پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 07
کد خبر: ۳۸۶۷۷۷
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲
سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در دیدار با دکتر نجارزاده که تعدادی از مدیران و کارکنان بانک نیز حضور داشتند، گفت: بانک ملی ایران یکی از مهم‌ترین بانک‌های کشور است؛ همانطور که دانشگاه تهران، دانشگاه مادر در کشور محسوب می‌شود و نحوه عملکرد آن برای سیستم دانشگاهی کشور الگو است، بانک ملی ایران نیز نقش مشابهی را در سیستم بانکی کشور ایفا می‌کند؛ در واقع بسیاری از بانک‌های تخصصی ایجاد شده، شعبی از بانک ملی ایران بودند و سپس مستقل شده اند.

شعار سال: معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه دیدار با دکتر نجارزاده سرپرست بانک ملی ایران، بر سر گلزار شهدای بانک حاضر شد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تجدید میثاق با آرمان‌های مقدس آنان، از موزه و آثار با ارزش بانک ملی ایران نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، سید محمد حسینی در دیدار با دکتر نجارزاده که تعدادی از مدیران و کارکنان بانک نیز حضور داشتند، گفت: بانک ملی ایران یکی از مهم‌ترین بانک‌های کشور است؛ همانطور که دانشگاه تهران، دانشگاه مادر در کشور محسوب می‌شود و نحوه عملکرد آن برای سیستم دانشگاهی کشور الگو است، بانک ملی ایران نیز نقش مشابهی را در سیستم بانکی کشور ایفا می‌کند؛ در واقع بسیاری از بانک‌های تخصصی ایجاد شده، شعبی از بانک ملی ایران بودند و سپس مستقل شده اند.


معاون رئیس جمهور در امور مجلس همچنین با تاکید بر اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به بانک ملی ایران دارد، اظهار کرد: نمایندگان دولت و مجلس به طور مرتب با این بانک و شرکت‌های تابعه آن که برای کشور اشتغال آفرین هستند، تعامل دارند و از این رو جای دارد از زحمات سرپرست و مدیران بانک به ویژه در بخش اشتغال و اعطای تسهیلات مربوط به روستاییان، ازدواج و... کمال قدردانی را داشته باشیم.

وی در بازدید از موزه این بانک با بیان اینکه تاریخچه بانکداری کشور از زمان رایج شدن سکه و سپس چاپ اسکناس و تحولات صورت گرفته پس از آن در مقاطع مختلف زمانی همه در این موزه قابل مشاهده است، ابراز کرد: بازدید امروز فرصت بسیار مغتنم و خوبی بود. در این موزه، روند تعاملات بانک ملی ایران با بانک‌های جهانی و همچنین نقش اشخاص در برهه‌های مختلف زمانی به تصویر کشیده شده که بسیار جالب است و می‌تواند مورد بازدید دانشجویان و دانش آموزان نیز قرار گیرد.

حسینی در پایان در دفتر یادبود موزه بانک ملی ایران نوشت: تاکنون موزه‌های متعددی را بازدید کرده ام که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته اند و این موزه نیز به واسطه تصویر کشیدن تاریخچه بانکداری، تاریخ تاسیس بانک ملی ایران، روند ضرب سکه در کشور، نمایش اشیای نفیس و آثار تاریخی با ارزش، یک گنجینه گرانبها محسوب می‌شود.

همچنین سرپرست بانک ملی ایران نیز کتاب گنجینه موزه این بانک را به معاون پارلمانی رییس جمهور اهدا کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پورتال خبری بانک ملی ایران، تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۹۰۷۴، www.bmi.ir

 

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین