پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۷۹۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
جمعی از کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به آیت‌الله رئیسی نسبت به نحوه مدیریت در این سازمان و شیوه پرداخت حقوق خود انتقاد کردند.
شعار سال: جمعی از کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با انتشار نامه‌ای نسبت به نحوه مدیریت در این سازمان اعتراض کردند. برخی از امضاکنندگان این نامه ضمن انتقاد از نحوه پرداخت مزایا و حقوق قانونی خود، از نحوه مدیریت در بخش‌های مختلف این سازمان انتقاد کردند. نحوه مدیریت در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران طی سال‌های اخیر بار‌ها مورد انتقاد قرار گرفته بود؛ از شیوه نگهداری در اسناد گرفته تا روند کند دیجیتال‌سازی منابع و لزوم ارائه آن به مخاطبان و نحوه مدیریت در دوران کرونا.

در بخشی از این نامه آمده است: به کارگیری افراد فاقد تجربه مدیریتی و حتی فاقد سابقه کار اداری، سازمان را به کارگاهی برای تجربه آموزی ایشان تبدیل کرد. حاکمیت نگاه جناحی و سیاسی و انتصاب افراد نامرتبط و بی تجربه و بعضا به صورت غیرقانونی، علی الخصوص در پست‌های کاملاً تخصصی و بی اعتنایی و ناآشنایی با وظایف ذاتی سازمان سبب شد مأموریت‌های اصلی سازمان که گردآوری و صیانت از تولیدات فرهنگی و آرشیوی/ تاریخی کشور است، تضعیف و مختل شده و منابع سازمان صرف راه اندازی پروژه‌های ظاهراً نوآورانه شود که متأسفانه به دلیل کار نابلدی مدیران مامور به این کار، ابتر و بی نتیجه ماندند. در واقع سازمان طی این مدت هم از کار خود ماند و هم راه کار جدیدی ایجاد نشد. به عنوان نمونه می‌توان به برگزاری رویداد‌های استارت آپیِ بی‌نتیجه و صرف کردنِ هزینه و انرژی کارشناسان خبره سازمان در این فرایند‌های بی حاصل که هیچ ارتباطی با وظایف محوله این سازمان نیز ندارند، اشاره کرد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: طی این دوره مدیریت، به دلیل عدم به‌کارگیری مدیر اداری کارآمد و مسلط به مسائل اداری و استخدامی (افراد ناوارد متعدد در این پست قرار گرفتند) و ناتوانی مدیران میانی این حوزه، بلاتکلیفی‌ها و نابسامانی زیادی در وضعیت چارت سازمانی، امور استخدامی، ارتقاء و ترفیع پرسنل و اعمال مدارک برخی از همکاران ایجاد کرده و امور این زمینه به کندی و صرفاً بر اساس پیگیری و شکایت کارکنان و با نگاه تبعیضی و یا مغرضانه انجام گرفته است.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است: عدم شفافیت در قرارداد‌های منعقد شده سازمان از سوی مدیریت حقوقی سازمان و پرهیز از درج آن در سامانه ملی مربوطه و بی اعتنایی کامل به پرسش‌ها و درخواست‌های مکرر همکاران برای اطلاع رسانی و پاسخگویی در این امور و ایجاد تعهد زاید بر مقررات دولتی، ناپدید شدن ۲۴ میلیارد درآمد اوراق امحایی سازمان، دعوت زنان اصلاح طلب همچون فائزه هاشمی، معصومه ابتکار، شهیندخت ملاوردی و... به سازمان و اعطای بی دلیل هدایای نفیس به آنان از محل بودجه و درآمد‌های سازمان و صرف هزینه جهت تبلیغات انتخاباتی به نفع آقای همتی و اخیرا پرداخت پاداش‌های آنچنانی به برخی اشخاص خاص بابت کار نامعلوم همه و همه در حالی صورت گرفته که ریاست سازمان خانم بروجردی به مکاتبات اعتراض آمیز کارکنان به این همه تخلفات توجهی نکرده و حتی اعلام کرددند که سازمان بودجه‌ای ندارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که روز گذشته نیز تجمعی با همین موضوع مقابل اندیشگاه کتابخانه ملی با حضور جمعی از کارکنان برگزار شد که تصاویری از آن را می‌توانید در ادامه ببینید:
نامه جمعی از کارکنان کتابخانه ملی در اعتراض به نحوه مدیریت این کتابخانه
نامه جمعی از کارکنان کتابخانه ملی در اعتراض به نحوه مدیریت این کتابخانه
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۲۵مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۲۵۹۱۱۰۵tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین