پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۲۲۰۹۹
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
رئیس اتاق تهران، درخواست‌های فعالان اقتصادی از وزیر اطلاعات را اعلام کرد.

شعار سال:

مسعود خوانساری در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران که با حضور وزیر اطلاعات در حال برگزای است، گفت: موضوع فساد در بخش‌های مختلف باعث عدم رشد فعالیت‌های خصوصی و رشد اقتصادی شده است که از وزارت اطلاعات می‌خواهیم مبارزه با فساد را با جدیت دنبال کند و پیشگیری را قبل از وقوع اتفاق صورت دهد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: شفاف سازی، حذف مجوزهای زائد و حذف امضاهای طلایی که موجب رانت و فساد می کند، باید از سوی وزارت اطلاعات در دستور کار قرار گیرد و باید با آنها برخورد فعال شود.

وی تصریح کرد: فضای برابر رقابت در عرصه کسب و کار را باید گسترش داد در حالی که در سال‌های اخیر دستگاه های دولتی و شبه دولتی وارد چرخه اقتصاد شده و با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارند، رقیب جدی بخش خصوصی شده است.

به گفت خوانساری، در برخی نهادها، شرکت‌های دولتی و شبهه دولتی کماکان افراد فعالی وجود دارند که حوزه فعالیت‌های خود را گسترش داده و باعث عدم عادلانه پیش رفتن اقتصاد و برقراری فضای رقابتی شده اند.

خواسناری از وزیر اطلاعات درخواست کرد تحلیل مستمر بنگاه‌های دولتی و شبهه دولتی و فعالیت‌های آنها را صورت داده و گزارش آن را برای دولت ارسال کند، ضمن اینکه رقابت‌های ناسالم آنها را نیز اعلام کند.

وی گفت: فعالان اقتصادی از وزیر اطلاعات درخواست دارند تا اوضاع اقتصاد کشور را تحلیل کند، چرا که با بررسی که انجام شده، بسیاری از سازمان‌های اطلاعاتی یکی از اصلی ترین فعالیت‌های خود را رصد وضعیت اقتصادی و اجتماعی قرار داده‌اند. ضمن اینکه در کشور ما نیز بیکاری، جرم و جنایت و اعتیاد ریشه در اقتصاد دارد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار22 تیر 95 ، کد مطلب:3711336: www. mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین