پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۳۸۵۰۳۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
گویا حداقل آشنایی با قانون را هم ندارد که قانون عطف به ماسبق نمی شود. شایعات اخیر در خصوص آزاد سازی مدرک تحصیلی و به روز شدگی بدهی ها، بنوعی باعث تشویش اذهان عمومی شده و حتی زمزمه هایی برای خروج از کشور از دوره بعد از ابتدایی را فراهم ساخته است. اصل مسلم قانونی درباره تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی را زیر سوال برده و سایر پیامدها. واقعا نمی دانیم که این تصاویر را باور کنیم یا به حساب شایعه بگذاریم. قناری ها گویا نمی دانند که با چند شکایت ساده می توان حکم ابطال این گونه مصوبات را از دیوان گرفت. سوال این است که در چنین فضای ناآرامی، چه گروهی به عمد یا غیر عمد، قصد ماهیگیری و تشدید بحران ها و نارضایتی ها را دارند؟ مستقیما و بدون کمترین ملاحظه به قناری ها هشدار می دهیم که مبادرت به تکرار این نوع اقدامات ، برایشان هزینه زا بوده و پایگاه تحلیلی خبری شعار سال راسا وارد پیگیری حقوقی و امنیتی در این خصوص خواهد شد. تصویب بخشنامه و دستورالعمل تا قانون، ادبیات، رویه ها و موقعیت شناسی خاص خودش را دارد.شایعه سازی هم حداقل اطلاعات لازم برای باورپذیر کردن را می طلبد. از وزیر عتف ، انتظار موضع گیری روشنگر و شفاف در این خصوص را داریم.

شعار سال: سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ شگفتی‌های زیادی برای محصلان در تمامی مقاطع تحصیلی رقم زد. هر نهاد و وزارتخانه‌ای هم به سهم خود نقشی در این شگفتی داشتند.

در روز‌های اخیر از سوی شورای عالی اتقلاب فرهنگی، آیین‌نامه انضباطی دانشجویان ۱۴۰۱ ابلاغ شد که حواشی زیادی به دنبال داشت. تغییرات این آیین‌نامه فعالیت دانشجویان را در دانشگاه و در فضای مجازی سخت می‌کند.

برخی از نمایندگان مجلس نیز طرحی برای فعالیت‌های دانشجویی در پیش گرفته‌اند. طرحی که گفته می‌شود در آن ممنوع‌الخروجی ۱۰ ساله را به عنوان یکی از جریمه‌هایی دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

این طرح با واکنش‌های زیادی از سوی فعالان سیاسی، کارشناسان و برخی از نمایندگان مجلس مواجه شد.

حالا هم نوبت به وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان رسیده است. تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد سازمان امور دانشجویان هزینه جدید آزادسازی مدرک تحصیلی را به رؤسای کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغ کرده است.

انتشار یک تصویر در فضای مجازی پرسروصدا شده است. تصویری که حکایت از افزایش هزینه آزادسازی مدارک تحصیلی دانشگاه‌های دولتی دارد. قاعده‌ای قدیمی با این تفاوت که به نظر می‌رسد این بار روش محاسبه تغییر کرده است.هنوز منابع رسمی در این باره اظهار نظری نداشتند و پیگیری‌های اکوایران از سازمان امور دانشجویان نیز بی‌نتیجه مانده است.

تعداد بازدید : 69

آنطور که برخی از دانشجویان و کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند هزینه‌های جدید ۶ تا ۱۰ برابر سال گذشته شده است.

حالا دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند، علاوه بر تحمل سختی‌های اقتصادی و غیراقتصادی مهاجرت، باید هزینه گزافی هم برای گرفتن مدرک تحصیلی خود بپردازند.

بر اساس ابلاغیه سازمان امور دانشجویان، هزینه آزادسازی مدرک در گروه علوم انسانی برای هر ترم، در مقطع کارشناسی و کاردانی ۵،۹۷۴،۳۶۰ تومان است.

همچنین هزینه آزادسازی مدرک در مقطع کارشناسی ارشد برای هر ترم، ۱۰،۶۸۰،۶۴۰ تومان و در مقطع دکتری تخصصی ۱۷،۴۷۱،۶۰۰ تومان اعلام شد.

برای گروه‌های دیگر تحصیلی، اما این هزینه لغو تعهد خدمت آموزش رایگان بیشتر محاسبه شده است. آنطور که تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، گروه هنر بیشتر از سایر گروه‌ها باید هزینه بپردازد.

هزینه آزادسازی مدرک در گروه هنر برای هر ترم در مقطع کاردانی و کارشناسی ۸،۶۰۹،۶۸۰ تومان محاسبه شده است.
در صورت تمایل دانشجویان گروه هنر برای آزادکردن مدارک تحصیلی خود برای مهاجرت، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴،۸۵۹،۷۲۰ تومان و در مقطع دکتری تخصصی ۲۴،۸۰۹،۲۴۰ تومان باید بپردازند؛ البته برای هر ترم تحصیلی.

هزینه آزادسازی مدرک برای گروه فنی و علوم پایه

 
پس از گروه هنر، گروه فنی و مهندسی بیشترین هزینه را برای آزادسازی مدرک خود باید پرداخت کنند.

آنطور که ابلاغیه سازمان امور دانشجویان نشان می‌دهد، هزینه هر ترم برای این گروه تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۷،۰۲۶،۵۶۰ تعیین شده است.

دانشجویان گروه علوم پایه نیز برای لغو تعهد خدمت آموزش رایگان در سال تحصیلی جاری، برای هر ترم در مقطع کاردانی و کارشناسی ۶،۳۷۴،۸۰۰ تومان هزینه بپردازند.

همچنین دانشجویان علوم پایه مقطع کارشناسی ارشد برای هر ترم ۱۲،۵۹۴،۱۲۰ تومان باید پرداخت کنند و در گروه دکتری تخصصی ۲۲،۴۲۷،۵۲۰ تومان.

البته باید در نظر داشت که همه ارقامی که سازمان امور دانشجویان ابلاغ کرده، تنها برای یک ترم محاسبه شده است.
 
آقای زلفی گل، حاشیه های جدید آزاد سازی مدرک تحصیلی چیست جناب وزیر؟
هزینه‌های جدید برای دانشجویان سنوات گذشته!

نکته مهم دیگر در این ابلاغیه، دانشجویان سنوات گذشته هستند. بنا بر اعلام سازمان امور دانشجویان مفاد این ابلاغیه شامل تمام دانشجویان و دانش‌آموختگان سنوات گذشته که قصد آزادسازی مدرک تحصیلی خود را دارند، می‌شود.

این در حالی است که دانشجویان سنوات گذشته یا در حال تحصیل، زمان آغاز تحصیل خود برای ابلاغیه‌های آینده تعهد نداده‌اند. مشخص نیست چرا هزینه‌های جدید به پای دانشجویان پیش از تاریخ اعلامی هم نوشته شده است.

هنوز هیچ‌کدام از مقامات مربوط به وزارت علوم و تحقیقات درباره این ابلاغیه سازمان امور دانشجویان اظهارنظر نکرده‌اند.
 
 
گویا حداقل آشنایی با قانون را هم ندارد که قانون عطف به ماسبق نمی‌شود. شایعات اخیر در خصوص آزاد سازی مدرک تحصیلی و به روز شدگی بدهی ها، بنوعی باعث تشویش اذهان عمومی شده و حتی زمزمه‌هایی برای خروج از کشور از دوره بعد از ابتدایی را فراهم ساخته است. اصل مسلم قانونی درباره تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی را زیر سوال برده و سایر پیامدها. واقعا نمی‌دانیم که این تصاویر را باور کنیم یا به حساب شایعه بگذاریم؟ قناری‌ها ،گویا نمی‌دانند که با چند شکایت ساده می‌توان حکم ابطال این گونه مصوبات را از دیوان گرفت. سوال این است که در چنین فضای ناآرامی، چه گروهی به عمد یا غیر عمد، قصد ماهیگیری و تشدید بحران‌ها و نارضایتی‌ها را دارند؟ مستقیما و بدون کمترین ملاحظه به قناری‌ها هشدار می‌دهیم که مبادرت به تکرار این نوع اقدامات یا دامن زدن به این گونه شایعات، برایشان هزینه زا بوده و پایگاه تحلیلی خبری شعار سال راسا وارد پیگیری حقوقی و امنیتی در این خصوص خواهد شد. تصویب بخشنامه و دستورالعمل تا قانون( حتی در صورت نیاز) ، ادبیات، رویه‌ها و موقعیت شناسی خاص خودش را دارد. شایعه سازی هم حداقل اطلاعات لازم برای باورپذیر کردن را می‌طلبد. از وزیر عتف، انتظار موضع گیری روشنگر و شفاف در این خصوص را داریم.
 

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
0
3
واقعا چرا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
0
2
والا داداس پور با همون ادبیات زاکانی تو دانشگاه شریف اومده و روشنگری کرده و استدلالش در مورد عطف بماسبق نشدن این بخشنامه، نشان از سطح سواد حداقلی حقوقی این مسئول داره
سعیده
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۴
0
1
دولتی که می خواست ظرف یه سال یک میلیون مسکن ارزان بسازد تصمیم گرفته مدرکمان رو به خودمان بفروشد. از دلار و سکه و بورس سیر نشدن اینبار با مدرک اخاذی می کنند بعد از مدرک چه بهانه ای برای خالی کردن جیب مردم دارید . مردمی که در این اشفته بازار فقط با رویای مهاجرت ارام می گیرند.
آرمین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
2
لطفا آدرس دقیق در قانون اساسی رو مبنی بر غیرقانونی بودن عطف به ماسبق بفرمائید تابتوانیم به آن ارجاع دهیم.
متشکرم.
مدیر پایگاه

سلام 


آئین دادرسی مدنی و حقوق کیفری را بررسی بفرمائید،پاسخ سوال تان را می گیرید . اگر به دنبال نکته گیری و توجیه هستید، مسیر را اشتباه می روید. اگر به دنبال حل مسائل هستید، آدرس داده شد. هر کسی که دانشجوی ترم اول حقوق هم باشد این قاعده را می داند.


تقاضا داریم، من بعد با این رویکرد وارد تعامل با پایگاه تحلیلی خبری شعار سال نشوید، رسالت ما ورود به حوزه های زرد، تقابل و لفاظی نیست. 


ممنون از توجه شما

مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
0
1
من همین هفته پیش رفتم برای آزادسازی مدرکم تو دانشگاه اصفهان، گفتن 140میلیون تومان بابت آزادسازی 9 ترم تحصیلت باید بدی. 140میلیون تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما [[واحد دانشنامه]] ی هر دانشگاهی میخوای برو چک کن. شایعه نیست. دارن اعمالش میکنن.
مدیر پایگاه

سلام


نیازمند راست آزمایی است

نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین