پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۳۰۶
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۲
مجمع انتخابات فدراسیون دوومیدانی برای تصدی پست ریاست این فدراسیون بعد از ۱۴ ماه دوره سرپرستی و برخی حواشی تعویق و عدم برگزاری، دوشنبه ۱۱ تیر به ریاست محمدشروین اسبقیان و با حضور سید مناف هاشمی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. تعداد اعضای حاضر در مجمع این فدراسیون ۵۹ نفر بود. مهران تیشه‌گران، احسان حدادی، روح‌الله عسکری و عباسعلی مدیح ۴ کاندیدای باقیمانده برای ادامه این انتخابات بودند و پیش از شروع رای‌گیری ، هاشم خزایی، مصطفی زرین‌افضل، هاشم صیامی و ایرج عرب ۴ کاندیدایی بودند که از انتخابات انصراف دادند. در دور اول انتخابات احسان حدادی ۴۰ رای، عباسعلی مدیح ۱۷ رای، عسکری و تیشه‌گران نیز هر کدام یک رای کسب کردند و حدادی برای چهار سال به مسند ریاست فدراسیون دو و میدانی نشست. او مدعی است که دو میدانی پتانسیل گرفتن ده مدال در دو سال آینده را دارد؟ آیا حدادی قربانی کم تجربگی خود خواهد شد یا رشادت ها و نیروی جوانی، از او مدیری قابل افتخار خواهد ساخت؟

شعارسال: مجمع انتخاباتی فدراسیون دو و میدانی در روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۳ در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و احسان حدادی با ­­اخذ ۴۰ رای موافق از ۶۰ رای ماخوذه توانست بعنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود. اسفند سال ۱۴۰۲ بود که ثبت نام نامزد‌ها برای حضور در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون دو و میدانی انجام و برگزاری مجمع پس از یک بار تعویق به ۱۱ تیر ۱۴۰۳ موکول شد. مهران تیشه‌گران، احسان حدادی، هاشم خزایی، مصطفی زرین‌افضل، هاشم صیامی، ایرج عرب، روح‌الله عسگری و عباسعلی مدیح نامزد‌هایی هستند که موفق به کسب مجوز نهایی برای شرکت در انتخابات شدند اما، هاشم صیامی، مصطفی زرین افضل، هاشم خزایی و ایرج عرب از حضور در انتخابات انصراف دادند. در این مجمع محمدشروین اسبقیان معاون وزیر ورزش و جوانان به عنوان رئیس مجمع و روسای هیئت‌های دو و میدانی استان‌های مختلف کشور نیز حضور داشتند.

تعداد بازدید : 4


احسان حدادی از ورزشکاری تا ریاست

انتخابات ریاست فدراسیون دوومیدانی که در ماه‌های اخیر حسابی پرحاشیه شده بود، بالاخره برگزار شد تا فردی که از مدت‌ها قبل شایعه شده بود قرار است سکان هدایت این فدراسیون را برعهده گیرد، بر مسند ریاست بنشیند؛ احسان حدادی. پیش‌تر انتخابات این فدراسیون به تعویق افتاده بود و بسیاری از این می‌گفتند که احتمالا این تعویق برای درست‌کردن امور کاری احسان حدادی است و زمینه برای ریاست او درحال آماده‌شدن است. این شایعه با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شد و حتی همین دیروز نیز چندان بدون حرف و حدیث نبود. با این‌حال، روز گذشته مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون دوومیدانی به میزبانی سالن استاد فارسی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع، سید‌محمدشروین اسبقیان، معاون وزیر ورزش به‌عنوان رئیس مجمع، غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، احمد نامنی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، حسین مطیعی سرپرست فدراسیون دوومیدانی و سایر اعضا حضور داشتند. برای این مجمع، مهران تیشه‌گران، احسان حدادی، هاشم خزایی، مصطفی زرین‌افضل، هاشم صیامی، ایرج عرب، روح‌الله عسگری و عباسعلی مدیح تأیید صلاحیت شده بودند که خزایی، صیامی، عرب و زرین‌افضل انصراف خود را اعلام کردند. پس از ارائه برنامه‌ها، رأی‌گیری انجام شد که احسان حدادی با کسب ۴۰ رأی از ۶۰ رأی مأخوذه، به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون دوومیدانی انتخاب شد. مدیح ۱۷ رأی، عسگری یک رأی و تیشه‌گران یک رأی را به خود اختصاص دادند. ضمن اینکه یک رأی نیز باطله بود. انتخاب احسان حدادی به‌عنوان رئیس در شرایطی رقم خورد که پیش از این، مهدی مبینی به‌دلیل عدم دریافت مجوز حضور در مجمع انتخاباتی ریاست دوومیدانی به دیوان عدالت اداری شکایت کرده بود و روز گذشته هم مهران تیشه‌گران به او پیوست تا این انتخابات حداقل دو شاکی داشته باشد.

مهران تیشه‌گران یکی از این کاندیداها، به نشانه اعتراض مجمع انتخاباتی را ترک و اعلام کرد به دیوان عدالت اداری شکایت خواهد کرد. او گفت: «من به دیوان عدالت اداری شکایت خواهم کرد. اول به‌خاطر به تعویق افتادن غیرقانونی و بدون دلیل زمان انتخابات و دوم هم اینکه طبق اساسنامه باید برگزاری انتخابات را ۱۰ روز قبل از مجمع رسما به ما اعلام می‌کردند، اما یک روز قبل اعلام شد. من به نشانه اعتراض مجمع انتخاباتی را ترک کردم، اما نمی‌دانم چرا اسم من در تابلو نوشته شد و رأی‌گیری با اسم من انجام شد». این اعتراضات با واکنش شروین اسبقیان، معاون فرهنگی توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان روبه‌رو شد. او گفت: «فکر نمی‌کنم شکایت آقای مبینی قانونی باشد؛ هر زمانی یک کارمند بخواهد به دستگاه دیگری برود و مأمور شود، بالاترین مقام آن دستگاه باید موافقت کند. این مسئله جای شکایت ندارد و در ابلاغی که به آقای مبینی به‌منظور سرپرستی داده شد، اعلام شد که در راستای فعالیت‌های عدالت‌محور به‌منظور جلوگیری از شائبه افرادی که سرپرست می‌شوند، حق شرکت در انتخابات را ندارند و در‌عین‌حال، باید برای حضور او موافقتی صورت می‌گرفت و در‌حالی‌که آقای مبینی از نیرو‌های خوب وزارت ورزش و جوانان است، اما این موافقت صورت نگرفت. درباره آقای تیشه‌گران هم تمامی تصمیمات در‌خصوص فدراسیون‌های ورزشی را مجمع آن فدراسیون‌ها می‌گیرد و مجمع دوومیدانی رأی‌گیری کرد و با رأی اعضای مجمع به تعویق افتاد و دلیل آن، احراز صلاحیت نامزد‌ها بود که دستگاه‌های نظارتی نیازمند وقت بودند و با نظر اعضای مجمع تعیین وقت شد». هرچه هست، فعلا احسان حدادی، ورزشکار سال‌های نه‌چندان دور دوومیدانی که البته حواشی زیادی را هم رقم زد، سکان هدایت فدراسیون دوومیدانی را در اختیار گرفته است. او روز گذشته وعده مهمی را هم داد و از این گفت که قول می‌دهد دوومیدانی‌کارانش ۱۰ مدال در بازی‌های آسیایی کسب کنند؛ «مسئولیت بسیار سنگین است. سوگند می‌خورم کاری کنیم که همه با هم متحد باشیم. فقط با اتحاد می‌شود دوومیدانی را درست کرد. از بقیه کاندیدا‌ها تقاضا دارم کنار هم باشیم. گفته‌اند مدیریت نکرده‌ام؛ مدیریت زندگی شخصی خودم را بلد بوده‌ام که قهرمان المپیک شده‌ام. دوومیدانی مدال‌های زیادی دارد، اما ما فقط یک مدال گرفته‌ایم. آیا استعداد من زیاد بوده؟ نه ما استعدادهایمان را پیدا نکرده‌ایم. خواهش می‌کنم بیایید در کنار دوومیدانی باشیم. می‌توانیم در بازی‌های آسیایی ۱۰ مدال بگیریم و آن زمان به رشته اول ایران تبدیل می‌شویم. اگر شما حمایت کنید، این قول را می‌دهم؛ چون دوومیدانی ایران پتانسیل زیادی دارد».

احسان حدادی رئیس فدراسیون دو و میدانی شد + احسان حدادی از ورزشکاری تا ریاست

احسان حدادی رئیس فدراسیون دو و میدانی شد + احسان حدادی از ورزشکاری تا ریاست

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین