پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۲۴۲
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
انتشار فهرست بروزرسانی شده ابربدهکاران بانکی هنوز نکات زیادی برای بررسی دارد و آن طور که ملاحظه می‌شود برخی از شرکت‌ها از زمان گرفتن تسهیلات از شبکه بانکی هیچ اقدامی در جهت پرداخت اقساط انجام نداده اند و کل تسهیلات دریافتی این شرکت‌ها در ردیف تسهیلات غیرجاری دیده می‌شود. شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) از جمله شرکت‌هایی است که بررسی‌ها نشان میدهد تمام تسهیلات دریافتی آن از پست بانک غیرجاری است.
شعار سال: استدلال بسیاری از ابربدهکاران شبکه بانکی این است که این تسهیلات را در بخش توسعه خدمات و اشتغال آفرینی هزینه کرده اند و با این استنباط ضعیف میزان بدهی خود به شبکه بانکی را توجیه می‌کنند حال اینکه در بسیاری از کشور‌ها این مدل کارآفرینی سالهاست که منسوخ شده، اما در کشورمان با توجه به تفاوت مدل اقتصادی حاکم هنوز فرمول وام بگیر و کارآفرین شو در جریان است. البته اگر همه تسهیلات دریافتی منجر به ایجاد اشتغال شود و بازپرداخت اقساط آن به درستی صورت گیرد قابل تحمل است، اما وقتی یک شرکت با دلائلی که گفته شد تسهیلات کلان دریافت می‌کند و کل مبلغ دریافتیش در ردیف غیرجاری دیده می‌شود نوبت به طرح سؤال و مطالبه گری است.

تمام تسهیلات دریافتی همراه اول از یک بانک غیرجاری است

بررسی‌ها نشان میدهد که همراه اول ۵ هزار و ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات با سود ۱۸ درصد از پست بانک دریافت کرده که کل این تسهیلات غیرجاریست و حالا با سود و سایر موارد به ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده. سؤالی که باید از مدیران همراه اول پرسید این است که اولاً چرا تا کنون اقدامی جهت بازپرداخت اقساط انجام نداده اند و دوماً کدام تدبیر مدیریتی در اخذ تسهیلات و عدم بازپرداخت قابل مشاهده است و سوماً تیعات این موضوع برای مردم عادی چیست؟
 
تمام تسهیلات دریافتی همراه اول از یک بانک غیرجاری است
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی رصد روز، تاریخ انتشار:۹ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۴۵۱۰، www.rasaderooz.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین