پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 07
کد خبر: ۳۹۰۹۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۷
با رای شماره ۲۶۸۵ دیوان عدالت، اگر مزایای مزدی کارگران به اضافه‌ حقوق از کف پرداخت مالیات بیشتر باشد، به مزایای مزدی از جمله بن کارگری مالیات تعلق نمی‌گیرد. در رای دیوان عدالت آمده که دریافت مالیات از مزایای کارکنان ما مواد ۸۲، ۸۳ و ۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم و با آرای قبلی دیوان عدالت تعارض دارد.

شعار سال: دیوان عدالت در رای سی تیرماه خود، مزایای مزدی کارکنان را از مالیات معاف دانسته است.

رای سی تیرماه هیات عمومی دیوان عدالت اداری که در روز‌های اخیر روزنامه رسمی و منتشر شده، یک خط از ابلاغیه سازمان امور مالیاتی کشور را ابطال کرده است.

کدام مزایای حقوق کارگران معاف از مالیات شد؟
بر این اساس، پرداختی‌هایی مانند حق مهدکودک، حق لباس و بن کارگری با این استدلال که جزو حقوق ماهانه کارکنان نیست، از مالیات معاف شده است.

با رای شماره ۲۶۸۵ دیوان عدالت، اگر مزایای مزدی کارگران به اضافه‌ی حقوق از کف پرداخت مالیات بیشتر باشد، به مزایای مزدی از جمله بن کارگری مالیات تعلق نمی‌گیرد. در رای دیوان عدالت آمده که دریافت مالیات از مزایای کارکنان ما مواد ۸۲، ۸۳ و ۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم و با آرای قبلی دیوان عدالت تعارض دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدای بورس، تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲، کدخبر:۴۷۶۴۳۶، www.sedayebourse.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین