پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 05
کد خبر: ۳۴۳۵۶۷
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸
قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» اخیرا با یک شرکت داخلی امضاء شده است و معلوم نیست، هندی‌ها بر چه مبنایی دوباره در حال دعوت کردن خود به میدان گازی فرزاد ب هستند.
شعار سال: سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: طرف ایرانی خواستار ورود هندی‌ها در مراحل بعدی توسعه میدان گازی فرزاد «ب» هستند.

در حالی هندی‌ها دوباره خود را به پروژه‌های گازی ایران دعوت می‌کنند که پس از خروج آمریکا از برجام به تعهدات خود در این پروژه عمل نکرده و توسط ایران کنار گذاشته شدند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت امور خارجه هند در این باره می‌گوید: ایرانی‌ها خواستار ورود هندی‌ها در مراحل بعدی توسعه میدان فرزاد ب هستند.

این میدان البته در سال ۲۰۰۸ توسط خود هندی‌ها کشف شده بود و آن‌ها اعلام کردند که این میدان ۲۳ هزار میلیارد فوت مکعب ذخیره گاز دارد که ۶۰ درصد آن قابل برداشت است. این میدان همچنین دارای ذخایر عظیم میعانات گازی هم است.

وزارت امور خارجه هند می‌گوید: ورود یک کنسرسیوم هندی به طرح توسعه میدان فرزاد ب در جریان است و آن‌ها در این زمینه در حال تعامل با ملت ایران هستند.

البته لازم به ذکر است قرارداد توسعه این میدان اخیرا با یک شرکت داخلی امضاء شده است و معلوم نیست، هندی‌ها بر چه مبنایی دوباره در حال دعوت کردن خود به میدان گازی فرزاد ب هستند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از فارس، تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۳۱۰۰۰۳۹۰، www.farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین