پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 24
کد خبر: ۳۹۱۷۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
هر روز قانونی و سازی و رقصی و حاشیه ای؟ انگار نه انگار که اینجا پایتخت جمهوری اسلامی است و کرامت و عزت شهروندان باید در اولویت باشد. درد و داستان، ایجاد نوعی دکان دو نبش برای کاسبی و خالی کردن جیب خلق الله است گویا. نه گزارشی، نه عملکردی، نه اصلاحی و.. هر کس رئیس می‌شود، مشتی ایده پخته و ناپخته را به اسم مصوبه، روی سر مردم آوار می‌کند. اف بر این حجم نافهمی و مرگ بر غیرت نداشته بعضی ها. خبر می‌رسد که مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران از تصویب طرح ترافیک جدیدی گفته است که در آن طول و مدت سفر ملاک عمل محاسبه عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک جدید است. یک سوال از آقایان حلال خور و برج عاج نشین. اگر فردی وارد طرح ترافیک شد و ماشین را در پارگینگ گذاشت و تا عصر که قصد خروج از طرح را دارد، تکانی به خودرو نداد، شما از کجا و بر اساس کدام عقل و شرع قضاوت می‌کنید که چقدر باید بپردازد؟ حرام تان باد، دریافتی‌های غیر شرعی. ما که حلال نمی‌کنیم و امیدواریم به اذن الله، مدیران نالایق به بدترین مرگ‌ها دچار شوند که این طور به خودشان اجازه می‌دهند با زندگی مردم بازی کنند و بر مردم فشار و استرس وارد نمایند.

شعار سال: مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران از تصویب طرح ترافیک جدیدی خبر داد و گفت: طول و مدت سفر ملاک عمل محاسبه عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک جدید است

آزمایشگاهی بنام طرح ترافیک در تهران و عزت و کرامت گم شده شهروندان + باز هم مثلا تغییرات جدید؟
 مجتبی شفیعی در مورد جزئیات مدیریت جدید و هوشمند محدوده طرح ترافیک تهران با تأکید بر اینکه این روش جدید گامی اساسی در راستای عادلانه شدن اجرای طرح ترافیک است، افزود: طرح ترافیک فعلی نسبت به طرح ترافیک قدیمی یک گام به جلو رفته بگونه‌ای که از حالت صفر و یک به شرایطی تغییر کرده که بر اساس آن شهروندان برای تردد باید وجهی پرداخت کرده و مبلغ پرداختی نیز به پارامتر‌هایی همچون زمان اوج و غیر اوج ترافیک و معاینه فنی خودرو‌ها وابسته است.

وی با بیان اینکه در طرح جدید که ایده آن در شورای ترافیک پایتخت به تصویب رسید، ما را به سمت عادلانه و منطقی کردن طرح ترافیک سوق می‌دهد، اظهار کرد: البته هنوز این طرح اجرایی نشده؛ بلکه کلیات این طرح در شورای ترافیک تصویب شد در نیمه دوم سال اقدامات اجرایی آن مهیا شود و برای سال آینده مبنای عمل قرار گیرد.

شفیعی تشریح کرد: طرح جدید بدین صورت است که میزان عوارض خودرو‌ها بر اساس طول و مدت سفر، سطح شلوغی معابر و سطح آلودگی هوا و نوع معاینه فنی و آلایندگی خودرو مشخص می‌شود، یعنی هر چقدر مدت و پیمایش بیشتری در محدوده طرح ترافیک داشته باشند باید عوارض بیشتری پرداخت کنند و دقت داشته باشید که برخی خودرو‌ها در محدوده طرح ترافیک فقط یک سفر دارند و رانندگان خودروی خود را پارک می‌کنند و ترددی ندارند و این نوع خودرو نباید به اندازه خودرویی که به صورت مدام در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کند، عوارض پرداخت کند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با بیان اینکه میزان عوارض پرداختی باید مبتنی بر میزان عارضه‌ای باشد که بر شهر ایجاد می‌شود، گفت: در روش جدید با توجه به اینکه ابزار‌های جدیدی در اختیار داریم می‌توانیم این مسئله که خودرو از چه مسیری استفاده می‌کند را به فرد ارائه کنیم و پیشرفته‌ترین تئوری است که در دنیا برای کنترل محدوده ترافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


وی با بیان اینکه منطق نرخ گذاری در این روش تغییر می‌کند و دیگر نرخ ثابتی برای ورود به محدوده وجود نخواهد داشت، افزود: نرخ عوارض برای شهروند عادی که مدام در حال تردد نباشد قطعا کمتر از وضعیت موجود است، چراکه عموم شهروندان چندان ترددی در محدوده طرح ندارند، بلکه عموما خودرو‌های خود را پارک کرده و معمولا خودرو‌هایی که در طرح ترافیک مدام تردد می‌کنند خودرو‌هایی هستند که آلایندگی و فرسودگی قابل توجهی دارند و بیشتر آلودگی تولید می‌کنند، اما عوارضی که پرداخت می‌کنند، مساوی با سایر شهروندان است و ما به سمت عادلانه‌تر شدن و هوشمندتر شدن مدیریت جریان ترافیک می‌رویم.

به گفته شفیعی، امیدواریم زمان اجرای مدیریت محدوده طرح ترافیک جدید بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در نیمه دوم سال‌جاری پیاده سازی شود و اگر موفق شویم که پایلوت این طرح را در سال‌جاری اجرا کنیم، در سال آینده این طرح ملاک عمل خواهد بود، اما اگر بر اساس برنامه فوق عنوان شده جلو نرفتیم، باید این مراحل طی شود و بعد از طی مراحل اجرایی شود.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح نیاز به مصوبه شورای شهر تهران دارد و باید اقدامات لازم با سازمان فاوا پیش رود؛ البته در شورای ترافیک کلیات این موضوع تصویب شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت پرسون، تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر: ۵۱۰۰۰۰، purson.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین