پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 05
کد خبر: ۳۴۲۹۹۳
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک گفت: از نظر بخش خصوصی، افزایش تعداد مناطق آزاد با توجه به عملکرد قبلی این مناطق و بدون رفع عملی معضلات و ایرادات مناطق فعلی، به هیچ عنوان مورد تأیید نیست.
شعار سال : سعید قدیری، با اشاره به اینکه اخیراً مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه افزایش مناطق آزاد تجاری را به تصویب رسانده است، گفت: تصویب این لایحه درحالی انجام شده است که این موضوع قبلاً چندین بار در مجلس بررسی و در نهایت با اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده بود.

وی با اعلام اینکه اختلاف دولت، مجلس و شورای نگهبان عاملی شد تا مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع افزایش مناطق آزاد ورود پیدا کند، افزود: جالب اینجاست در مرکز پژوهش‌های مجلس و هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه افزایش مناطق آزاد مورد انتقاد جدی بود و افزایش آن با مخالفت این دو بخش روبه‌رو شده بود، اما متأسفانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم به تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد تجاری گرفته است.

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک تصریح کرد: در شرایطی لایحه افزایش مناطق آزاد به تصویب رسیده است که مجلس مشغول بررسی لایحه اصلاح قانون مناطق آزاد است. برای ما سؤال به‌وجود آمده است چرا در شرایط فعلی که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز پژوهش‌های مجلس با تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد مخالف بودند این موضوع به تصویب رسیده است.

قدیری با انتقاد از اینکه هنوز اشکالات مناطق آزاد که به‌نوعی ضد تولید هستند مورد اصلاح قرار نگرفته است، گفت: چرا مناطقی که قرار بود کمک به تولید باشند، اما بیشتر کمک به واردات می‌کنند باید افزایش پیدا کنند، قرار بود در مناطق آزاد بستر‌های لازم برای حمایت از تولیدکننده داخلی صورت گیرد، اما متأسفانه این موضوع اجرایی نشده است.

به‌گفته وی، از نظر بخش خصوصی، افزایش تعداد مناطق آزاد با توجه به عملکرد قبلی این مناطق و بدون رفع عملی معضلات و ایرادات مناطق فعلی، به هیچ عنوان مورد تأیید نیست و بخش بزرگی از کسب و کار‌های مرتبط با پوشاک، کفش و نساجی را مورد مخاطره قرار خواهد داد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۲۵۰۴۸۰۷، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین