پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۹۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته چندین شعبه از دانشگاه پیام نور تعطیل شد، دانشگاه آزاد نیز شعبی که کارایی ندارد را باید تعطیل کند.
شعار سال: حجت الاسلام محمد تقی نقدعلی در تذکری شفاهی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور نسبت به پرداخت نشدن سه درصد حق بیمه بیکاری که در طول ۴۰ سال گذشته از آن‌ها اخذ شده، اما به تامین اجتماعی واریز نشده است گلایه‌مند هستند. از سوی دیگر دانشگاه آزاد در مصوبه‌ای ۲۵ درصد درآمد شعبات را در استان به حساب مرکز استان واریز می‌کند تا شعبه‌هایی که دانشجو ندارند از این منابع استفاده کنند و تعطیل نشود.

وی در ادامه اظهار کرد: مگر خدا گفته که به هر قیمتی باید دانشگاه آزاد حفظ شود، سال گذشته چندین شعبه از دانشگاه پیام نور تعطیل شد. دانشگاه آزاد نیز شعبی که کارایی ندارد را باید تعطیل کند نه این‌که از شعبی که دارد از دانشجو پول می‌گیرد و آن را صرف جای دیگری بکند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز تمام کارکنان دانشگاه آزاد در سراسر کشور به رویه موجود در بحث حقوق اعتراض دارند این‌که یک شعبه‌ای درآمد دارد ۲۵ درصد درآمدش را به حساب مرکز استان واریز کند تا شعب دیگر تعطیل نشود غیرمنطقی است. از سوی دیگر شاهد یک موضوعی هستیم در مباحث این چنینی نظیر دانشگاه آزاد که قرار است در مجلس شورای اسلامی تصمیمی اتخاذ شود مدام افرادی با نمایندگان تماس می‌گیرند که چگونه رای دهند این رویه غلط است و باید برچیده شود. این‌که مجلس شورای اسلامی، دیوان عدالت اداری را مرجع رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد قرار داد تصمیم خوب و بجایی بود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نقدعلی عنوان کرد: در رابطه با شعبات دانشگاه آزاد هیات امنا تصمیم‌گیری انجام می‌دهند، اما در خصوص تماس‌هایی که با نمایندگان گرفته می‌شود درست یا غلط این موضوع جا افتاده و افرادی تماس می‌گیرند و نظر می‌دهند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۲۹ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۲۹۲۰۰۶۵، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین