پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۶۷۶
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
عیار به واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژ طلا گفته می‌شود که معروف‌ترین آن ۱۸ و ۲۴ است. این واحد بسته به فرهنگ کشور‌ها می‌تواند متفاوت باشد. طلا، فلزی ذاتا نرم است که در صورت استفاده از آن برای ساخت اشیا، ممکن است تغییر شکل پیدا کند.
شعارسال: عیار به واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژ طلا گفته می‌شود که معروف‌ترین آن ۱۸ و ۲۴ است. این واحد بسته به فرهنگ کشور‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

طلا، فلزی ذاتا نرم است که در صورت استفاده از آن برای ساخت اشیا، ممکن است تغییر شکل پیدا کند.

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژ‌های طلا و دیگر فلزات گرانبهاست. عیار طلا هم به درجه خلوص طلا در هر شیء طلایی گفته می‌شود. همانگونه که اشاره شد، طلا فلزی ذاتا نرم است که در صورت استفاده از آن برای ساخت اشیا، ممکن است تغییر شکل پیدا کند.

برای شناسایی عیار طلا در اشیا از اعداد مختلفی استفاده می‌شود که این اعداد برای شناسایی راحت‌تر درصد طلای موجود در اشیای طلایی، ساده‌سازی و براساس فرمول ریاضی خاصی استاندارد شده است.

هریک از این اعداد بیانگر وجود درصد مشخصی از طلا در یک شیء است. این درصد براساس عرف و فرهنگ عمومی مردم یک کشور، رواج استفاده از طلا و همچنین میزان ذخایر طلای کشور‌ها تعیین می‌شود.


تفاوت طلا ۱۸ عیار با ۲۴ عیار چیست؟

به عنوان مثال: یک کیلو طلای ۲۴ عیار معادل ۱۰۰۰ گرم است و اگر ۷۵۰ گرم از یک کیلو، طلای خالص باشد عیار طلا معادل ۱۸ است.

تفاوت طلا ۱۸ عیار با ۲۴ عیار چیست؟

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری اقتصاددان، تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۶۰۲۱۳، eqtesaddan.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین