پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۴۳۴
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
خودمان را می‌کشیم و از چیز‌ها و سرفصل‌های محال هم می‌خواهیم به زور مالیات بگیریم، در حالی که با چند حرکت ساده می‌شود، درآمد مالیاتی کشور را حداقل ۱۰ برابر نمود. بجای مالیات ستانی از خانه‌های خالی و تعداد عمه افراد کافی است سامانه صندوق فروشگاهی نصب گردد تا در هر ماه به اندازه کل سال یک صنف، مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود. کافی است معافیت‌های بیهوده مالیاتی از کارکنان را حذف کنیم تا مالیات ستانی واقعی اتفاق بیفتد. هشتاد درصد اقتصاد کشور دولتی است، اگر خوب عمل شود، حدود ۱۰ درصد کل بودجه کشور در قالب قرارداد افراد با دولت، باز می‌گردد. رقم را محاسبه کنید لطفا.
شعار سال: چنان بشکل ناکارآمدی انرژی و نیروی افراد را در سازمان مالیات هدر داده و به سمت کم اهمیت‌ها می‌رویم که اسباب خنده را فراهم می‌سازد. مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر فروش خودرو‌های غیر متعارف، مالیات بر ...
این در حالی است که باید تمرکز را بر نصب سامانه صندوق فروشگاهی قرار داده تا در هر ماه به اندازه کل سال یک صنف، مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود. کافی است معافیت‌های بیهوده مالیاتی از کارکنان را حذف کنیم تا مالیات ستانی واقعی اتفاق بیفتد. هشتاد درصد اقتصاد کشور دولتی است، اگر خوب عمل شود، حدود ۱۰ درصد کل بودجه کشور در قالب قرارداد افراد با دولت، باز می‌گردد. رقم را محاسبه کنید.
چقدر عقب مانده ایم در مالیات ستانی؟!
بر اساس این جدول به نکات جالبی نظیر معاف بودن مالیات درآمد حقوق سفر و ماموریت (حق ماموریت)، معافیت مالیاتی ۵۰ درصدی شاغلینی که دارای فرزند دارای معلولیت شدید و خیلی شدید باشند اشاره شده است. نکته چالش برانگیز این نوع معافیت دادن‌های بی حساب مالیاتی را باید در زمانی فهمید که متوجه شویم که بخشی از ظرفیت استخدامی جدید را به آزادگان، جانبازان و فرزندان شهدا اختصاص داده ایم. بخش زیادی از کارکنان دولت شامل مناطق محروم می‌شوند. بخش زیادی از کارکنان دولت را نیرو‌های مسلح تشکیل می‌دهند و مواردی همانند. آیا واقعا مالیاتی برای ستاندن از کارکنان دولت باقی می‌ماند؟
حال به صحبت‌های مهدی موحدی بکنظر، رئیس مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور توجه کنید:
تعداد بازدید : 0
مهدی موحدی بکنظر، رئیس مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی می گوید که اگر به عملکرد سال گذشته نگاه کنیم، صاحبان مشاغل از ۳۰۴ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده، ۱۷ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند. این در حالی است سه میلیون و ۵۰۰ هزار اظهارنامه از سوی صاحبان مشاغل به سازمان مالیاتی داده می‌شود. یعنی هر واحد صنفی به طور میانگین سالانه ۵ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کند، این در حالی است کارمندان به طور میانگین دولت ۹ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

بنظر شما مشکل در کجای کار است؟

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین