پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۱۶۹
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
رئیس بنیاد امید ایرانیان با اظهار تاسف از احساس یاس و ناامیدی در اقشار مختلف جامعه، گفت: شخصا وضعیت فعلی کشور را در شان مردم شریف ایران نمی‌دانم. با شعار نمی‌توان کشور را اداره کرد متاسفانه نوعی سردرگمی و بی برنامه‌گی در مدیریت کشور مشاهده می‌شود و تداوم این سبک مدیریت فرجام نامطلوبی برای کشور در پی دارد.

شعار سال:محمدرضا عارف در جمع اعضای هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان با اشاره به ماموریت های این بنیاد در دهه دوم فعالیت خود، گفت:  بنیاد امید ایرانیان برای نیل به حکمرانی خوب در کشور حاضر است تمامی ظرفیت های کارگروه های مختلف خود را در خدمت مدیران جامعه قرار دهد هر چند در مقطع فعلی نوعی بی نیازی برای استفاده از ظرفیت فکری نخبگان در بخش های مدیریتی کشور احساس می شود.
 
وی بر لزوم راه اندازی اندیشکده بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد و از اعضای هیات مدیره بنیاد خواست این اندیشکده با محوریت جوانان نخبه تاسیس شود.
 
هنر گفتمان اصلاحات حضور و انجام مسئولیت در شرایط سخت است
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و با اظهار تاسف از احساس یاس و ناامیدی در اقشار مختلف جامعه، تصریح کرد: در ادوار مختلف بعد از انقلاب اسلامی با بحران ها و شرایط سختی رو به رو بودیم اما هنر گفتمان اصلاحات حضور و انجام مسئولیت در شرایط سخت است و خوشبختانه کارنامه عملکرد جریان اصلاحات علی رغم سنگ اندازی های فراوانی که از سوی جریان مقابل که در قدرت حضور داشتند صورت می گرفت نشان از تاثیر گذاری در حوزه های مختلف جامعه بوده است.
 
روایتی از چگونگی بازگشایی دانشگاه‌ها در دهه ۶۰
 
وی با یادآوری چگونگی بازگشایی دانشگاه ها در دهه ۶۰ ، گفت: در مقطعی که می خواستیم دانشگاه ها را بعد از حدود دو سال بازگشایی کنیم با مقاومت های فراوانی رو به رو بودیم اما با ایستادگی در آن شرایط سخت و گوشزد کردن تبعات تداوم تعطیلی دانشگاه ها برای کشور به مسئولان، نهاد دانشگاه مجددا فعالیت خود را آغاز کرد و اگر ممارست و پیگیری ما نبود شاید تعطیلی دانشگاه ها برای مدت طولانی تر ادامه داشت.
 
تداوم  سبک مدیریت فعلی فرجام نامطلوبی برای کشور در پی دارد
 
عارف با تاکید براینکه گفتمان اصلاحات گفتمانی بن بست شکن است، خاطرنشان کرد: شخصا وضعیت فعلی کشور را در شان مردم شریف ایران نمی دانم با شعار نمی توان کشور را اداره کرد متاسفانه نوعی سردرگمی و بی برنامه‌گی در مدیریت کشور مشاهده می شود و تداوم این سبک مدیریت فرجام نامطلوبی برای کشور در پی دارد.
 
نیازمند یک تحول اساسی در جریان اصلاحات هستیم
 
رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به وضعیت جریان اصلاحات در مقطع فعلی، گفت: ما در جریان اصلاحات حتما نیازمند به یک تحول اساسی هستیم و برای ایجاد این تحول همه احزاب و گروه ها و شخصیت های تاثیر گذار این جریان باید با برنامه ریزی دقیق و منطبق با شرایط جامعه علی رغم‌ تمام محدودیتهایی که برای این جریان ایجاد کرده اند در متن جامعه حضور فعال و تاثیر گذار داشته باشد چرا که مطمئنا شرایط فعلی بر اساس خواست و اراده مردم تغییر خواهد کرد.
 
گفتنی است در این جلسه از زحمات علی اکبر غیرتی بخاطر مدیریت دفتر دکتر محمدرضا عارف قدردانی و آقای مهرداد محمدی برای تصدی این سمت معارفه شد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی  عصر ایران، تاریخ انتشار: 27  آذر 1400، کدخبر: ،www.asriran.com،817942

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین