پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۰۰۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
سخنگوی شورای نگهبان گفت: این شورا در اظهارنظر نسبت به مصوبات با محدودیت زمانی مواجه است و گاهی برای تعامل با قوه مقننه، در برخی مصوبات طولانی یا مهم مجلس شورای اسلامی تقریباً همزمان به صورت غیررسمی، بررسی‌های خود را انجام می‌دهد که این امر فرآیند تایید قانون را سرعت می‌بخشد.
شعار سال: بنا به اعلام خانه ملت، «هادی طحان‌نظیف» با اشاره به روند قانونی بررسی طرح‌ها و لوایح مصوب مجلس در شورای نگهبان تصریح کرد: طبق قانون اساسی شورای نگهبان ۱۰ روز فرصت دارد، در خصوص مصوبات مجلس اعلام نظر کند و این زمان تا ۱۰ روز دیگر نیز قابل تمدید است.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: پس از این زمان اگر شورا نظر خود را اعلام نکند، مصوبه خود به خود تبدیل به قانون می‌شود لذا شورای نگهبان محدویت زمانی دارد؛ اما در خصوص برخی مصوبات نظیر طرح‌ها و لوایح طولانی یا مهم و همچنین در لوایح بودجه تقریباً همزمان با بررسی در صحن مجلس، پژوهشکده و شورا جلسات خود را تشکیل می‌دهند و شورا این تعامل را با مجلس دارد که سرعت رسیدگی را بالا ببرد.

وی تصریح کرد: در پژوهشکده شورای نگهبان این سازوکار نسبت به همه مصوبات، در حال انجام است چرا که باید مجمع مشورتی، نظر کارشناسی خود را تا قبل از جلسه شورا به اعضاء اعلام نماید.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری اقتصاددان، تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰، کد خبر: ۶۱۳۰۹، http://www.eqtesaddan.ir/
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین