پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۶۴۶
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
ابهری معتقد است که سرنوشت کودکان کار و کودکان خیابانی معمولا به زندان و گاهی به اعدام ختم می‌شود و اگر توسط دولت جمع آوری بشوند احتمال داشتن آینده بهتری برایشان وجود دارد. اگر فردی پیدا شود از میان کودکان کار یا خیابانی کسی را به سرپرستی بگیرد قطعا وی را در خط تحصیل انداخته و دانش آموزی یا مهارت آموزی‌های فنی حرفه‌ای می‌تواند باعث شود مسیر زندگی آن‌ها کاملا متحول شود.
شعار سال: مجید ابهری، جامعه شناس سرشناس کشورمان درباره زیست کودکان کار به ویژه کودکان خیابانی کار بیان کرد: برخی از این افراد با روحیه زخمی وارد جامعه می‌شوند و به تمام همسالان و افراد دیگر حسادت می‌کنند. نگاه کینه توزانه و انتقام جویانه نسبت به سایر افراد دارند و درصدد این هستند با دزدی، قتل یا تعرض حق خودشان را از جامعه بگیرند.

او تاکید کرد: دولت باید این افراد را تحت روان درمانی قرار دهند در غیر اینصورت جانیانی با دست باز آزادانه در جامعه رها می‌شوند!

مرگ ۲۴ کودک کار به دلیل تعرض جنسی

ابهری نسبت به آماری هولناک از تجاوز به کودکان کار هشدار داد و یادآور شد که گاهی این تجاوز‌ها با قتل پایان یافته است. او گفت: فرد ۱۹ ساله‌ای ۲۴ کودک را مورد آزارجنسی قرار داده بوده و سپس آن‌ها را کشته بود و در نهایت اعدام شد.

این آسیب‌شناس بیان کرد: کودکان کار که در کارگاه‌های غیرقانونی فعالیت می‌کنند مورد آزار‌های جنسی قرار می‌گیرند و از ترس بیکار شدن محکوم به سکوت هستند.

در هر اتاق یک نفر “عروس” می‌شود!

این رفتارشناس اجتماعی خبر داد: هر تعداد از این کودکان خیابانی که در اتاق‌های مشترک هستند یک نفرشان عروس نامیده می‌شود که نقش زن داشته و علاوه بر اینکه آشپزی و جارو و کار‌های منزل را انجام می‌دهد و افراد بزرگتر با او رابطه جنسی نیز دارند!

سرنوشت کودکان کار؛ معمولا زندان و اعدام!

ابهری معتقد است که سرنوشت کودکان کار و کودکان خیابانی معمولا به زندان و گاهی به اعدام ختم می‌شود و اگر توسط دولت جمع آوری بشوند احتمال داشتن آینده بهتری برایشان وجود دارد.

وی تصریح کرد: اگر فردی پیدا شود از میان کودکان کار یا خیابانی کسی را به سرپرستی بگیرد قطعا وی را در خط تحصیل انداخته و دانش آموزی یا مهارت آموزی‌های فنی حرفه‌ای می‌تواند باعث شود مسیر زندگی آن‌ها کاملا متحول شود.

کرایه نوزاد برای گدایی روزی ۳۰هزار تومان/ کودکان بیمار گرانترند

این آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی در گفتگو با خبرفوری درباره نوزادان کار گفت: نوزادان یک تا ۳ ساله‌ای که سر چهارراه‌ها بغل خانم‌ها هستند؛ کرایه شده‌اند.

او گفت: اگر این نوزدان مشکلاتی از جمله نابینایی یا فلجی داشته باشند، نرخ کرایه‌شان بیشتر است. کرایه هر نوزاد برای یک روز ۳۰ هزار تومان است، اما در صورت بیمار بودن ۵۰ هزار تومان از خانواده کرایه می‌شود.

کودکان خیابانی از برده هم وضعیت بدتری دارند

ابهری با بیان اینکه کودکان خیابانی از برده هم وضعیت بدتری دارند، گفت: کودکان خیابانی در سطل‌های زباله به دنبال غذا نیستند بلکه کارگران پسماند هستند که برای مافیای پسماند کار می‌کنند. این کودکان به دنبال شیشه، پلاستیک و حلبی می‌گردند.

وی گفت: کودکان خیابانی ۸ تا ۱۰ نفره اتاق‌های کوچکی کرایه می‌کنند و درآمدشان از یک کارمند هم بیشتر است. آن‌ها وسیله کاسبی‌اند و تمام درآمد آن‌ها توسط سرگروه‌ها گرفته می‌شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سایت تحلیلی مدارا، تاریخ انتشار:۱۳ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۹۵۱۸۷، www.modara.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین