پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۴۸۸۰
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
خبر‌های خوبی از صندوق بازنشستگی کشوری به گوش نمی‌رسد. گویا عدم رضایت از عملکرد اسکندری آرام آرام در حال تبدیل شدن به بحران موثر بر امنیت ملی است. همانند آنچه که در تامین اجتماعی در حال رخ دادن است و شعار سال، بطور مستمر در خصوص آن هشدار می‌دهد و گوشی نمی‌شنود و اراده‌ای بر اصلاح وجود ندارد. صد‌ها بار گفتیم و می‌گوییم که اصلاح همراه با فسادستیزی، نیازمند اجرای همزمان شایسته سالاری در انتصابات، برنامه محوری و نظارت گرایی حداکثری و در نهایت فسادستیزی و برخورد بازرسی- قضایی است. اینکه فلانی پسرخاله بهمانی است و در هیات فلان با یکدیگر، چای شیرین خورذه اند و توصیه شده توسط حاجی فلانی است، امری ضد منافع ملی است. ورای حاشیه‌ها و حاشیه گویی‌ها و روایت‌هایی که از درگیری در صندوق بازنشستگی شنیده می‌شود، شعار سال منتظر دریافت توضیحات تکمیلی و اصلاحی، از کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان است. منتظر دریافت توضیحات خاص روابط عمومی محترم صندوق بازنشستگی کشوری هستیم.

شعار سال: طبق خبر منتشره در رویداد۲۴ نشان می‌دهد ساعاتی پیش در ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری اتفاقات عجیبی رخ داده که در نهایت به بیرون کشیدن محمد اسکندری توسط پرسنل از اتاق مدیر عامل منجر شد.

ماجرا از این قرار است که از روز حضور محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی کشوری حاشیه‌های زیادی ایجاد شده بود؛ حاشیه‌هایی که بر سر افزایش حقوق بازنشستگان رخ داده بود. یک منبع آگاه به رویداد۲۴ می‌گوید سیدصولت مرتضوی چند روز پس رای اعتماد از مجلس در دیداری سرزده و بدون حضور اسکندری به ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کرده و طبقه به طبقه با پرسنل مجموعه درباره وضعیت پرسنلی و حقوق مزایا گفتگو کرده است. بعد از شنیدن صحبت‌ها وزیر کار می‌خواهد کلیه پرسنل در نمازخانه صندوق جمع شوند. در ادامه پرسنل صندوق بازنشستگی نسبت به مدیریت محمد اسکندری انتقادات تندی مطرح می‌کنند و مرتضوی ضمن پذیرش، وعده پیگیری می‌دهد.

اخبار رسیده حاکی است که با وجود ابتکار عمل وزیر کار برای گفت‌وگوی مستقیم با پرسنل، رئیس حراست صندوق اقدام به فیلمبرداری و تصویربرداری از منتقدان کرده است. مدیر حراست فعلی صندوق بازنشستگی از چهره‌های نزدیک به صادق محصولی است.

پس از این جلسه و با پیگیری وزیر کار، حقوق پرسنل صندوق حدود یک میلیون تومان افزایش می‌یابد، با این حال اسکندری دستور می‌دهد یک میلیون تومان حقوق کارکنان از محل بهره‌وری و مزایا کسر شود! به نحوی‌که با وجود دستور مستقیم وزیر در اجرای مصوبه مجلس، عملا افزایش حقوق نادیده گرفته می‌شود و همین موضوع باعث شکل‌گیری اعتراضات گسترده‌ای در ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری در میدان فاطمی می‌شود.

دعوای کارکنان صندوق بازنشستگی با اسکندری

پیگیری‌ها نشان می‌دهد «همزمان با ورود محمد اسکندری به ساختمان صندوق بازنشستگی، اعتراضات تندی توسط برخی از کارکنان به‌خاطر کاهش حقوق و تبدیل وضعیت پرسنل انجام می‌گیرد که این اعتراض به علت بی‌توجهی اسکندری، تا دفتر مدیرعامل کشیده می‌شود. وقتی اسکندری حاضر به پاسخگویی نمی‌شود، کارکنان با دفتر وزیر تماس می‌گیرند که در پی درخواست آنها، وزیر کار، مجتبی مولوی مدیر کل حوزه وزارت را به ساختمان صندوق بازنشستگی می‌فرستد.»

یک منبع آگاه می‌گوید: «کارکنان صندوق استان تهران از اسکندری می‌خواهند برای ارائه توضیحات به جمع آن‌ها بیاید، ولی اسکندری از حضور اجتناب می‌کند. این بی‌اعتنایی باعث خشم و عصبانیت کارکنان معترض و شعار دادن «بی‌شرف بی‌شرف» در خیابان می‌شود.

او می‌گوید: «تجمع در مقابل در ورودی صندوق بازنشستگی، باعث می‌شود پای نیروی انتظامی به مجموعه باز شود و زمانی‌که نیروی انتظامی از دلیل تجمع مطلع می‌شود، در اقدامی اصولی از مدیرعامل می‌خواهد برای کاهش تنش و پایان دادن به تجمع در جمع معترضان حاضر شود.»

یکی دیگر از کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری گفته است: «نیروی انتظامی از مدیر درخواست کرده بود به جمع معترضان بیاید، اما او حضور نیافت به همین دلیل جمعی از پرسنل شاغل مقابل اتاق او رفتند، با این حال مدیرعامل نه تنها از اتاقش بیرون نیامد بلکه رئیس دفترش، پرسنل را تهدید کرد که همین قضیه باعث شد پرسنل به اتاق اسکندری بروند و او را به زور بیرون بکشند. زمانی‌که محمد اسکندری به میان پرسنل آورده می‌شود، هیچ پاسخی به معترضان نداد و به آن‌ها پوزخند می‌زد که همین مسئله باعث درگیری فیزیکی شدیدی میان معترضین و محمد اسکندری شد و وقتی طهماسبی مسئول دفتر اسکندری به حمایت از مدیر عامل با پرسنل درگیر شد، میان او و معترضان هم زد و خوردی رخ داد.»

خبر‌های شنیده حاکی است که سیدصولت مرتضوی وزیر کار از عملکرد ضعیف محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی گلایه‌مند است و در صدد برکناری اوست؛ اقدامی که در نهایت با تعلل وزیر کار محقق نشد، ولی توسط پرسنل به اجرا در آمد.

 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت رویداد ۲۴، تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱، کدخبر: ۳۲۴۲۲۴، www.rouydad۲۴.ir
اخبار مرتبط
برچسب ها: درگیری فیزیکی محمد اسکندری با کارکنان ، بیرون کردن محمد اسکندری از اتاقش توسط کارکنان ، حاشیه های محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی کشوری ، حاشیه های محمد اسکندری ، نارضایتی ها از محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی ، عملکرد محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی ، حضور صولت مرتضوی در صندوق بازنشستگی ، گگلایه کارکنان از محمد اسکندری ، انتقادات کارکنان صندوق بازنشستگی از محمد اسکندری ، گفتگوی مستقیم صولت مرتضوی با پرسنل صندوق بازنشستگی ، محتمل ترین گزینه برای جایگزینی محمد اسکندری ، گزینه جایگزین محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی ، دعوای کارکنان صندوق بازنشستگی با اسکندری ، خشم کارکنان صندوق بازنشستگی از محمد اسکندری ، شعار بی شرف بی شرف علیه محمد اسکندری ، تجمع کارکنان در مقابل در ورودی صندوق بازنشستگی ، تجمع اعتراضی کارکنان علیه محمد اسکندری ، درگیری فیزیکی شدیدی میان معترضین و محمد اسکندری ، درگیری فیزیکی کارکنان صندوق بازنشستگی با محمد اسکندری ، علت نارضایتی از محمد اسکندری ، افزایش حقوق کارکنان صندوق بازنشستگی ، عملکرد ضعیف محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین