پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۸۸۵۹
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
وزیر کشور گفت: از نظر متخصصان ما در هیرمند آب هست؛ از این رو حاکمان و مسؤولان افغانستان حتما باید به تعهدات‌شان عمل کنند. وی در مورد تأمین حقـآبه هیرمند افزود : در تمام تماس‌ها و جلسات بر حق ایران تأکید کردند و گفته‌اند که برای حل این مسأله تلاش می‌کنند.

شعار سال: احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات امسال مجلس به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: انتخابات الکترونیک چند مرحله دارد؛ یکی از این مراحل اهراز هویت است که حتما الکترونیکی خواهد بود، بحث شمارش آراء هم به نظر شورای نگهبان بستگی دارد؛ باید خودمان را آماده کنیم تا حداکثر صندوق‌ها را برای شمارش آراء الکترونیکی آماده کنیم، ولی باید شورای نگهبان این مسئله را تأیید کند.

وزیر کشور: حاکمان و مسئولین افغانستان حتما باید به تعهداتشان درباره حقآبه هیرمند عمل کنند
وی افزود: تا ده درصد این آمادگی وجود دارد، ولی باید آن را به سرعت توسعه دهیم در مجلس پیش‌بینی شده بود که یک حداقل یک‌هشتم شمارش آراء الکترونیکی باشد که الآن برای آمادگی آن وجود دارد، با این حال به دنبال توسعه آن هستیم.

وزیر کشور در مورد تأمین حقـآبه هیرمند نیز، گفت: در تمام تماس‌ها و جلسات بر حق ایران تأکید کردند و گفته‌اند که برای حل این مسأله تلاش می‌کنند.

وحیدی تصریح کرد: طرف مقابل ادعا می‌کند که آب نیست، ولی گزارش‌ها نشان می‌دهد آب هست، مسئولین ذی‌ربط ما به محل بروند و برسی کنند، اگر آب نبود که ما بحثی نداریم، اما در صورتی که آب باشد، در این صورت طبیعتا باید به وظیفه خودشان در این مورد عمل کنند، از نظر متخصصین ما آب هست فلذا حاکمان و مسئولین افغانستان حتما باید به تعهداتشان عمل کنند.

وی تأکید کرد: به رابطه عمیق دو کشور ارج می‌گذاریم و انتظار داریم طرف مقابل به پیام‌های دوستی صادر شده از جانب ایران احساس مسئولیت و به وظیفه همسایگی، دینی، اخلاقی و قانونی‌شان عمل کنند.

وزیر کشور در مورد حادثه شهادت مرزبانان نیز تصریح کرد: به خانواده شهدا تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم. پاکستان هم در این مورد اظهار تأسف کردند دوستان ما تلاش‌شان این بوده است که با تعامل خوب با دولت پاکستان جلوی این قبیل حوادث را بگیرند، امیدواریم در این مقطع هم مسئولان پاکستان با مسئولان ما همکاری کنند و حتما آمران و عاملان این جنایت را به مجازاتشان می‌رسانیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار:۲ خرداد ۱۴۰۲، کدخبر: ۶۳۵۵۲۲، fararu.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین