پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۲۲۲
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
رئیس جمهور: در وزارت کشور شهرستان شدن جازموریان قطعی و در کمیسیون تقسیمات کشوری تصویب شده است. مقدمات این کار در دولت به سرعت پی گیری خواهد شد.
شعار سال: حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در جمع اقشار مختلف مردم جنوب کرمان در مصلای شهر جیرفت اظهار داشت: این موضوع بار‌ها مطرح شده، اما اجرای آن با تاخیر مواجه بوده است. این موضوع با توجه به مطالعات و ظرفیت‌هایی که در جنوب استان وجود دارد حتما در دستور است.

وی در ادامه با اشاره به درخواست‌ها برای حل مشکل کارگران شرکت معادن فاریاب (معدن آسمینون واقع در شهرستان منوجان) گفت: خلع ید (بهره بردار) انجام شده و بزودی این معادن به افراد اهل واگذار خواهد شد، لذا نگرانی عزیزان مرتفع می‌شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: یک کار تحولی و انقلابی در معادن کرمان لازم است انجام شود.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی در جنوب استان کرمان گفت: زمین حاصلخیز جنوب استان کرمان باید با الگوی مناسب کشت برای خودکفایی در تولید کالا‌های اساسی کشور و استقلال کشاورزی ایران اسلامی به کار گرفته شود.

آقای رئیسی افزود: از جیرفتی‌ها و مردم جنوب کرمان می‌خواهم در استقلال و خودکفایی کشور در کالا‌های اساسی و کشت مناسب با لحاظ منافع و مشوق‌هایی برای کشاورزان، به استقلال کشاورزی کشور کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به خسارت‌های سیل در جنوب کرمان گفت که احداث سیل بند جیرفت و دیگر آب بند‌ها ضرورت دارد که در مصوبات سفر به طور جدی دنبال می‌شود.

جازموریان شهرستان می‌شود

آقای رئیسی پیش از ظهر جمعه در جمع مردم کروچان، شهرستان شدن جازموریان را اعلام کرد و گفت: با تخصیص اعتبارات و استقرار ادارات وزیر ساخت‌های لازم، خدمت رسانی در این منطقه محروم تسهیل می‌شود.

وی بیان کرد: بررسی‌ها و کار‌های مقدماتی این مساله در استان انجام شده است و استاندار کرمان هم در این خصوص نظر مساعد دارد.

رئیس جمهور بیان کرد: در وزارت کشور شهرستان شدن جازموریان قطعی و در کمیسیون تقسیمات کشوری تصویب شده است. مقدمات این کار در دولت به سرعت پی گیری خواهد شد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری شفقنا، تاریخ انتشار:۲۱ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۱۴۲۶۴۹۹، www.fa.shafaqna.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین