پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۷۸۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
احسان حدادی گفت: خیلی‌ها نوشته اند برای من تا المپیک ۱۹ میلیارد هزینه شده که اصلا این طور نیست. سال ۲۰۱۸ برای من ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد، سال ۲۰۱۹، ۶۰۰ میلیون و امسال هم ۶۰۰ میلیون تومان؛ اسپانسر شخصی هم ۴۰ هزار دلار هزینه کرده که رقم نامعقولی نیست.
شعار سال: احسان حدادی پرتابگر دیسک، چهارمین المپیکش را با ناکامی تمام کرد. او که با مصدومیت دیسک کمرش به توکیو رفته بود، در سه پرتاب دور مقدماتی با رکورد ۵۸ متر و ۹۸ سانتیمتر بین ۳۲ نفر ۲۸ شد. نتیجه‌ای ضعیف که انتقادات زیادی را در پی داشت. انتقاد به دلیل هزینه زیاد برای اردو و درمانش، بدون اینکه نتیجه‌ای برای کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو داشته باشد. او البته انتقادات را بیشتر به خصومت شخصی ربط می‌دهد که نتیجه اش خوراک برای رسانه‌های آن طرف آب است و بس. حدادی در گفتگو با خبرورزشی درباره المپیک و حاشیه هایش حرف زده است.


*قرار بود بعداز المپیک، برای جراحی دیسک کمرت تصمیم بگیری، چه شد؟

این روزها، پیگیر کار‌های درمانی ام هستم، فعلا عکس و MRI می‌گیرم تا برای جراحی کردن یا نکردن به جمع بندی برسم. خوشبختانه ایران متخصصان خوب کمر وستون فقرات زیاد دارد، از آمریکا هم پزشکی را به من معرفی کرده اند و فدراسیون پزشکی هم متخصص دارد. اگر پزشکان صلاح بدانند، جراحی می‌کنم، وگرنه درمانم را جور دیگری ادامه می‌دهم.

*احسان همچنان انتقادات به تو ادامه دارد. چرا که همه معتقدند برای آمادگی تو هزینه زیادی شد، اما تو نتیجه خوبی نگرفتی.

به نظرم که انتقادات یکسری خصومت شخصی است. خصومت افراد معلوم الحالی که خط می‌دهند. خیلی‌ها نوشته اند برای من تا المپیک ۱۹ میلیارد هزینه شده که اصلا این طور نیست. سال ۲۰۱۸ برای من ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد، سال ۲۰۱۹، ۶۰۰ میلیون و امسال هم ۶۰۰ میلیون تومان؛ اسپانسر شخصی هم ۴۰ هزار دلار هزینه کرده که رقم نامعقولی نیست. وقتی بودجه فدراسیون ۵ میلیارد تومان است، چطور می‌تواند برای من ۱۹ میلیارد هزینه کند؟ من به کمیته ملی المپیک و فدراسیون هم گفته ام که هرکسی این مطالب کذب را نوشته باشد جوابگو باشد.
 
چطور ۱۹ میلیارد هزینه من می‌شود؟

* تو چطور خیلی راحت با این انتقادات برخورد می‌کنی؟

من خوشحال می‌شوم این حرف‌ها پشت سرم است، چرا که اگر اکبر نقاش بودم این حرف‌ها هم نبود. دم خودم گرم که نفر اول پرتاب دیسک آسیا هستم و تنها پرتابگر دیسک آسیا در المپیک. این حرف‌ها هم طبیعی است و ناراحت نمی‌شوم. من از مردم هم عذرخواهی کردم و بعداز مسابقه ام هم گفتم حضور در المپیک تنها به احترام منشور المپیک بود. چرا که من سهمیه گرفته بودم و اگر نمی‌رفتم هیچ کسی نمی‌توانست به توکیو برود و آن وقت حق یک نفر دیگر ضایع می‌شد.

* یعنی کمیته ملی المپیک که برای تو هزینه کرده بود، هم دیگر روی تو حساب نمی‌کرد؟

۵ ماه بود که دیگر، کسی روی احسان مصدوم حساب نمی‌کرد. مگر روی سهراب حساب می‌کرد؟ کسی که آسیب دید، همه می‌دانند نتیجه‌ای در کار نیست. همه می‌دانستند احسان حدادی که به المپیک توکیو می‌رود، نتیجه نمی‌گیرد، آن هم به دلیل دیسک کمر و پایش که خواب می‌رود. مگر به خیلی از ورزشکاران سالم هزینه نشد که در توکیو نتیجه نگرفتند؟ می‌خواهند بیایند مرا اعدام کنند. قرار است مرا توبیخ کنند؟ توبیخ کنند. خودم هم ناراحتم که نتیجه نگرفتم، اما کاری نمی‌شد کرد.

*انگار این قضیه هم خیلی بازتاب داشته؟

بعضی‌ها با طرح یکسری مسائل تنها خوراک به رسانه‌های معاند آن طرف آب می‌دهند. طرف مدال می‌گیرد، او را می‌زنند و می‌گویند تروریست است، مدال نمی‌گیرد او را می‌زنند. یکسری آدم معلوم الحال داریم که پولشان را از اینجا می‌گیرند، اما خوراک برای آن طرف آبی‌ها میسازند. تا کی قرار است این کار‌ها را بکنند؟ کسی که رفته آن طرف و مدام از اینجا انتقاد می‌کند، اگر مرد بود همین جا می‌ماند و با شرایط سخت می‌جنگید، نه اینکه با تیم ملی رفته و آنجا پناهنده شده و مدام همه را به باد انتقاد بگیرد. برای همه کاری راحت می‌تواند می‌رود.

*آخر تو دو سال پیش گفته بودی، مدال طلا می‌گیری اگرحمایت شوی. بابت همین همه به تو انتقاد می‌کنند.

من حرفی از طلا نزده بودم، تنها گفته بودم بدنم آماده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرآنلاین، تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۵۴۶۵۵۷، www.khabaronline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین