعایت حجاب نیست بطوریکه در محافل و مجالس حجاب خود را رعایت نمی کند، به صحبت ها و درخواست های من هم هیچ توجهی نمی کند، آیا گناه عدم رعایت حجاب از جانب ایشان متوجه من هم هست؟ وظیفه اینجانب در قبال ایشان چیست ؟

پاسخ: با زبان خوش و لحن ملایم ایشان را امر به معروف و نهی از منکر نمایید و بگویید حفظ حجاب از ضروریات دین است و زنی که حجاب خود را رعایت نکند به عذاب خداوند گرفتار می شود. امید است موثر واقع شود و در اینصورت گناهی بر عهده شما نیست.

 

پرسش: آیا بر حکومت اسلامی لازم است که از ترویج گناه مثل بی حجابی جلوگیری نماید؟

پاسخ: حکومت اسلامی و مسلمانان نسبت به گناهان پنهانی افراد وظیفه ای ندارند، ولی بدون شک نسبت به گناهانی که به طور علنی و آشکار، در سطح جامعه انجام می شود وظیفه نهی از منکر دارند، و الاّ جایی برای انجام این وظیفه مهم باقی نمی ماند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بگرفته از سایت همشهری آنلاین، تاریخ انتشار:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۶۰۰۷۳۷، www.hamshahrionline.ir.

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین