پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۰۱۷
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷
مثلا بحث جذب گردشگر خارجی مطرح است. می‌گویند که اگر کشتی مسافربری خارجی به ایران توریست بیاورید، خدمات خاص بندری با تاکید بر گازوئیل تقریبا رایگان می‌دهیم. حداقل نکردید تدبیر بخرج داده و شرط حضور یک هفته‌ای را مطرح کنند. شنیده‌ها می‌گوید که این طرح بنوعی دستپخت اقای ضرغامی است.
شعار سال: حسین عباس نژاد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش، مبنی بر این که آیا در کشور کشتی کروز داریم و آخرین وضعیت راه اندازی خط کشتیرانی مسافربری بین ایران و قطر همزمان با برگزاری جام جهانی اظهار کرد: تمام پتانسیل‌های داخلی برای راه اندازی خط کشتیرانی مسافربری بین ایران و قطر آماده است.

وی با بیان این که در زمان حاضر تعدادی شناور تندرو کاتاماران در خطوط داخلی فعال است، افزود: تا یکماه آینده خط کشتیرانی بوشهر- دوحه قطر با به کارگیری یک فروند شناور کاتاماران راه اندازی می‌شود.

وی با بیان این که در ایران کشتی کروز نداریم، ادامه داد: چند شناور شبه کروز در کشور داریم که به دلیل عدم فعالیت طولانی هم اکنون دوره‌های بازرسی و تعمیرات را بوشهر و بندرعباس پشت سر می‌گذارند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه این شناور‌ها به یک سرمایه گذار ایرانی تعلق دارد که در واقع سماور‌های «رورو-پسنجر» هستند، تصریح کرد: کشتی‌های کروز تمام امکانات تفریحی، هتلینگ و... را به مسافران ارائه می‌دهد و ما فعلا چنین شناوری در ایران نداریم.

عباس نژاد همچنین در پاسخ به پرسشی درباره عرضه سوخت یارانه به شناور‌ها گفت: علی رغم قول داده شده برای عرصه سوخت یارانه‌ای به شناور‌های بزرگ در سفر‌های بین المللی با مبدا یا مقصد ایران، این روند مقداری طولانی شده است.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه دولت به این شناور‌ها ۸۰ درصد سوخت یارانه‌ای و ۲۰ درصد بر مبنای قیمت بازار بانکرینگ تحویل می‌شود.

وی توضیح داد: همین امروز همکاران ما در سازمان بنادر با وزارت میراث‌فرهنگی در حال تهیه دستورالعمل مربوط به عرصه سوخت یارانه‌ای به شناور‌ها هستند. این دستورالعمل امروز یا فردا به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌شود.

وی گفت: شرکت پخش نیز موارد موردنظر خودش را به دستورالعمل اضافه خواهد کرد. امیدواریم ظرف یک تا ۲ هفته آینده سوخت یارانه‌ای در اختیار شناور‌ها قرار گیرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با یادآوری اینکه ۴۰ تا ۴۵ درصد هزینه یک کشتی مربوط به سوخت است، گفت: بدون اعمال یارانه، قیمت سوخت ۲۳ هزار تومان (برای یک لیتر) است که قیمت سوخت یارانه‌ای ۳۰۰ تومان می‌شود. در صورت عدم اجرای مصوبه سوخت یارانه‌ای هزینه سفر از بوشهر به دوحه با کشتی مسافربری از هزینه هواپیما در این مسیر بیشتر خواهد شد.

بنا بر این گزارش، هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی و با استناد به اصل ۱۳۸ تصویب کرد:

وزارت نفت مکلف است تخصیص سوخت یارانه‌ای به کشتی‌ها، شناور‌ها و قایق‌های تفریحی و مسافری دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در مسیر‌های داخلی و بین‌المللی از مبدا یا به مقصد بنادر ایران تردد می‌کنند را بدون در نظر گرفتن پرچم آن‌ها به نسبت ۸۰ درصد یارانه‌ای و ۲۰ درصد نرخ بانکرینگ محاسبه کند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری اقتصادآنلاین، تاریخ انتشار:۳۱ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۶۴۶۴۶۰، www.eghtesadonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین