دو هزارنفر از حامیان قالیباف در انتخابات۹۲ استخدام مترو شدند؟

سرخو: برخی بدون کار حقوق‌های بالا می‌گیرند

چند روز پیش، کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت مترو را اعلام کرد. افزایشی که بر پایه رقمی تعیین شد که شرکت بهره‌برداری مترو به‌عنوان هزینه سفر هر مسافر اعلام کرده بود.
پیرهادی مطرح کرد؛

درباره املاک شهرداری منتظر جواب دادستانی و قوه قضاییه هستیم

محسن پیرهادی، عضو شورای شهر تهران در مورد آخرین پیگیری‌ها از وضعیت املاک نجومی اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم ریشه اصلی این قصه و مطرح کردن املاک‌های نجومی، سیاسی بوده که در چند روز مانده به انتخابات هیات رییسه شورا از سوی اصلاح طلبان در جواب بحث حقوق های نجومی مطرح شد تا افتضاحی که در مورد حقوق های نجومی به وجود آمد را کنار بگذارند.
شکایت همسر سرخو؛

ماجرای تخلف میلیاردی در خانه همسر یک عضو شورای شهر چه بود؟

ماجرای تغییر کاربری و تخلف خانه همسر محسن سرخو، عضو شورای شهر از روزهای پایانی امسال دریک خبرگزاری به جریان افتاده است؛ موضوعی که درجلسه جنجالی هفته گذشته شورا هم باعث درگیری میان پیرهادی، عضو هیأت‌رئیسه و محسن سرخو، رئیس کمیته حمل‌ونقل شورا شد.
زمين اقتصاد ايران لغزنده است؛

پارلمان‌های شهری در سراشیبی فساد

فساد مالي تنها در آذرماه امسال بازداشت دست‌كم ٣٧ تن از مديران شهري و اعضاي شورا را در پي داشت. حالا نمايندگان شورا و مسئولان شهرداري در شهرهاي كلاسر آمل، بناب و آبيك درحالی پرونده‌هاي قضائي دارند که كمتر از ٤ ماه به انتخابات شوراهاي شهر و روستا مانده است. چرا شوراهاي شهر و روستا با گذشت ١٦‌سال از تشكيل، درگير فسادهاي مالي شده‌اند و گسترش اين رويه چه تاثيري بر انتخابات آينده شوراهاي شهر و روستا مي‌گذارد؟
حاجی بابایی خبر داد؛

تخلف قانونی ۳۹ هزار میلیارد تومانی دولت از محل درآمدهای هدفمندی

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می شود و ۳۹ هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است.
ناگفته های معاون وقت حفاظت اطلاعات ناجا در مورد پرونده کرباسچی؛

قلک هایی با میلیاردها تومان پول در شهرداری تهران

در ایام مطرح شدن پرونده ی فساد اقتصادی شهردار وقت تهران در دهه ی 70 (غلامحسین کرباسچی)، سردار نقدی مسئول حفاظت اطلاعات وقت ناجا جلسه ای سه ساعته با جمعی از نمایندگان مجلس برگزار می کند و در آن پرونده های مربوط به شهرداری تهران بررسی می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی :

رانت‌های شهرسازی افراد را یک شبه میلیاردر می‌کند/ از دادستان می‌ترسم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که رانت هایی که در شهرسازی وجود دارد می تواند یک شبه افراد را میلیاردر کند، گفت: علت عدم شفافیت حرف هایم ترس از دادستان است.
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی:

قوانین و مقررات شهرسازی خرید و فروش می‌شوند

مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قوانین ایمنی ساختمان‌ها و قوانین اخلاق حرفه‌ای در این حوزه رعایت نمی‌شود، گفت: قوانین و مقررات شهرسازی عملا خرید و فروش می‌شوند و نظام ساختاری شهر را به هم می‌زنند.
قالیباف مطرح کرد؛

حاشیه‌ها سخت‌تر از نداشتن پول است/توسعه مترو راه مقابله با آلودگی هوای تهران/ برخی حرف‌ها "عدالت خواری" است تا "عدالت خواهی"

شهردار تهران گفت: موثرترین راه برای مقابله با آلودگی هوا به عنوان مهم‌ترین چالش پایتخت، توسعه حمل ونقل عمومی است.
نماینده تهران خبر داد؛

شکایت شهروندان از واگذاری‌ و تصرف‌های غیرقانونی/ توضیح شهرداری تهران کامل نبود

عضو هیات تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ضمن تشریح نشست پنجشنبه این هیات، از برگزاری جلسه‌ای با حضور قالیباف به‌منظور پاسخگویی به سوال‌های نمایندگان خبر داد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد

از سناریو سیاسی واگذاری املاک تا گل آلود کردن آب توسط برخی شورایی‌ها برای رد گم کنی فیش‌های نجومی

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحثی که درباره واگذاری املاک در شهرداری مطرح شد، مشخصاً به این دلیل بود که فیش‌های نجومی که واقعیتی انکارناپذیر است و تبدیل به یک مطالبه عمومی شده، تحت الشعاع قرار دهند.
سقف دریافتی شهردار تهران مشخص شد؛

تعیین حداکثر حقوق شهرداران و کارکنان شهرداری

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: دریافتی تمام شهرداران، مدیران و کارکنان شهرداری ها تحت هرعنوان و پس از کسورات قانونی و مالیات در سال 95 به طور متوسط در هر ماه، حداکثر 126 میلیون ریال خواهد بود.
طلایی:

دلایل رای نیاوردن تفحص از شهرداری/نتایج بررسی‌ بزودی اعلام می‌شود

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اخبار واگذاری املاک شهرداری، تاکید کرد: موضوع از طریق شورا با همکاری قوه قضائیه و شهرداری در دست پیگیری است.
واکنش معاون شهردار به اظهارات حافظی:

حیثیت 150 مدیر شهرداری را زیر سوال برده‌اند/ قوه قضائیه قضاوت می‌کند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه امور شوراهای شهرداری تهران با بیان اینکه شبکه‌های ضد انقلاب در داخل و خارج از کشور دو هفته است به بهانه یک خبر مجهول در آستانه انتخابات نظام را زیر سوال برده‌اند، گفت: قوه قضائیه نیز این موضوع را بررسی می‌کند و ما نباید خود را در جایگاه قضاوت قرار دهیم.
اخبار منتشرشده درباره واگذاری املاک در شهرداری از دروغ تا واقعیت

کسانی که ملکی از شهرداری نگرفتند اما نامشان برده شد

در گزارش‌هایی که درباره واگذاری املاک شهرداری تهران منتشر شد، نام برخی افراد به میان آمد و عنوان شد که املاکی به آنان واگذار شده در حالی که این موضوع واقعیت نداشت.
چند نکته قابل تأمل در ماجرای واگذاری املاک شهرداری تهران

نامه‌ای به دفتر شهردار با ۶۰ رونوشت و تنها ۲ روز مهلت پاسخگویی

حالا با گذشت چند روز از انتشار نامه‌ای که جنجال موسوم به واگذاری شهرداری املاک را به راه‌ انداخت، راحتتر می‌توان ابعاد مختلف آن را دید و از زوایای مختلف آن را بررسی کرد؛ موضوعی که توجه به چند نکته کلیدی می‌تواند شبهات بسیاری را در این موضوع حل کند.

طرح بررسی و نظارت واگذاری املاک در شهرداری تصویب شد

یک فوریت طرح بررسی و نظارت از واگذاری املاک و اراضی شهرداری تهران تصویب شد.
حجت الاسلام ناصحی مطرح کرد

سیاه نمایی در بحث واگذاری املاک به مدیران شهری/ بداخلاقی سیاسی مانع از کار شورا نشود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث واگذاری املاک به مدیران شهری تا حدود زیادی سیاه نمایی شد و ادامه این روند مانع از انجام امور جاری شورای شهر تهران می شود.
حقانی خبر داد:

ورود دادستانی به پرونده "ساخت و ساز در پارک جردن"

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر از ورود دادستان تهران به موضوع پارک جردن خبرداد.
ابعاد جدید تخلف شهرداری تهران رونمایی شد؛

ارائه تسهیلات بانکی ۴۰۰ میلیونی به مدیران شهرداری و اعضای شورا/برای فرزندانشان هم تعاونی مسکن تشکیل داده‌اند

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از مجلس خواست تا در قالب طرح تحقیق و تفحص از واگذاری املاک، به موضوع ارائه تسهیلات بانکی سنگین به مدیران ارشد شهرداری و برخی اعضای شورا با سودهای ناچیز ورود کند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها