پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۰۴۹
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
استاندار بوشهر مدعی شده است که مشعل صنایع نفتی در خارگ ۷۰ سال است که گاز می‌سوزاند و در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده مشعل‌سوزی جزیره خارگ اگر جمع شود نیاز استان اصفهان به گاز تامین خواهد شد. منتظر توضیحات وزارت نفت هستیم.
شعار سال: احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر گفت: مشعل صنایع نفتی در خارگ ۷۰ سال است که گاز می‌سوزاند و در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده مشعل‌سوزی جزیره خارگ اگر جمع شود نیاز استان اصفهان به گاز تامین خواهد شد.

او مشعل‌سوزی پالایشگاه‌های گازی، صنایع نفتی و مجتمع‌های پتروشیمی را یکی از مشکلات زیست محیطی استان بوشهر خواند که در عسلویه و خارگ بیشتر دیده می‌شود.

استاندار بوشهر گفت: طرح ان. جی. ال در جزیره خارگ برای استحصال گاز‌ها از سال ۱۳۹۱ آغاز شده است و اجرای این طرح تا ابتدای دولت یازدهم ۳۵ درصد پیشرفت داشت که در پایان ۸ سال فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم فقط ۳ درصد به پیشرفت آن افزوده شد و به ۳۸ درصد رسید.

محمدی‌زاده گفت: با اجرای طرح ان. جی. ال، گاز‌هایی که در مشعل‌ها سوزانده می‌شوند، شیرین‌سازی می‌شود. قرار بود محصول تولیدی این طرح، ماده اولیه پتروشیمی گناوه و دشتستان را تامین کند.

او ادامه داد: دستکم در شبانه روز ۴۰ هزار مترمکعب آب فاضلاب در شهر‌های بوشهر، گناوه و دیلم بدون بدون تصفیه رها می‌شود که می‌توان از آن در صنایع آب‌بر، آبیاری فضای سبز و درختکاری استفاده کرد.

استاندار بوشهر گفت: باید در زمینه تصفیه فاضلاب این شهر‌ها فکر شود که از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر تقاضا می‌شود برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۸۰۰۰۸۵۳، www.yjc.news
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین