پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 24
کد خبر: ۳۶۸۳۲۷
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
کارکرد مالیات در اقتصاد را نباید فقط محلی برای درآمدزایی دولت دید؛ مالیات ابزاری است در اختیار دولت‌ها برای سیاست‌های رشد، برنامه‌های ضد رکود، سیاست‌های رفاهی، تنظیم ناکارامدی در برخی بازار‌ها و مورد دیگر که هر کدام به تفصیل مورد بررسی قرارگرفته است. سوال اینجاست که در نظام بودجه ریزی کشور، تحقیقات علمی و منطق اقتصادی و تجربیات جهانی تعیین کننده اعداد در نظرگرفته شده و درصد‌های اخذ مالیات و تفکیک پایه‌های مالیاتی مختلف هستند؟ یا صرفا هر ساله عدد یا درصدی به سال‌های قبل افزوده می‌شود؟

شعار سال: کارکرد مالیات در اقتصاد را نباید فقط محلی برای درآمدزایی دولت دید؛ مالیات ابزاری است در اختیار دولت ها برای سیاست های رشد، برنامه های ضد رکود، سیاست های رفاهی، تنظیم ناکارامدی در برخی بازارها و کلی مورد دیگر که هر کدام به تفصیل توسط اقتصاددانان مورد تحقیق و بررسی قرارگرفته است.
 
ضمن اینکه طیف وسیعی از عوامل نیز وجود دارند که بر میزان درآمدهای مالیاتی دولت ها موثر هستند.
سوال اینجاست که در نظام بودجه ریزی کشور، تحقیقات علمی و منطق اقتصادی و تجربیات جهانی تعیین کننده اعداد در نظرگرفته شده و درصدهای اخذ مالیات و تفکیک پایه های مالیاتی مختلف هستند؟ یا صرفا هر ساله عدد یا درصدی به سال های قبل افزوده می شود؟

تعداد بازدید : 2شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری آخرین خبر  ، تاریخ انتشار:  29 آذر 1400، کدخبر: 8657674،www.akharinkhabar.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین