پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۵۱۴۳
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
جلسه بررسی صلاحیت و اخذ رأی اعتماد به مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی صبح امروز در صحن علنی مجلس برگزار شد و نمایندگان مخالف و موافق به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و در نهایت نمایندگان مجلس به مهرداد بذرپاش اعتماد کردند.

شعار سال: جلسه بررسی صلاحیت و اخذ رأی اعتماد به مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دقایقی پیش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با حضور ۱۹۸ نفر از نمایندگان آغاز شد.
با توجه به برگزاری سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه تهران، آیت‌الله رئیسی موفق به حضور در مجلس نشد.
 
گفتنی است؛ محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، حمید سجادی وزیر ورزش، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عیسی زارع پور وزیر ارتباطات نیز در صحن علنی حضور دارند.
 
سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم در تشریح روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی توضیح داد: براساس آیین نامه رئیس جمهور یک ساعت زمان برای دفاع از برنامه‌های وزیر پیشنهادی دارد، اما از آنجا که تا این لحظه رئیس جمهور در صحن علنی حاضر نشده است، لاجرم از این بخش عبور می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: در ادامه سخنگو‌های کمیسیون‌های عمران و کشاورزی، گزارش کمیسیون متبوع خود را ظرف ۵ دقیقه قرائت می‌کنند، سپس دو نفر از نمایندگان در مخالفت و دو نفر نیز در موافقت با وزیر پیشنهادی به مدت ۱۵ دقیقه به بیان نقطه نظرات خود می‌پردازند. در انتها نیز وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدت ۳۰ دقیقه به دفاع از برنامه‌ها و صلاحیت خود می‌پردازد.

موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
موافقت کمیسیون عمران با برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی
 

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی خبر داد و گفت: حدود ۱۹۰ عنوان در حوزه مسکن و شهرسازی و راه و ترابری در برنامه پیشنهادی آقای بذرپاش تدوین شده که از لحاظ تناسب، واقع گرایی، صراحت، انسجام، جامعیت و آینده نگری «مطلوب» و از لحاظ شفافیت، سنجش پذیری و زمانبندی «متوسط» ارزیابی شده است.


موافقت کمیسیون کشاورزی با برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

ذبیح الله اعظمی ساردوئی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه در تشریح گزارش کمیسیون متبوع خود در مورد بررسی صلاحیت و برنامه‌های ارائه شده مهرداد بذرپرش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی خبر داد.
 
اظهارات نمایندگان مخالف و موافق وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: در حوزه حمل و نقل، زمینی، دریایی و هوایی چالش‌ها و مشکلات زیادی داریم و وزارت راه و شهرسازی در حوزه اقتصادی، روابط با همسایگان، ترانزیت و تأمین زمین و مسکن وظایفی بر عهده دارد.
 
وی بیان کرد: امروز هزینه مسکن در سبد خانوار به ۴۰ درصد رسیده و در کلانشهر‌ها بالغ بر ۵۰ درصد از سبد خانوار و هزینه مسکن اختصاص پیدا می‌کند. قیمت مسکن در سه دهه گذشته در تهران ۱۱۰۰ برابر افزایش یافته است. این افزایش در طلا، سکه و ارز نصف آن بوده و افزایش تورم مسکن باعث افزایش قیمت خدمات و سایر کالا‌ها شده است و وضعیت معیشت را به چنین روزی رقم زده است. مردم از بی مسکنی و بد مسکنی رنج می‌برند.
 
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون جهش تولید تکلیف کردیم که سالانه یک میلیون واحد مسکن در سال تولید شود، بعد از یک سال و نیم چقدر در این زمینه پیشرفت داشته ایم؟ دلیل اینکه قوانین روی کاغذ می‌ماند چیست؟ آیا دولت آسیب شناسی کرده است؟ اگر دولت به این موارد توجه نکند، تفاوتی ندارد چه کسی وزیر راه و شهرسازی شود.
 
وی ادامه داد: بنگاه‌ها و بانک‌ها و قشر ثروتمند از محل زمین انباشت ثروت کرده اند، این در حالی است که اغلب زمین‌ها در اختیار دولت است، اما به دلیل احتکار نتوانسته است از این ظرفیت استفاده کند. تأمین مسکن کار فرابخشی است، همه باید کمک کنند. بر اساس آمایش سرزمین، ۱۰ درصد از زمین‌های کشور قابل سکونت است یعنی اگر به هر خانوار ۲۴۰ متر زمین برای مسکن ویلایی حیاط دار دهیم، تا ۷۵۰ میلیون نفر ظرفیت بارگذاری مسکونی درجه یک را داریم، اما کلان‌شهر‌هایی ایجاد کرده ایم که هوا ندارد و زیرساخت‌های آن را هم می‌بینیم.
 
عسگری اظهار داشت: بذرپاش از دیوان محاسبات می‌خواهد به وزارت راه و شهرسازی برود، آیا از ریشه مشکلات اطلاع دارد و برای حل آن برنامه‌ای ارائه کرده است؟ اگر می‌خواهیم کار جهادی و انقلابی صورت گیرد، رئیس جمهور با تفویض اختیار به وزیر راه و شهرسازی، ریاست شورای عالی مسکن را واگذار و اجازه تشکیل این شورا را دهد. دیوان سالاری وزارت راه و شهرسازی معیوب است. اگر روند دهه‌های گذشته ادامه پیدا کند، مشکلات مسکن حل نمی‌شود. اگر مشکلات در حوزه مسکن حل نشود، فرقی نمی‌کند چه کسی سرکار بیاید.  

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: رئیس جمهور شجاع است، زیرا وقتی مشاهده می‌کند وزیری کوتاهی می‌کند، خودش پیش‌قدم می‌شود.  وقتی می‌خواهیم به فردی رأی دهیم، باید شاخصه تخصص، تجربه و برنامه را مورد بررسی قرار دهیم. در حوزه تخصص با توجه به اینکه یک میلیون مهندس و فعال در حوزه شهرسازی، حمل و نقل و کریدور‌های بین المللی فعالیت می‌کنند، آیا یک نفر نبود که به مجلس معرفی شود؟

وی ادامه داد: برخی می‌گویند که بذرپاش در عرصه مدیریتی موفق است، اما همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، در جایی که موفق بوده‌اید، همانجا بمانید و به مردم خدمت کنید.  برنامه‌ای از سوی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در حوزه ساخت یک میلیون مسکن در سال ندیدم و نشنیدم که قابل پایش باشد. همچنین در حوزه حمل و نقل ۲۳۹ هزار کیلومتر راه اصلی وجود دارد که اعتبار امسال آن ۲۰ هزار میلیارد تومان و در سال آینده ۲۱ هزار میلیارد تومان است، در حالی که نیاز ما در این حوزه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که هیچ برنامه‌ای در این حوزه وجود ندارد و فقط عنوان می‌شود که باید تأمین مالی صورت گیرد، اما از کجا قرار است این کار انجام شود.

یوسفی گفت: قطعاً بذرپاش از رستم قاسمی مدیرتر نیست، اما قاسمی هم نتوانست و دولت هم همراهی نکرد. هر چند رئیس جمهور ایستاد و شورای عالی مسکن را تشکیل داد، اما سیستم پولی و مالی کشور اعتقاد دارد، پرداخت تسهیلات و منابع مالی برای حوزه مسکن، تورم زا است. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی باید درباره برنامه‌های خود برای راه‌های روستایی، ساخت مسکن و کریدور‌های بین المللی توضیح دهد.

حسین حاتمی نماینده مردم خداآفرین، کلیبر و هوراند در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اظهار کرد: بذرپاش دکترای مدیریت تکنولوژی داشته و رشته تحصیلی او یک میان رشته در حوزه مدیریت است، بررسی سوابق بذرپاش در حوزه‌های مختلفی همچون دیوان محاسبات، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت ریاست جمهوری و موارد دیگر نشان دهنده کارنامه درخشان اوست. برنامه‌های وی در وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که او به دنبال احصاء مشکلات و رفع ناترازی در حوزه مسکن و جذب مشارکت مردم در بازآفرینی شهری و توسعه خطوط ریلی است. همچنین اتمام پروژه‌های نیمه تمام در راه و مسکن و ارتقاء خدمات هوایی و کشتیرانی را هم دنبال می‌کنند.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی به یک مدیر توانمند نیاز دارد که بذرپاش چنین ویژگی‌هایی را دارد، تعامل با سایر قوا و آشنایی با ظرفیت‌های مدیریتی از ویژگی‌های بذرپاش است. وی در دو سال و نیم گذشته در برابر همه هجمه‌های ناجوانمردانه در داخل و بیرون مجلس شورای اسلامی سکوت مومنانه کرد پس سیاست یک بام و دو هوا در مجلس به عنوان محل خردورزی و حکمت‌اندیشی درست نیست. ما اگر ساخت یک میلیون مسکن را از دولت می‌خواستیم امروز هم همین موضوع را از آقای بذرپاش پیگیری می‌کنیم.
 

موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
حسین حاتمی گفت: بذرپاش با روحیه بسیجی، انقلابی و تجربه و توان مدیریتی می‌تواند پیشانی موفق کارنامه دولت سیزدهم و سرسلسله مدیران گام دوم انقلاب اسلامی باشد، پس نمایندگان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب به او رای دهند.
 
کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: اینکه رئیس جمهور بعد از گذشت این مدت از عمر دولت با پایش و توجه به وعده‌هایی که به مردم داده‌اند، اقدام به ترمیم کابینه با استفاده از نیرو‌های جوان، با انگیزه و خلاق کرده است، جای تشکر دارد و زمینه همکاری بیشتر مجلس شورای اسلامی را آماده می‌کند. این وزارتخانه یک وزارتخانه بزرگ، کلیدی و مرتبط با نیاز اساسی مردم است و اگر به دنبال عدالت و نزدیک کردن مردم به یکدیگر هستید، این وزارتخانه به جهت فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله کلیدی‌ترین وزارتخانه‌ها محسوب می‌شود.
 
وی افزود: موضوعات اجاره‌بها و مسکن امروز به شدت مردم را دچار معضلات فراوان کرده است از جمله راهبرد‌های وزارت راه و شهرسازی، بهبود راه‌های کشور که امروز تصادفات و خسارات فراوان را شاهد هستیم از جمله مأموریت‌های این وزارتخانه است. امروز کار‌های زمین‌مانده فراوانی در بحث مسکن وجود دارد و شاهد هستیم که مسکن از تورم و افزایش قیمت‌ها تأثیرپذیر است. با رکود ۸ ساله‌ای در حوزه مسکن مواجه بودیم و مسئولین وقت افتخار می‌کردند که در آن دوران آجر روی آجر نگذاشتند و مسکن مهر را مزخرف قلمداد می‌کردند، این تفکرات موانعی است که در مسیر حوزه مسکن وجود دارد.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه امروز ۵۰ میلیون کمبود داریم، عنوان کرد: مسکن ملی و راهبرد‌هایی که در این حوزه به کار گرفته شده است زمینگیر شده و ساخت و ساز‌های دولتی ناموفق و بخش خصوصی نیز به این حوزه به صورت فعال ورود نکرده است. تأکید امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بهره‌گیری از جوانان خلاق، برنامه‌محور و در عین حال وابسته بودن به خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا است، از جمله ویژگی‌های آقای بذرپاش این است که در ایام کودکی با شهادت پدر بزرگوارشان تعهد خود را به نظام به ثبوت رساندند و طی سال‌های گذشته ثابت قدم ایستادند.
 
سرمدی افزود: تخصص وزیر پیشنهادی و سوابق وی در پست‌های واگذار شده ثابت کرده که کارآمدی و توان بالایی دارد. بذرپاش هم مجلس شورای اسلامی را به خوبی می‌شناسد و به لحاظ تجربه حضور در هیأت رئیسه از جایگاه نمایندگان اطلاع دارد. سوابق موفق وزیر پیشنهادی در پست‌های مختلف از جمله دیوان محاسبات به تحکیم جایگاه نظارت مجلس کمک کرده است و برای اولین بار شاهد ارائه تفریغ بودجه‌های به موقع و ارائه ابزار مناسب برای نظارت نمایندگان بودیم که مورد تقدیر و تجلیل مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.
 
وی تصریح کرد: فرصت خوبی است تا بتوانیم از توان جوانی، برنامه‌محوری و روحیه انقلابی و وابستگی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به جامعه ارزشی استفاده کنیم. با رأی بالای نمایندگان انگیزه وی افزایش پیدا می‌کند و با توجه به اینکه بذرپاش روابط خوبی با مراکز تصمیم‌گیری، علمی و افراد توانمند دارد و از لابی‌گری بسیار بالایی برخوردار است، می‌تواند با هم افزایی و جلب همکاری ادارات و وزارتخانه‌ها مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهد.
 
این نماینده مردم گفت: این وزارتخانه یک وزارتخانه تخصصی محسوب می‌شود، عدم تزریق نیرو‌های غیرمتخصص از جمله مواردی است که نباید صورت گیرد و نباید بعد از اخذ رأی اعتماد شاهد باشیم نیرو‌های غیرتخصصی در این وزارتخانه مشغول به کار شده‌اند تا در تحقق وعده ساخت ۴ میلیون مسکن دچار مشکل نشوید. در بدنه وزارت راه و شهرسازی نیرو‌های متخصص و توانمند فراوانی وجود دارد که انتظار داریم پس از شروع به کار از تجربه و توان این افراد برای رفع گرفتاری مردم استفاده کنید.
 
مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: گزارش‌های ۴ ماهه و ۶ ماهه دیوان پر از اشکال و ایراد است که با حضور وزیر نیرو در کمیسیون انرژی بررسی شد. اگر بذرپاش موفق بوده در دیوان بماند و موفق‌تر بشود. از رئیس سازمان بازرسی سوال کنید که وقتی تعجیل در انتخاب بذرپاش را دیدند با یکی از بزرگان مجلس تماس گرفتند و از این انتخاب انتقاد کردند.
 

موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه مملکت قحط الرجال نیست بذرپاش نه سابقه راه دارد و نه شهرسازی، اظهار داشت: رستم قاسمی که انشاءالله خداوند به وی سلامتی بدهد مدیری توانمند بود، ولی به دلیل اینکه تخصص و تجربه در حوزه مسکن نداشت عملا اقدامی در این حوزه انجام نگرفت. آیا تجربه رستم قاسمی که زمانی وزیر وزارتخانه مهم نفت بود و وزیر راه شد کافی نیست که مجدداً بیت‌المال را هدر ندهیم و عنصری کارآمد، متخصص و با تجربه برای این وزارتخانه بگماریم که متاسفانه آقای بذرپاش فاقد هر سه این موارد در حوزه راه و مسکن هستند.
 
وی بیان کرد: حتی در حوزه نظری او بعد از جلسات متعدد در کمیسیون‌های مجلس هنوز نمی‌دانند که چگونه می‌خواهند تامین مالی ۴ میلیون مسکن را انجام دهند و حتی نه در کمیسیون‌ها و در جلسه شب گذشته فراکسیون، حاضر نیستند این جمله شفاف و روشن را بگویند که آیا در پایان چهار سال دولت آقای رئیسی، می‌توانند ۴ میلیون مسکن و حتی نصف آن را به مردم تحویل دهد یا نه.
 
مجتبی توانگر خطاب به همکاران گفت: این کشور حداقل یک میلیون مهندسی دارد که در حوزه عمران، راه و شهرسازی تحصیل کرده و یا در حوزه ساخت و ساز بوده و هستند. سوال جدی این یک میلیون نفر این است که چرا دولت در دولت محترم دیده نشده‌اند؟ آیا یک نفر از میان خیل عظیم این افراد فردی صاحب تخصص و تجربه نبود که انتخاب کنیم و حال با معرفی آقای بذرپاش اینگونه به علم، دانش و تجربه و البته امید پشت پا بزنیم؟ همین امروز آقای بذرپاش با این افراد به گفتگو بپردازند آیا اصطلاحات حداقلی این حوزه را متوجه می‌شوند تا بتوانند بر آن‌ها مدیریت کنند و پاسخگوی مطالبات بزرگ مردم در راه و مسکن باشند.
 
نماینده مردم تهران خطاب به آقای رئیسی گفت: ما در جریان نیرو‌های انقلاب با عده‌ای قلیلی که در خیابان اغتشاش و آشوب می‌کنند مرزبندی داریم و با تمام وجود برای امنیت، رفاه و آرامش مردم در مقابل این جماعت داعشی‌صفت می‌ایستیم، اما معترضین برای ما مهم و محترم هستند. بر اساس نظرسنجی نهاد‌های دولت شما درصد بالایی از مردم به این روش حکمرانی در دولت اعتراض دارند و معترض هستند آیا می‌خواهیم به سوال معترضین چه بگوییم؟ برای هر پستی بگوییم همان آقایی که همیشه برای شهرداری تهران مطرح است؟ همان آقایی که همیشه برای وزارت رفاه، وزارت صمت و اکنون راه و احتمالا برای سازمان برنامه مطرح بوده و هست؟ فکر می‌کنید بازتاب این انتخاب در جامعه و این بخش از مردم معترض پالسی برای اصلاح و حکمرانی در دولت و مجلس است؟
 
وی افزود: آقای نیکزاد که تقریباً گزینه اجماعی نمایندگان بود به هر دلیلی این مسئولیت را نپذیرفت یکی از دلایل اصلی وی آن بود که گفته بود شبکه بانکی جهت ارائه تسهیلات بانکی به بخش مسکن همکاری نمی‌کند. حال سوال این است که آقای بذرپاش که تجربه و تخصص آقای دکتر نیکزاد را ندارد چگونه می‌خواهد این تسهیلات را درست کند دکتر نیکزادی که تجربه موفق ساخت مسکن در دولت دهم را دارد وقتی سنگ اندازی شبکه بانکی را دید نپذیرفت آقای بذرپاش در خود چه دیده‌اند که این پست را پذیرفته‌اند؟
 
توانگر گفت این روز‌ها چقدر از رهبری هزینه کرده‌اند تا ما به آقای بذرپاش رای بدهیم هر چه ما گفتیم از توان و سابقه و تخصص آقای بذرپاش در حوزه راه مسکن و شهرسازی بگویید، ولی دوستانشان از رهبری هزینه کردند.
 

مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ضمن تبریک ۱۶ آذرماه؛ روز دانشجو گفت: دانشجویان ما همراه انقلاب شدند و با ایده و هدف سقوط و نابود کردن نظام سلطه دانشجویان اجازه ندهند در بدنه جنبش دانشجویی مسیر انحرافی ایجاد شود که بالاترین همت آن‌ها سلف مختلط و آغوش رایگان است. نگذارید نسخه اصیل جنبش دانشجویی که مبارزه با استبداد و استکبار جهانی است به ضد ارزش خودش تبدیل شود. تا دیروز به این تصمیم نرسیده بودم که به ایشان رای مثبت بدهم، اما وقتی صحبت ها، برنامه‌ها و استدلال‌های ایشان را شنیدم به نتیجه رسیدم و بررسی ام را کامل کردم، به این نتیجه رسیدم که نه تنها رای مثبت بدهم بلکه در موافقت و دفاع صحبت کنم.
 

موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با ایرادات و اشکالاتی که وزارت بذرپاش گرفته می‌شود، اظهار کرد: همه این ایراد‌ها پاسخ دارد و از مخالفین و موافقین تشکر می‌کنم، ولی نکته مهم در مخالفت که حجت شرعی باشد و ما به وزیر پیشنهادی رئیس جمهور رای ندهیم، دیده نشد.
 
ذوالنوری در رابطه با ایرادات برخی از نمایندگان به مدرک تحصیلی بذرپاش گفت: هر کسی یا باید خودش بگوید یا برای تعیین تکلیف در کشور مرجع وجود دارد و کمیسیون مربوطه صحت مدارک ایشان را اعلام کرد و از آقای پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ سوال کردم که آیا شما ورود دقیق در بررسی مدارک ایشان کرده اید که گفتند هیچ مشکلی وجود ندارد.
 
وی در رابطه با بحث تجربه و تخصص برای وزیر پیشنهادی راه تصریح کرد: در رابطه با ارتباط تحصیلات با نوع مسئولیت باید گفت که مدیریت در چنین وزارتخانه ای، مدیریت مجموعه پیچیده، چند تخصصی و چند رشته‌ای و چند تخصصی است. در این وزارتخانه صد‌ها تخصص وجود دارد و از هر تخصصی کسی را بگذارید بقیه آن چه می‌شود، آنچه که لازم است توان راهبردی در این حوزه است که آقای بذرپاش این را داشته اند.
 
در نهایت، بعد از صحبت‌های نمایندگان موافق و مخالف و دفاعیات وزیر پیشنهادی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۸۷ رای موافق، ۶۴ رای مخالف، ۷ رای ممتنع و ۵ رای باطله از مجموع ۲۶۳ رای مآخوذه به مهرداد بذرپاش، گزینه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی اعتماد کردند.
 
قالیباف: امیدواریم بذرپاش با کمک دولت و مجلس در این وزارتخانه موفق باشد

محمدباقر قالیباف پس از اعلام موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی با آرزوی موفقیت برای بذرپاش گفت: وزارت راه و شهرسازی یکی از مهمترین وزارتخانه‌های زیر ساختی در حوزه حمل نقل دریایی، زمینی و هوایی و موضوع جاده‌ها و مخصوصاً در حوزه مسکن که امروز دغدغه جدی مردم است، محسوب می‌شود.
 
رئیس مجلس افزود: امیدواریم آقای بذرپاش با کمک دولت و مجلس در این وزارتخانه موفق باشند.
 
تشکر بذرپاش از اعتماد نمایندگان مجلس

مهرداد بذرپاش وزیر جدید راه و شهرسازی نیز در پیام قدردانی خود گفت: «عزم کرده‌ایم نهضت پیشرفت ایران را با کمک تمامی متخصصان و دلسوزان، تا رسیدن به هدف که خدمت بی منت به مردم عزیز کشورمان است، در این وزارتخانه آغاز نماییم.»

موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱، کدخبر: 1916275، dana.ir

اخبار مرتبط
برچسب ها: اظهارات نمایندگان مخالف و موافق وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، مخالفین و موافقین مهرداد بذرپاش ، موافقت با وزارت مهرداد بذرپاش بر وزارت راه ، رای اعتماد به مهرداد بذرپاش ، موافقین مهرداد بذرپاش چه گفتند؟ ، مخالفین مهرداد بذرپاش چه گفتند؟ ، بررسی صلاحیت و اخذ رأی اعتماد به مهرداد بذرپاش ، رأی اعتماد به مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، موافقت کمیسیون عمران با برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، موافقت کمیسیون کشاورزی با برنامه‌های بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، اظهارات نمایندگان مخالف و موافق مهرداد بذرپاش ، نمایندگان مخالف بذرپاش برای وزارت راه و شهرسازی ، نمایندگان موافق بذرپاش برای وزارت راه و شهرسازی ، مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، مهدی عسگری مخالف بذرپاش ، مجتبی یوسفی مخالف بذرپاش ، حسین حاتمی مخالف بذرپاش ، تخصص مهرداد بذرپاش برای وزارت راه و شهرسازی ، تجربه مهرداد بذرپاش برای وزارت راه و شهرسازی ، کیومرث سرمدی واله موافق بذرپاش ، سابقه مهرداد بذرپاش در راه و شهرسازی ، انتخاب بذرپاش به عنوان وزیر راه و شهرسازی چه پالسی برای جامعه معترض دارد؟ ، انتخاب بذرپاش به وزارت برای اصلاح حکمرانی است؟ ، لابی های نمایندگان مجلس برای وزارت یک مدیر نامتخصص ، مجتبی ذوالنوری موافق وزارت بذرپاش ، ایرادات برخی از نمایندگان به مدرک تحصیلی بذرپاش ، اعلام موافقت نمایندگان مجلس با مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی ، تشکر بذرپاش از اعتماد نمایندگان مجلس ، مهرداد بذرپاش وزیر جدید راه و شهرسازی
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین