پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۸۴۴
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
در روانشناسی اجتماعی، جغرافیا ، معماری و رشته هایی از این دست، اصلاحی رایج است بنام ادراک محیطی. ادراک محیطی می گوید که اقدام یک فرد برای کاری متاثر از دانش او، نیازها و انگیزه هایش و در نهایت مولفه های فرهنگی و ارزشی حاکم بر جامعه است. در کلیپ می بینید که جناب چوپان محلی ،درخت بلوط 500 ساله زاگرس را لخت نمود و سرشاخه ها را در اختیار بزها قرار داد. آیا این فرد نمی داند که این شیوه برخورد با طبیعت چه پیامدهایی دارد؟ آیا نظام های ارزشی و فرهنگی جوامع محلی، اجازه این کار را می دهد؟ مسلما این فرد دانش شناخت اثرات نامیمون کار خود را دارد و نظام ارزشی جامعه محلی هم ، اجازه چنین برخوردهایی را نمی دهد. اما با نیازها و احتیاجات خود چه کند؟ وقتی پای نیاز و احتیاج به وسط کشیده می شود، مثل اکثر افراد جامعه ،منافع کوتاه مدت را به بلندمدت ترجیح داده و اندکی سود نقد را به سیل و نابودی خاک و مرگ همه دام‌هاش در آینده ترجیح می دهد. احمقانه به نظر می آید ولی واقعیت دارد. وزارت جهادکشاورزی و شخص وزیر محترم ، چه سو تدبیرهایی کرده اند که تامین نهاده به این وضع افتاده و علاوه بر بخش کشاورزی ، شاهد نابودی جامعه ملی هستیم.
شعار سال : چنان بی توجه به نیازها و احتیاجات جامعه محلی و کشاورزان و روستائیان شده ایم و فعالیت های نمایشی را جایگزینی برای خدمات رسانی موثر دیده ایم که علاوه بر نابودی بخش کشاورزی، به زودی باید شاهد اثرگذاری های مخرب بر سایر بخش ها در پهنه ملی باشیم.
آیا روا بود که با انتخاب وزیر کم آشنا به بخش کشاورزی چنین تیشه به ریشه منافع و منابع ملی خود بزنیم ؟
تعداد بازدید : 1

کلیپ تهیه شده توسط رضا نیک فلک در خصوص سرشاخه زنی از بلوط های زاگرس برای تغذیه دام ، واقعا درد دارد . درد داستان زمانی بیشتر می شود که متوجه می شوید، فرد مخرب از دانش و فرهنگ لازم در خصوص ضرر و زیان های این گونه اعمال مطلع بوده، ولی نیاز و احتیاج، چاره دیگری برای او باقی نگذاشته است.

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین