پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۷۲۸
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۸
به مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان پیشنهاد میشود، با انتشار جزئیات عملکرد و میزان اثرگذاری اقدامات صورت گرفته توسط گروه‌های جهادی و موسساتی که نام آن‌ها در لیست آمده، شبهات به وجود آمده را کاملا برطرف کند.

شعارسال: طی روز‌های گذشته کمک بلاعوض ۵ میلیارد تومانی به گروه‌های جهادی توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان در فضای مجازی خبرساز شده است.

موضوعی که حتی واکنش محمدمهدی نیازمند – مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان را در پی داشت و او صریحا اعلام کرد که “طبق دستورالعمل‌ها اقدامات لازم صورت گرفته و با هماهنگی‌های معاونت سیاسی اقدامات در حال انجام است و محل هزینه کرد هم دقیقا مشخص است”.

یک پیشنهاد به مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان؛ عملکرد گروه‌های جهادی را بازگو کنید

طبق گفته نیازمند “محل توزیع اعتبارات تخصیص یافته به گروه‌های جهادی طبق دستورالعمل‌های صادر شده در حوزه‌های حاشیه نشینی، کودکان کار، بحث جوانی جمعیت، ترویج فرزند آوری، تولیدات رسانه‌ای در حوزه آسیب‌های اجتماعی بوده و هیچگونه عدم شفافیتی هم در این میان وجود ندارد. ”

آیا کمک به گروه‌های جهادی عجیب است؟

همزمان با روی کار آمدن دولت سیزدهم، نوع نگاه به گروه‌های جهادی نیز تغییر کرد و مرور اظهارات مسئولان ارشد دولتی نیز بیانگر این است که دولت آیت الله رئیسی حساب ویژه‌ای روی گروه‌های جهادی باز کرده است، کما اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری (مهرماه ۱۴۰۲) تأکید کرده بود “حمایت از گروه‌های جهادی که بدون هیچ چشم‌داشتی مسائل و مشکلات محلات کمتر برخوردار را احصا و خدمت‌رسانی می‌کنند، وظیفه همه دستگاه‌های دولتی است و تمامی دستگاه‌ها مکلفند از محل اعتبارات رسالت‌های اجتماعی خود برای برطرف کردن نیاز‌های مردم در مناطق حاشیه‌ای و محروم کشور استفاده کنند”

همچنین محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور (تیرماه ۱۴۰۲) در اظهاراتی “روحیه ایثار، کمک به مردم برای رضای خدا و عدالتخواهی را مهمترین ویژگی‌های جریان جهادی در نظام جمهوری اسلامی برشمرد و تأکید کرده بود که دولت با تمام توان نیاز به پشتیبانی گروه‌های جهادی برای رسیدن به اهداف خود دارد و در این راستا از هیچ کمک و حمایتی به فعالان جهادگر کشور دریغ نخواهد کرد”.

اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان نیز (مهرماه ۱۴۰۲) با اشاره به “ظرفیت‌های خوب و موثر گروه‌های جهادی با یادآوری فعالیت‌های جهادسازندگی در اوایل انقلاب برای اجرای پروژه‌ها گفته بود که مردم در کنار نیرو‌های جهادی ظرفیت‌های خوبی برای رفع محرومیت‌ها هستند”.

فرصت شفاف سازی را قدر بدانید

اینکه انگیزه انتشار این فهرست و نقد‌های پس از آن، آیا از روی خیرخواهی بوده یا نه، اینجا محل بحث نیست. آنچه که مسلم است پرداخت ۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به گروه‌های جهادی و برخی موسسات خیریه توسط استانداری گیلان در حال اقدام است و دولت نیز منکر این موضوع نیست.

از همین رو نیز به مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان پیشنهاد میشود، فرصت این شفاف‌سازی را قدر بداند و در ابتدا اینکه شیوه همکاری با سایر گروه‌های جهادی که تقاضای همکاری در حوزه‌های مورد تقاضای دولت را دارند، اعلام بفرماید و دیگر اینکه با انتشار جزئیات عملکرد و میزان اثرگذاری اقدامات صورت گرفته توسط گروه‌های جهادی و موسساتی که نام آن‌ها در لیست آمده، شبهات به وجود آمده را کاملا برطرف کند تا خدای نکرده با ترویج شایعات، اجر اقدامات صورت گرفته زایل نشود.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت دیارمیرزا، تاریخ انتشار: 19اردیبهشت1403، کدخبر: 861852، diyarmirza.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین