پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۴۸۶
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
رئیس سازمان سنجش گفت: در آزمون‌های دیروز ۷۰ متخلف کنکور در حوزه‌های امتحانی شناسایی شدند.
شعار سال: عبدالرسول پور عباس در حاشیه بازدید از کنکور سراسری تجربی سال ۱۴۰۱ در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره انتشار عکس پس از کنکور توسط داوطلبان گفت: روز گذشته یکی از بهترین کنکور‌های سراسری نسبت به سال‌های گذشته برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش گفت: در آزمون دیروز با استفاده از دستگاه‌های آشکارساز، حدود ۷۰ متخلف در کنکور شناسایی شدند. از اولین دفترچه منتشر شده دیروز عکسی گرفته شد و ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه در شبکه‌های مجازی دیده شد که پس از اتمام کنکور بوده است.

به گفته پور عباس، دیروز تا ساعت ۱۳:۳۰ هیچ نشانه‌ای از عکس‌های دفترچه کنکور پیدا نکرده ایم، اما در کنکور هنر که کنترل‌ها ضعیف‌تر بود حدود ساعت ۱۲:۳۰ داوطلبان و متخلفان عکس‌ها را منتشر کردند.

او گفت: امروز که کنترل‌ها خیلی شدید‌تر است، قطعا از ساعت ۸ تا ۱۲ هیچ اتفاقی بر مبنای انتشار از دفترچه‌های کنکور نخواهد افتاد.

دستگیری تیم فروشنده لوازم الکترونیکی کنکور از آذربایجان تا خراسان

به گفته رئیس سازمان سنجش، امروز حساس‌ترین روز کنکور است و امیدواریم که حتی یک متقلب هم پیدا نکنیم.

او گفت: پلیس و مجموعه ضابطین قضایی عملکرد خوبی در محافظت از کنکور نشان دادند و تشکر می‌کنیم.

پورعباس گفت: یک تیم فروشنده لوازم الکترونیکی برای تقلب در کنکور شناسایی و دستگیر کردیم که این تیم از آذربایجان تا خراسان گسترده بود.

واکنش سازمان سنجش به بازگشت متخلفان کنکور سال‌های گذشته به دانشکده‌های پزشکی

پورعباس در واکنش به برخی مطالبی که درباره بازگشت متخلفان کنکور سال‌های گذشته به دانشکده‌های پزشکی گفت: این افراد جوانان کشور هستند به آن‌ها نگوییم متخلف بهتر است.

وی گفت: سازمان سنجش در گذشته به آزمون برخی افراد شبهه وارد کرده بود. این اتفاق در اخرین روز‌هایی دولت قبل اتفاق افتاده بود.

به گفته رئیس سازمان سنجش، مشاهده شد که ۲ تا ۳ هزار درگیر این موضوع شده بودند. آزمون آن‌ها شبهه ناک اعلام شده بود.

وی گفت: منطق حکم می‌کند در آزمونی که ۲ تا ۳ هزار نفر مشکل داشته باشند آزمون مشکل دارد. من به همه پاسخگو هستم و وجدانم هم راحت است و در این مورد پاسخ میدهم.

وی گفت: پیش از این یک سامانه‌ای به اسم اعلام تخلف ایجاد شده بود که ما آن را تعطیل کردیم. در این سامانه تعداد زیادی موارد گزارش مردمی بود که به طور مثال فردی با فلان رتبه قبل از آزمون سوالات را خریده است. ما در مرحله اول گفتیم این گزارش کجا راستی آزمایی شده و گفتند هیچ کجا.

به گفته رئیس سازمان سنجش، تعداد خیلی از این موارد بدون راستی آزمایی و تایید نهاد‌های معتبر بودند که پرونده آت‌ها را مختومه کردیم.

وی گفت: تعدادی هم بودند که از آن‌ها ابزار گرفته شده بود و یا رد و بدل پول داشتند و از آن‌ها کلاهبرداری شده بود که این اعراد گزارش ضابط قضایی داشتند. همه این افراد قبولی شان ابطال شد و تا ۵ سال محروم شدند.

پورعباس گفت: فرد دانشجو در این میان نداشتیم. طبق قانون ۴ ماه وقت داریم فرد متخلف را تعیین تکلیف کنیم و بعد از این مدت متعرض کسی نخواهیم بود.

وی گفت: تعدادی متعلق به سال‌های ۹۸و ۹۹ بودند که طبق قانون نمی‌توانستیم با آن‌ها برخورد کنیم. مواد ۱۰ و ۱۱ قانون باهم متفاوت هستند.

به گفته رئیس سازمان سنجش، این گزارش سیاسی است و سازمان سنجش هم سیاسی نیست ما امانتدار مردم هستیم. برای حفظ امانت برای ورود و خروج دانشگاه تلاش می‌کنیم. ما امنیت آزمون و آبروی سازمان سنجش را فدای جریانات سیاسی نمی‌کنیم.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار:۱۰ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۱۷۴۹۵۶ ، www.yjc.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین