پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 31
کد خبر: ۳۸۶۱۱۰
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
برخی از صادر کنندگان محصول پوست و چرم، برای اینکه هزینه‌های گمرکی کمی پرداخت کنند عنوان ضایعات را بر روی محصول خود می‌گذارند، اما این بار گمرک متوجه این موضوع شده است و با ارسال نامه‌ای به واحد‌های ستادی و اجرایی بر دقت در انجام تشریفات صادرات محمولات صادراتی پوست، چرم و سالامبور تأکید مجدد کرده است.

شعار سال: تسنیم نوشت:گمرک با ارسال نامه‌ای به واحد‌های ستادی و اجرایی از تخلف برخی صادرکنندگان پوست، چرم و سالمبور پرده برداشت.

 «رنگ کردن گنجشک و فروش آن به جای قناری» ضرب المثل معروفی است که نیاز به توضیح آن نیست، اما اخیرا گمرک از تخلف برخی صادر کنندگان پوست، چرم و سالمبور پرده برداشت که هنگام صادرات محصولات با ارزش صادراتی را به اسم ضایعات چرم یا اشبالت از کشور خارج می‌کنند.

برخی از صادر کنندگان این محصول برای اینکه هزینه‌های گمرکی کمی پرداخت کنند عنوان ضایعات را بر روی محصول خود می‌گذارند، اما این بار گمرک متوجه این موضوع شده است و با ارسال نامه‌ای به واحد‌های ستادی و اجرایی بر دقت در انجام تشریفات صادرات محمولات صادراتی پوست، چرم و سالامبور تأکید مجدد کرده است.

گمرک جمهوری اسلامی ایران صراحتا به تخلف برخی صادرکنندگان و اظهار برخی محصولات پوست و چرم و سالامبور ذیل تعرفه‌های ۴۱۱۵ و ۰۵۱۱۹۹۶۰ تحت عنوان ضایعات پوست و یا اشبالت اشاره و دستور داده شده است که اظهار محصولات صادراتی پوست و چرم و سالامبور صرفاً در گمرکات تخصصی انجام شود.

لزوم اعمال کنترل‌های دقیق و بررسی اسنادی و ارزیابی کامل، اخذ نظریه آزمایشگاه جهت تعیین ماهیت و مجوز جهادکشاورزی برای صادرات پوست، چرم و سالمبور از جمله دستورات گمرک کشور است که امید می‌رود باعث شود در آینده سخت گیری‌های بیشتری در زمان صادرات این محصولات ایجاد شود.

بنابراین گزارش تنها میزان صادرات سالامبور در سال ۱۳۹۱ که در بیشترین میزان بوده از ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرده بود، اما در سال‌های اخیر صادرات این محصول به شدت کاهش یافته است.
افشاگری گمرک از تخلف برخی صادر کنندگان پوست و چرم به اسم ضایعات! +سند

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار:2 بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: 1722258، www.khabaronline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین