پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۳۷۹
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان می‌گوید دو ماه پیش مازوت تحویل گرفته‌اند و چند روز پیش هم رییس کمیسیون صنایع اتاق در توییتی هشدار داده بود که کشور تنها ۱۰ روز دخیره مازوت دارد.

شعار سال:با وجود این که سال پیش قطع برق و گاز تاثیر زیادی بر کارخانه‌‌های تولید سیمان گذاشت اما به نظر می‌رسد امسال با وجود هشدار کمبود مازوت، هنوز هم اتفاق جدیدی برای سیمان نیفتاده است.
 
قطع گاز و برق کارخانه‌های تولید سیمان سال پیش، موجب شد که کارخانه‌های سیمان نتوانند سیمان کشور را تامین کنند و سیمان کمیاب و گران شود.
 
پس از آن هم به دلیل کمبود سیمان، صادرات سیمان متوقف شد. رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق چند وقت پیش اعلام کرد که به دلیل کمبود برق احتمالا برخی از صنایع ناگزیر به استفاده از مازوت هستند.
 
حالا گاز کارخانه‌های سیمان قطع شده و تنها ۱۰ روز ذخیره مازوت در کشور موجود است، نادر غفاری، عضو انجمن صنفی کارفرمایان سیمان می‌گوید: ما دو ماه پیش مخازن خود را پر کرده‌ایم و تا به امروز مشکلی برای تامین مازوت نداشته‌ایم.
 
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که رییس کمیسیون صنایع اتاق در توییتی هشدار داده بود که کشور تنها ۱۰ روز ذخیره مازوت دارد و مشخص نیست پس از تمام شدن این ذخیره کارخانه‌ها قرار است از چه سوختی استفاده کنند.
 
غفاری می‌افزاید: اگر نیاز داخلی افزایش پیدا کند، صادرات را محدود می‌کنند ولی صادرات قطع نمی‌شود.
 
او  یادآوری می‌کند: ما صادرات خود را به کشوری قطع نکردیم. عراق به طور کلی از ایران سیمان نمی‌خرد. ما بیشتر به افغانستان و کشورهای تازه استقلال یافته سیمان می‌فروشیم.
 
حالا نمی‌توان فهمید که بعد از اتمام ذخیره مازوت کارخانه‌ها آیا کشور توان تامین مازوت صنایع را دارد؟ آیا تضمینی وجود دارد که اتفاقی مشابه آنچه سال پیش برای سیمان افتاد دوباره رخ ندهد؟
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری تحلیلی گسترش ، تاریخ انتشار:  25 آبان1400، کدخبر: 217603، www.gostaresh.news

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین