پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 02
کد خبر: ۳۶۸۲۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه شب به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد گزارشی از مهار و کنترل رشد پایه پولی و نقدینگی کشور در سه ماهه گذشته ارائه شد.

  شعار سال:در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با پیشنهادات وزارت امور اقتصادی و دارایی برای بورس موافقت شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه شب به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد گزارشی از مهار و کنترل رشد پایه پولی و نقدینگی کشور در سه ماهه گذشته ارائه شد.
 
بر اساس این گزارش، آمارها نشان می‌دهد عملکرد دولت در ماه های اخیر منجر به کاهش رشد پایه پولی و نقدینگی شده، به طوری که رشد پایه پولی کشور در سه ماهه شهریور تا آبان تنها معادل ۴/۸درصد بوده است.نکته قابل ذکر در این زمینه کاهش ۱۲درصدی خالص بدهی دولت به بانک مرکزی است که نقش چشمگیری در کنترل رشد پایه پولی داشته است.
 
دکتر رئیسی در این جلسه از بانک مرکزی خواست ساماندهی وضعیت بانک‌ها را در دستور کار قرار دهد تا در ماه‌‌های باقیمانده امسال کاهش رشد پایه پولی استمرار یافته و مدیریت شود.
 
در این جلسه همچنین پیشنهادهای وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد بازار بورس مطرح و با آن‌ها موافقت شد.
 
از جمله این پیشنهادها تعیین قیمت سوخت و خوراک گاز صنایع با توجه به ملاحظات بخش صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که جزئیات آن اعلام خواهد شد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری دولت ، تاریخ انتشار:  29 آذر 1400، کدخبر: ، www.dolat.ir،376344

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین