پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۱۵
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت که مدیران تصادفی در همه دولت‌ها هستند، عامل بدبختی مردم به شمار می‌روند.
شعار سال: حجت‌الاسلام جواد نیک بین در جلسه علنی روز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: علت اصلی مشکلات کشور، مدیران تصادفی و نظام آموزشی بی‌سوادپرور و استعدادکش است.

وی بیان کرد: مدیران تصادفی یعنی کسانی که اتفاقی به پست می‌رسند و تصادفی در مسئولیت‌های کلیدی تمام دولت‌ها وجود دارند. اخیراً وزیر کشور در این رابطه نامه‌ای به استانداران زده است. مدیران تصادفی که در همه دولت‌ها هستند، عامل بدبختی مردم به شمار می‌روند چرا که از اتاق خود بیرون نمی‌روند مگر آنکه دنبال کار‌های شخصی و چپاول باشند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام آموزشی صرفاً به دنبال یکسان سازی دانش آموزان است، تصریح کرد: سیستم آموزشی ما بعد از ۱۲ سال به چه درد دانش آموز می‌خورد؟ آیا به زبان مسلط می‌شوند؟ ریاضی می‌دانند و زبان فارسی را درست متوجه می‌شوند؟ هیچ یک از این موارد اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه خودشان به طور شخصی در خط، هنر و طراحی کاری انجام دهند. نظام آموزشی ما با نیاز روز هیچ تطابقی ندارد.

نیک‌بین اظهار داشت: نظام آموزشی ما نقادی ذهن را پرورش نداده و صرفاً به دنبال حفظ جدول ضرب است. این نظام آموزشی تفکر و حل مسئله را آموزش نمی‌دهد، بلکه تست زدن برای آن مهم است. در نظام آموزشی ما شایسته سالاری در استعداد‌ها مهم نیست و صرفاً به شایسته سالاری در آزمون‌ها و تست‌ها اهمیت می‌دهد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از دیده بان ایران، تاریخ انتشار:۲۶ آبان۱۴۰۰، کد خبر: www.didbaniran.ir/۱۲۱۰۴۹
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین