پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۱۰۷۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷
محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسئولان کشور بخصوص نهاد‌هایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را به انجام ماموریت‌های خود در چارچوب قانون توصیه کرد و گفت: امنیت ملی با برخورد‌های امنیتی و قهرآمیز با شهروندان تقویت نمی‌شود بلکه حفظ و تقویت سرمایه‌های کشور و استفاده از همه ظرفیت‌ها و میدان دادن به نخبگان و دلسوزان کشور راه ارتقا امنیت ملی است.
شعار سال: رئیس بنیاد امید ایرانیان با هشدار نسبت به به حاشیه رفتن نخبگان و با بیان اینکه نمی‌توان صحبت از وفاق و همدلی کرد، اما به دنبال اعمال محدودیت و برخورد‌های امنیتی با فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بود، مسئولان کشور بخصوص نهاد‌هایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را به انجام ماموریت‌های خود در چارچوب قانون توصیه کرد و گفت: وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می‌شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.

 محمدرضا عارف در نشست مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان که به صورت مجازی برگزار شد، با تبریک اعیاد قربان و غدیر بر لزوم پند آموزی از آموزه‌های اخلاقی وقایع و رویداد‌های صدر اسلام تاکید کرد و با بیان اینکه یکی از رسالت‌های بنیاد امید ایرانیان تلاش برای حاکمیت اخلاق در جامعه است، گفت:ما در بنیاد امید ایرانیان به دنبال توانمندسازی نیروی انسانی کارآمد هستیم و از ظرفیت‌های کل کشور که در استان‌ها متبلور است نباید غافل باشیم. توجه به فرهنگ غنی و متنوع کشور، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ویژه هر استان و تشکیل اتاق فکر ملی از سیاست‌ها و ماموریت‌های جدی بنیاد امید ایرانیان است.

وی بر لزوم تعامل و همکاری با دیگر نهاد‌های مدنی تاکید کرد و گفت: توجه به تاثیر گذاری نهاد‌های مدنی مانند بنیاد امید به عنوان یک نهاد راهبردی در موفقیت‌هایی که در انتخاب‌های گذشته برای جریان اصلاحات به دست آمد می‌تواند به نقش و اثر بخشی نهاد‌های مدنی در تحولات جامعه پی برد.

عارف با بیان اینکه به دنبال فراگیر سازی فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان و استفاده از ظرفیت همه استان‌ها هستیم، بر لزوم توجه به موضوع آموزش فراگیر نیروی انسانی بویژه نسل جوان تاکید کرد و اظهار داشت: در تلاش هستیم با برنامه ریزی منسجم به سمت گسترش ابعاد فعالیت و کارکرد‌های بنیاد امید ایرانیان گام برداریم و از ظرفیت نسل جوان و نخبگان و استعداد‌های همه‌ی استان‌ها استفاده کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با ایجاد موازنه در سطوح مختلف فعالیت‌ها بتوانیم هم در بعد شناسایی ظرفیت‌های مدیران، دانش آموختگان و نهاد‌های مدنی و هم در بعد تربیت و آموزش فراگیر گام‌های هدفمندی برداریم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همدلی و وحدت بین اقشار مختلف مردم و حاکمیت تاکید کرد و گفت: زمانی که صحبت از همدلی و وفاق در جامعه می‌شود حاکمیت در این خصوص نقش برجسته‌ای دارد نمی‌توان صحبت از وفاق و همدلی کرد، اما به دنبال اعمال محدودیت و برخورد‌های امنیتی با فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بود.

وی با اظهار تاسف از به حاشیه رفتن نخبگان، خاطر نشان کرد: وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می‌شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئولان کشور بخصوص نهاد‌هایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را به انجام ماموریت‌های خود در چارچوب قانون توصیه کرد و گفت: امنیت ملی با برخورد‌های امنیتی و قهرآمیز با شهروندان تقویت نمی‌شود بلکه حفظ و تقویت سرمایه‌های کشور و استفاده از همه ظرفیت‌ها و میدان دادن به نخبگان و دلسوزان کشور راه ارتقا امنیت ملی است.

گفتی است در این نشست دکتر جعفر توفیقی رئیس هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان، دکتر عبدالرحیم کرکه آبادی مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان درباره برنامه‌های پیش رو این بنیاد به اظهار نظر پرداختند و مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان نیز گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کردند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، تاریخ انتشار:۲۳ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۵۵۹۶۵۲، www.jamaran.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین