پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۰۰۴
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳
از آنجا که شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران آغاز شد و به دنبال آن بخش‌های مختلف کشور را با محدودیت مواجه کرد و در زمان‌های طولانی به تعطیلی کشاند. رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، تسهیلات جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام کرد.
شعار سال: «امیدعلی پارسا» با اشاره به مصوبات شصت و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، با صدور بخشنامه ای، احکام مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: صدور، تجدید و یا تمدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم تا تاریخ ۳۱ شهریورماه سال جاری نیاز به استعلام و ارایه گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده، نخواهد داشت.
 
صنوف به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا

این بخشنامه می‌افزاید: صنوف به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا که فهرست آن‌ها به تصویب کارگروه مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌رسد، از بخشودگی کامل جرایم مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقیقی در موعد مقرر قانونی برای دوره‌های دوم و سوم سال ۱۳۹۹ برخوردار می‌شوند. همچنین درخصوص صنوف یاد شده، اقساط معوق و سررسید شده مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده طی سال ۱۳۹۹ آنان حداکثر تا تاریخ پایان خردادماه امهال می‌شود.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران آغاز شد و به دنبال آن بخش‌های مختلف کشور را با محدودیت مواجه کرد و در زمان‌های طولانی به تعطیلی کشاند.

بر همین اساس گروه‌های مختلف شغلی از جمله اصناف در کشور با مشکل مواجه شدند، زیرا از یک سو محدودیت‌ها مانع فعالیت آن‌ها شد و از سوی دیگر کاهش استقبال از خرید عمومی در آمد آن‌ها را به طور چشمگیری کاهش داد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۳۵۷۳۹۲، irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین