پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 17
کد خبر: ۳۹۴۴۲۲
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۸
«اعتقادام این است که این‌ها دچار یک مشکل شده‌اند و این مشکلات پیش‌بینی می‌شد یعنی پیش‌بینی می‌شد که منابع کشور پاسخگوی خرج و هزینه دولت هم نیست و، چون منابع کشور هزینه دولت را نمی‌تواند تامین کند دولت باید برود راهکار‌های دیگری پیدا کند. راهکار هم سرمایه گذاری بیرونی و داخلی است که می‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد که هر دو جا مغفول مانده و برنامه‌ای هم برایش ندارد.»با توجه به یکدستی دوات و مجلس می‌توانند جراحی اقتصادی انجام دهند و اقتصاد بیمار ایران را درمان کنند چرا این اتفاق نیفتاد، بیان کرد:، چون جراحان، جراح نبودند! ( شعار سال: باید از آقای کوچکی نژاد پرسید که آیا با دکتر سهمیه ای کارنابلد مواجه هستیم؟ اگر بله،چرا شاهد تداوم سکوت و انفعال نظارتی مجلس می باشیم؟ برای کور کردن حاشیه های احتمالی باید تاکید کرد که تاکید ما بر کاربلدی و کارنابلدی است نه سهمیه ای و غیر سهمیه ای).

شعارسال: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: پیش‌بینی می‌شد که منابع کشور پاسخگوی خرج و هزینه دولت هم نیست و، چون منابع کشور هزینه دولت را نمی‌تواند تامین کند دولت باید برود راهکار‌های دیگری پیدا کند. راهکار هم سرمایه گذاری بیرونی و داخلی است که می‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد که هر دو جا مغفول مانده و برنامه‌ای هم برایش ندارد.

 جراحان اقتصادی جراح نبودند! + آیا با دکتر سهمیه ای نابلد روبرو هستیم؟

جبار کوچکی‌نژاد در مورد ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت بعد از نوسانات اخیر ارز و طلا یا تغییر رویه‌ها، گفت: من اعتقادم این است که رویه‌ها را آدم‌ها و تیم‌ها عوض می‌کنند، در نتیجه وقتی تیم افت داشته باشد و نتواند چرخش کند دولت چگونه می‌خواهد ریل عوض کند؟

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به این‌که هنگامی که در بخش اقتصادی می‌گوییم دولت، در واقع منظور ما تیم اقتصادی دولت است، اظهار داشت: اعتقادام این است که این‌ها دچار یک مشکل شده‌اند و این مشکلات پیش‌بینی می‌شد یعنی پیش‌بینی می‌شد که منابع کشور پاسخگوی خرج و هزینه دولت هم نیست و، چون منابع کشور هزینه دولت را نمی‌تواند تامین کند دولت باید برود راهکار‌های دیگری پیدا کند. راهکار هم سرمایه گذاری بیرونی و داخلی است که می‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد که هر دو جا مغفول مانده و برنامه‌ای هم برایش ندارد.

وی یادآور شد: به طور مثال در شهر خود من مشاهده می‌کنید ۱۰ شرکت بزرگ سالیان سال تعطیل هستند و هیچ کاری برای این‌ها نمی‌کنند هزاران میلیارد تومان سرمایه آنجا افتاده است، با سرمایه‌ای که آنجا افتاده است بگذارند بخش خصوصی بیاید.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: چرا از بخش خصوصی می‌ترسیم؟ بخش خصوصی که هیولا نیست! آدمی است که تلاش کرده و پول به دست آورده است؛ کنترلش کنند و مالیات و عوارض از آن بگیرند، این طرف دولت جیب خودش را پر کند و آن طرف هم بیاید تولید خودش را کند.

وی یادآور شد: این نگاه وجود دارد که دولت می‌تواند اقتصاد ایران را نگه دارد و دولت می‌تواند تولید بیش از ۶۰ درصد را انجام دهد، اما من معتقدم دولت‌ها در تولید همیشه پر هزینه و کم بهره هستند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این‌که هنگامی که دولت سیزدهم روی کار آمد گفته شد با توجه به یکدستی دولت و مجلس می‌توانند جراحی اقتصادی انجام دهند و اقتصاد بیمار ایران را درمان کنند چرا این اتفاق نیفتاد، بیان کرد:، چون جراحان، جراح نبودند!

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار: 24فروردین1403، کدخبر: 724935، fararu.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین