پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۴۶۶۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
جوانی، عاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سپاه در انتخابات ورود مصداقی ندارد گفت: این نهاد نه تنها نامزدی در انتخابات ندارد بلکه از هیچ فرد و یا لیست خاصی حمایت نمی‌کند.
شعار سال: سردار یدالله جوانی روز شنبه در حاشیه نشست سیاسی بصیرتی در سپاه امام حسن مجتبی (ع) در گفتگو با خبرنگاران افزود: پیش از این نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بار‌ها و بار‌ها اعلام کرده و در اسناد ابلاغی آن نیز وجود دارد که در هیچ انتخاباتی ورود مصداقی نداشته و ندارد و اینکه مطرح می‌شود که سپاه از فرد و یا جریان خاصی حمایت و یا ورود کرده یک اتهام و دروغ بزرگ است.

وی اضافه کرد: اینکه یک پاسدار در محله خود و در جایی عمل و رفتاری داشته را که نباید به پای سپاه نوشت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت هیچ شرایطی در انتخابات ورودش مصداقی نیست چرا که درست است که عمل و اقدام سیاسی دارد، اما سپاه حزب سیاسی نیست.

جوانی گفت: در واقع ورود و نقش سپاه در انتخابات امیدآفرینی، افزایش مشارکت مردم، تببین ملاک و معیار‌ها به خصوص در جا‌هایی که دشمنان ما به دنبال ضربه زدن هستند است.
 
 
ادعای حمایت سپاه از فرد یا جریان خاص اتهام بزرگی است؛ شورای نگهبان فصل الخطاب است
 
 

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می‌کنند تا انتخابات پیش روی بی رونق و مشارکت نیز بالا نباشد، در شبکه‌های تلویزیونی و فضا‌های مجازی به صورت مرتب از تحریم انتخابات و استفاده از عناوینی که ما رای نمی‌دهیم هستند و در واقع از فرصت انتخابات برای ایجاد یاس و ناامیدی و ترویج آن در جامعه با هدف ضربه زدن به انقلاب در حال سوء استفاده هستند.

جوانی ادامه اظهار داشت: در این شرایط سپاه ماموریت دارد که در نقطه مقابل دشمن که ایجاد یاس و ناامیدی می‌کند امیدآفرینی و شرایط را تببین رده و مردم را با بیان ملاک و معیار‌های درست دعوت به مشارکت کند، اما مراقب نیز هست تا به هیچ عنوان ورودش مصداقی و حمایت از یک فرد و جریان خاصی نباشد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تببین درست، روشنگری و امید آفرینی در جامعه عنوان کرد: در صورتی که مردم متوجه شوند که با مشارکت بالا و رای درست آن‌ها تحولی در زندگی و کشور ایجاد می‌شود به طور قطع در انتخابات شرکت خواهند کرد.

جوانی ادامه داد: از سوی دیگر کاندیدا‌ها نیز بایستی با ارائه برنامه‌های خود برای مردم امیدآفرینی کنند چرا که مردم به برنامه‌ها توجه و بر اساس آن‌ها انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه سپاه به دنبال این است که نقشه‌های شوم دشمن را خنثی کند، تصریح کرد: امروز در کشور ما برخی از دستاورد‌های انقلاب به گونه دیگری در حالا تفسیر شدن است، بخشی از موفقیت‌ها به شکل دیگری و بر اساس تحلیل‌های نادرست با هدف اعتماد سوزی و ناامید ساختن مردم تفسیر می‌شوند، که در چنین شرایطی بایستی نسبت به روشنگری اقدام کرد.

جوانی گفت: امروز جمهوری اسلامی یک کشور قوی و مقتدر در منطقه است، اما دشمنان به دنبال این هستند که با تحلیل‌های غلط ایران را به عامل ناامنی در منطقه متهم و ما را عامل هرج و مرج و رفتار‌های جمهوری اسلامی را ماجراجویانه تفسیر کنند، که تمام این موارد بایستی برای مردم تحلیل و تببین تا امیدوارتر شوند چرا هر چقدر که امیدشان بیشتر شود به طور طبع مشارکت شان نیز در مسایلی از جمله انتخابات بیشتر خواهد شد.
 
 
ادعای حمایت سپاه از فرد یا جریان خاص اتهام بزرگی است؛ شورای نگهبان فصل الخطاب است
 

شورای نگهبان فصل الخطاب است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحلیل‌های نادرست در روز‌های اخیر نسبت به عملکرد شورای نگهبان در تائید و رد صلاحیت کاندیدا‌های ریاست جمهوری گفت: اگر قصد از اینگونه اقدامات به زیر سوال بردن و تخریب جایگاه شورای نگهبان باشد بایستی به این افراد گفت که چنین تخریب‌هایی جز آسیب به کشور نتیجه دیگری در بر ندارند.

جوانی ادامه داد: مسوولان و یا غیر مسوولان باید بدانند که تمام موفقیت و پیشرفت هایمان در گرو توصیه به قانون و عمل به آن است، در انتخابات نیز به شورای نگهبان اختیارات قانونی داده شده و بر اساس همین اختیارات نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، زمانی که چندین فقیه و حقوقدان بر اساس گزارشات، عملکرد و تحقیقات به یک جمع بندی می‌رسند همگی باید آن را پذیرفته چرا که شورای نگهبان فصل الخطاب است، در مواردی نیز ممکن است رهبری حکم حکومتی بدهد که آن نیز قانون است، بر این اساس همگی بایستی به دنبال تقویت قانونگرایی در کشور باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی‌های رییس جمهوری آینده اشاره کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تشکیل یک دولت جوان انقلابی و حزب اللهی راه علاج مشکلات کشور است، معظم له بار‌ها شاخصه‌های انتخاب یک رییس جمهوری را بیان، اما مساله‌ای که ما باید به آن اشاره کنیم این است که یک رییس جمهور انقلابی کسی است که گفتمانی در امتداد گفتمان ولایت و رهبری باید داشته باشد.

جوانی تاکید کرد: فردی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی که یک شخصیت برجسته نظامی، بین المللی و با سابقه طولانی بود، اما همین فرد نگاهش به لحاظ اعتقادی و جایگاه کاری به رهبری این بود که عنوان کرد بر روی قبر من بنویسید «سرباز قاسم سلیمانی» چرا که خودش را سرباز ولایت می‌دانست و رهبری را مانند حکیمی می‌دید که بایستی از ایشان تبعیت و پیروی کرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: رییس جمهوری اگر گفتمانی متفاوت از ولایت داشته باشد و در حوزه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و خارجی حرف‌های خودش را بزند کشور دچار مشکلاتی می‌شود، رییس جمهوری رییس قوه مجریه است و قوه مجریه نیز بایستی تابع سیاست‌های کلان نظام باشد.

جوانی اظهار داشت: اگر رییس جمهوری با ولایت در یک گفتمان واحد باشد بسیاری از مشکلات کشور به سرعت در خیلی از حوزه‌ها برطرف خواهد شد، در گذشته در مقاطعی روسای جمهوری را تجربه کردیم که در حالی که سیاست ولایت و نظام در حوزه‌هایی مشخص بود، اما وی نیز برای خودش حرف‌هایی داشت که باعث شد نتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

وی ادامه داد: اگر سردار سلیمانی در حوزه مقاومت و منطقه پیروز و موفق بود دلیل آن اجرای سیاست‌هایی بود که در نظام به خصوص از سوی مقام معظم رهبری مشخص می‌شد.

جوانی ادامه داد: داشتن توان مدیریتی برای اداره کشور، بهره‌مند بودن از ایمان قوی با این هدف که در برابر بیگانگان و فشار‌ها بایستد، عدالت محوری و مبارزه با فساد با توجه به اینکه بخش قابل توجه‌ای از مردم دغدغه اصلی شان وجود فساد است از دیگر شاخصه‌های یک رییس جمهور اصلح و شایسته است.

معاون سیاسی سپاه گفت: داشتن تفکر و روحیه انقلابی، شناخت ظرفیت‌های داخلی و استفاده هر چه بیشتر از آن‌ها و اینکه مرد میدان و تحول گرا باشد از دیگر مشخصات یک فرد اصلح برای انتخابات ریاست جمهوری است.

جوانی عنوان کرد: رییس جمهوری بایستی به ظرفیت‌های داخلی به خصوص جوانان بیشتر از همیشه توجه کند با داشتن چنین ویژگی‌هایی به طور قطع آن فرد می‌تواند رییس جمهوری انقلابی بوده و یک دولت انقلابی تحول گرا ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران در تمام صحنه‌ها با هدف حفظ عزت انقلاب و نظام حضور داشتند گفت: فشار‌های زیادی بر مردم وارد شده و این مردم شایسته مسوولانی ساده زیست و همراه هستند.

شعار سال؛ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۳۴۷۳۵۷، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هیوا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
0
0
ای بابا کلا سپاه کل کشورو می گردونه اونوقت میگی سپاه از فردی حمایت نمیکنه مگه میشه سپاه در چیزی اونم انتخابات مساله به این بزرگی دخالتی نداشته باشه دست بردار جناب جوانی توروخدا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین