پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۵۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
دکتر محمد قربانی معاون وزیر جهادکشاورزی (متخصص اقتصاد کشاورزی و عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد) در خصوص وضعیت فعلی برنج می‌گوید که شبکه‌های بزرگ دلالان برنج با ذخیره سازی و انبار کردن، قیمت را در بازار گران می‌کنند؟ متاسفیم که مجبور به قضاوت سلبی در خصوص ایشان و تاکید بر کم اطلاعی شان از اقتصاد برنج هستیم. بار‌ها هشدار دادیم که آشفتگی بازار برنج کشور توسط هفت برند داخلی در حال وقوع است، شما نشنیدید. اما امسال، خود کشاورزان هم وارد داستان بحران برنج خواهند شد و برنج را زود فروشی نخواهند کرد. کاری که می‌شد در چند ماه پیش جلوی آن را با اقدام تعزیراتی گرفت (نه از جنس تعزیرات و بازرسی سبک سرانه وزارت جهادکشاورزی)، امسال تبدیل به مشکلی ملی خواهد شد. خساراتی که تیم مدیریتی جدید وزارت جهادکشاورزی بر این بخش وارد کرده اند از ابتدا قابل پیش بینی بود و بشکل غیر مستقیم به سمع و نظر آقای رئیسی رسانده شده بود. اگر فردی مدعی هرگونه غلو در این روایت است، اسناد قابل ارایه اثباتی را می‌توان منتشر نمود.
شعار سال: محمد قربانی با بیان اینکه قیمت برنج در بازار واقعی نیست. هیچ اتفاقی بعد از برداشت برنج رخ نداده که بخواهد قیمت را گران کند، گفت: واسطه‌ها و شبکه‌های بزرگ با ذخیره سازی و انبار کردن نقش مهمی در تعیین قیمت برنج دارند.
 
تعداد بازدید : 5
 
متاسفیم که مجبور به قضاوت سلبی در خصوص ایشان و تاکید بر کم اطلاعی شان از اقتصاد برنج هستیم. بار‌ها هشدار دادیم که آشفتگی بازار برنج کشور توسط هفت برند داخلی در حال وقوع است، شما نشنیدید. اما برای محصول امسال، خود کشاورزان هم وارد داستان خواهند شد و برنج را زود فروشی نخواهند کرد. کاری که می‌شد در چند ماه پیش جلوی آن را با اقدام تعزیراتی و برخورد با برندهای معلوم الحال گرفت (نه از جنس تعزیرات و بازرسی سبک سرانه وزارت جهادکشاورزی و تعارفات بجای تعزیرات)، امسال تبدیل به مشکلی ملی خواهد شد. خساراتی که تیم مدیریتی جدید وزارت جهادکشاورزی بر این بخش وارد کرده اند از ابتدا قابل پیش بینی بود و بشکل غیر مستقیم به سمع و نظر آقای رئیسی رسانده شده بود. اگر فردی مدعی هرگونه غلو در این روایت است، اسناد قابل ارایه اثباتی را می‌توان منتشر نمود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری نود اقتصادی، تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۲۱۴۸۲۹۱، www.90eghtesadi.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳
0
1
گیر دادید به کم سوادی تیم ساداتی نژادها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین