پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، سوءاستفاده مالی در فولاد مبارکه را تایید کرد و گفت: دادسرای تهران رقم نهایی را اعلام خواهد کرد. باید خدمت آقای خدائیان عرض شود که رقم دقیق این فساد اصلا اهمیت ندارد. آنچه که مهم است، این اصل است که این فرد به تنهایی قادر به انجام چنین فساد بزرگی نبوده و برخورد موثر و بازدارنده با مفسد اصلی ( تا سر حد مفسد فی الارض) ، کشف شبکه حامی این مفسد در پشت پرده با تاکید بر مقامات و نمایندگان احتمالی در مجلس و معرفی مجموعه فعالان منجر به فساد به قوه قضائیه است.

شعارسال: ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، از تایید وقوع سوءاستفاده در فولاد مبارکه خبر داد و اظهار کرد: پیش از این، سازمان بازرسی در این خصوص ورود کرده و پرونده‌ای تشکیل شده بود که پیشتر در مرجع قضایی بود و اکنون در پرونده اخیر، ادغام شده است.

سوءاستفاده مالی در «فولاد مبارکه» تایید شد؛ اما رقم ۹۲ هزار میلیارد تومان صحیح نیست

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: همان‌طور که پیشتر اشاره شد، میزان سوءاستفاده‌ای که در حدود ۹۲ هزار میلیارد اعلام شد، درست نیست و در اینکه میزان سوءاستفاده ۹۲ هزار میلیارد است، یا کمتر یا بیشتر، نیاز به انجام کارشناسی است. وی با تاکید بر اینکه در وقوع سوءاستفاده در فولاد مبارکه، شکی نیست، گفت: ریاست محترم قوه قضاییه شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به این پرونده اختصاص دادند و دادستان تهران ماموریت پیدا کرد که این موضوع را خارج از نوبت بررسی و رسیدگی کند و در حال حاضر در حال انجام کارشناسی هستند.

مدتی قبل بود که حجت‌الاسلام والمسلمین "محمد مصدق" معاون اول قوه قضاییه در یک نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره پرونده فولاد مبارکه گفته بود: آدم غیرمسئولی مصاحبه می‌کند و می‌گوید، در فلان شرکت ۹۲ هزار میلیارد اختلاس شده است. جامعه حق دارد که بررسی کند این ۹۲ میلیارد کجاست؟ ما بررسی کردیم و دیدیم این چیزی که گفته شده نبوده است.  

هفتم شهریور ماه، رئیس قوه قضاییه با اشاره به واصل شدن گزارش تحقیق و تفحص مجلس درباره فولاد مبارکه به دستگاه قضایی، دوباره خطاب به دادستان تهران تاکید کرد، شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع اختصاص دهد و همه جوانب قضیه مذکور با نهایت دقت، بررسی و به آنچه حق و انصاف است، عمل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در همین رابطه گفت: درباره بسیاری از این گزارش هایی که واصل می‌شود، به ویژه در مواردی که خود اعضای تحقیق و تفحص تصریح دارند، هنوز جمع‌بندی نهایی را انجام نداده و هنوز همه دفاعیات را نشنیده‌اند. بعضاً اخبار و مسائل خامی در سطح جامعه منتشر می‌شود که خود متولیان تحقیق و تفحص، این اخبار را قبول ندارند؛ کما اینکه در مورد اخیر مرتبط با فولاد مبارکه نیز برخی نمایندگان مجلس توضیحاتی دادند؛ بنابراین، ضرورت دارد گزارش تحقیق و تفحص اخیر مجلس، هر چه سریع‌تر و در نهایت دقت و انصاف و رعایت ضوابط قانونی مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد و آن مقدار که مطابق با حق و حقیقت است، مستدل و متقن به مردم اعلام شود و آن مقداری دیگر نیز که بر خلاف واقع است و ذهنیت‌هایی را ایجاد کرده، برای مردم تبیین شود.

۲۵ بهمن ماه نیز مسعود ستایشی، سخنگوی دستگاه قضا نیز در خصوص پرونده فولاد مبارکه گفته بود: نباید به حساب بودن و افتتاح پرونده بگوییم ثابت شده است و باید عناوین پس از اثبات و در مرحله تحقیقات و دادرسی بیان شود و صاحب تریبون‌ها هم از اظهارات غیر دقیق خودداری کنند؛ اختلاس یا هر چه اعلام کردند، ممکن است در رسیدگی عنوانش تغییر کند. پرونده مذکور باز و در حال رسیدگی است و نتایج آن اعلام می‌شود. 

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت انتخاب، تاریخ انتشار: 18 اسفند 1401، کدخبر: 1167085، www.tabnak.ir/ سایر منابع .

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین