پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۰۲۶۵
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
بعد از انحصار دادن به چند شرکت خاص برای قطعه بندی مرغ به بهانه رعایت بیشتر مسائل بهداشتی، مشخص گردید که نه تنها با طرحی شکست خورده مواجه هستیم، بلکه باعث افزایش قیمت مرغ نیز شده است. بر این قاعده وزارت جهادکشاورزی با ماموریت دهی به سازمان دامپزشکی برای تعیین مقررات و اصول فنی- بهداشتی قطعه بندی ، اقدام به آزاد سازی قطعه بندی برای واحدهای صنفی از 15 روز دیگر نموده است.

شعار سال:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تا ۱۵ روز آینده ضوابط قطعه بندی‌ها در فروشگاه‌های مرغ اعلام و در این فروشگاه‌ها مجاز می‌شود.اقای ایوب فصاحت افزود: قطعه بندی در فروشگاه‌های مرغ ضابطه خاصی ندارد، اما ظرف ۱۵ روز آینده با ابلاغ ضوابطی خاص انجام قطعه بندی در فروشگاه‌ها میسر می‌شود.

از فروردین امسال بر اساس مصوبه قرارگاه تنظیم بازار مرغ انجام قطعه بندی مرغ تنها در شرکت‌های قطعه بندی مجاز اعلام شد.

اما با گذر زمان این انحصار موجب شد قیمت‌های مصوب در این شرکت‌ها رعایت نشود و قیمت مرغ قطعه بندی بسته بندی شده در فروشگاه‌های مختلف بالاتر از قیمت مصوب است.

با توجه به اینکه برخی شهروندان مرغ را به صورت قطعه بندی خریداری می‌کنند نیاز به یک شکل جدید برای دسترسی بهتر و بیشتر مردم به مرغ قطعه بندی شده احساس می‌شود.

حالا قرار است تا ۱۵ روز ساز و کار قطعه بندی و عرضه مرغ در فروشگاه‌ها فراهم شود.

تعداد بازدید : 1


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما، تاریخ انتشار: 23دی 1400، کدخبر: ، www.iribnews.ir،3333614

اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین