پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 May 29
کد خبر: ۳۷۷۵۱۹
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
دادستانی فرانکفورت دفاتر نهاد مالی “دویچه بانک” را در یک حمله سرزده مورد تفتیش قرار داد. پلیس جنایی فدرال آلمان و اداره نظارت مالیاتی در زمینه فعالیت‌های مالی این نهاد عظیم بانکی وارد تحقیق شده‌اند.
شعار سال:دادستانی فرانکفورت دفاتر نهاد مالی "دویچه بانک" را در یک حمله سرزده مورد تفتیش قرار داد.

“دویچه بانک” روز جمعه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) مورد تفتیش سرزده مقامات قضایی قرار گرفت. مقامات قضایی اعلام کردند که کارمندان دادستانی فرانکفورت، پلیس جنایی فدرال و اداره فدرال نظارت مالیاتی پیش از ظهر این روز دفاتر و اتاق‌های این نهاد بانکی را مورد تفتیش قرار دادند.

علت این اقدام، حکم تفتیش صادرشده از سوی دادگاه بدوی فرانکفورت بوده است. یک سخنگوی دویچه بانک اعلام کرد که این تحقیقات در رابطه با اطلاعات مربوط به ظن پولشویی صورت گرفته‌اند. او گفت که این نهاد بانکی به طور کامل با مقامات همکاری خواهد کرد.

سهام دویچه بانک سقوط کرد

دویچه بانک، اما توضیحی نداده است که در چه ارتباطی ظن پولشویی برملا شده، چه کسانی در آن دخیل هستند و یا میزان این پولشویی در چه حدی است. دادستانی نیز به دلیل “تحقیقاتی که در جریان است” و اداره فدرال امور مالیاتی از هر گونه توضیحی خودداری کرده‌اند. در پی انتشار خبر تفتیش دفاتر دویچه بانک، سهام این نهاد بانکی در بورس فرانکفورت ۲،۸ درصد تنزل کرد و ۹،۶۲ یورو منفی شد.

در گذشته نیز دویچه بانک به دلیل موارد پولشویی خبرساز شده بود. این بانک بار‌ها با این انتقاد مواجه بوده است که تراکنش‌های مالی معین و یا مشتری‌های معینی را به دقت کنترل نمی‌کند. اداره نظارت مالیاتی فدرال در سال ۲۰۱۸ حتی یک نماینده ویژه در این مهم‌ترین نهاد بانکی آلمان تعیین کرده بود تا بر اجرای اقدامات ضروری نظارت کند.

سال گذشته در پی توبیخ یکی از ناظران، این بانک مسئول امور مبارزه با پولشویی را از کار برکنار کرد. به دنبال آن کریستیان سوینگ، رئیس هیأت مدیره دویچه بانک وعده داد تلاش بیشتری در مبارزه با جنایات مالی به خرج دهد. او به همین منظور مبالغ زیادی برای فن‌آوری امور نظارت، به ویژه سرمایه‌گذاری در حوزه سیستم‌های مبارزه با جنایات مالی اختصاص داد.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی خط بازار، تاریخ انتشار:۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۳۵۴۳۶، khatebazar.ir

 

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین