سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

شهرداری ها چگونه وارد چرخه فساد می شوند؟

انبوه شرکت ها و سازمان هایی که در این سال ها به وجود آمده اند به همین دلیل ایجاد شده اند تا بتوانند غالب پروژه های شهرداری تهران را با انعقاد قراردادهای ترک تشریفات پیش ببرند. اما سوال این است که آیا این شرکت ها واقعا خودشان پروژه را پیش برده و به انجام می رسانند؟ که پاسخ منفی است.
در گیلان رخ داد؛

جریمه ۴۸ میلیونی مدیر نجومی بگیر با خودروی شهرداری!

یکی از مدیران نجومی بگیر شهرداری یکی از شهرهای استان که به آقای رنگی رنگی پوش و مدیر خارج از چارت نیز معروف است این روزها به‌شدت بدل به یک سوژه داغ شده است.
کمیسیون ماده ۷شورای شهر تهران صادر کرد:

اشد مجازات برای بنیاد مستضعفان

کمیسیون ماده 7(باغات) جریمه 7میلیارد و 100میلیون تومانی برای بنیاد مستضعفان در ازای نابودی باغ سعادت‌آباد(برره)مقرر کرده است.
برج‌سازی در باغ برره ؛

بنیاد مستضعفان برجی ۲۱ طبقه را در باغ ۲۲ هزار متری سعادت‌آباد می‌سازد

پرونده خشک شدن باغی معروف به «شب‌های برره» برای بررسی‌های تکمیلی به کمیته معماری و طرح‌های شهری ارجاع داده شده است. براساس شواهد، درختان باغ به‌وسیله اسید و بنزین خشک شده‌اند و مالک باغ بنیاد مستضعفان است.
آزمون جدی برای اصلاح طلبان شورای شهر؛

با تخلفات ده‌ها هزار متری ایران‌مال برخورد می‌شود؟

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تخلفات پروژه ایران مال از سوی شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شده است، رای این پرونده به زودی صادر خواهد شد.
گفتگو با حسینی مکارم؛

سرپرست شهرداری تهران، تخلفات دوره قالیباف را رو کرد

روزنامه شرق با سمیع‌الله حسینی‌مکارم در باره تخلفات شهرداری دوره قالیباف گفت‌وگو کرده است.
محمد جواد شیرازی خبر داد؛

افشاگری درباره تخلف در "ایران مال"

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران از وقوع ده‌ها هزار متر تخلف در " ایران مال" و سکوت خبری در این رابطه خبر داد.
استاندار تهران :

منتظر حکم "پرونده املاک" هستیم

استاندار تهران با ارائه توضیحاتی درباره تخلفات شهرداری سابق گفت:‌ "پرونده املاک" به دادگاه ارجاع شده و باید منتظر باشیم، دادگاه در این زمینه حکم صادر کند.
ماجرای پول‌های بدون حساب و کتاب؛

متهمان پرونده 40 میلیاردی در میان اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی

سرحدی با بیان اینکه متأسفانه هیچ کنترلی روی ورود و خروج این پول‌ها نبوده است، گفت: با وجود آنکه دستگاه‌های مختلف دولتی برای نظارت عالیه این سازمان تبین شده بود، متأسفانه مدیران دستگاه‌ها هیچ نظارتی نداشته و با وجود مطلع بودن از تمامی اقدامات، بر روی هزینه و سرمایه‌های این بخش نظارتی نکرده‌اند.
معاون شهرداری تهران:

جامعه‌ای که به کار دربستی عادت کرده با شفافیت کنار نمی‌آید

معاون برنامه‌یزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران تاکید کرد: باید حتی قراردادهایی که می‌گوییم نمی‌شود، افشا کرد را خبر وجودشان را اعلام کنیم تا مردم بدانند که نمایندگان‌شان در شورا به آن ها دسترسی دارند. فروش، خریدها، سفرهای خارجی، سطح حقوقی و همه این موارد باید شفاف اعلام شود. جامعه‌ای که به کار دربستی عادت کرده است با شفافیت کنار نمی‌آید.
دکتر علی اکبر گرجی؛

هزینه تخلف در شهرداری را باید بالا ببریم

بهبود و ارتقای انضباط اداری در دستگاه‌ها و ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد دو ویژگی بسیار مهم در نظام رسیدگی به تخلفات اداری بخصوص در شهرداری‌ها ست. ارتباط گسترده مردم و شهرداری‌ها در امور مالی و اقتصادی و عدم پاسخگویی و بی‌انضباطی اداری یکی از موارد زمینه‌ ساز فساد و تخلفات اداری است و دلیل آن هم نبود ناظر بر کار شهرداری‌ها است. بنابراین از آنجا که این حوزه نارضایتی‌های گسترده مردمی را در بر دارد و نیازمند نظارت جدی برای از بین بردن زمینه‌های فساد است، شهرداری تهران با هدف حفظ و صیانت از کارکنان و سالم‌سازی محیط اداری و جهت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره‌ای راه‌اندازی کرده است. از این‌رو برای آشنایی بیشتر با روند رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری تهران با دکتر علی اکبرگرجی، مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان شهرداری تهران به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدکاظم بهرامی؛

کمیسیون‌ ماده صد شهرداری‌ها به جای اجرای حکم با متخلفان توافق می‌کنند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بسیاری از آرای صادره در کمیسیون ماده صد به مرحله اجرا نمی‌رسد و واحدهای اجرایی به توافق با افراد و حل مساله از طریق جریمه به جای اجرای حکم تخریب بسنده می کنند
سناریوی جدید برای شهرداری؛

واگذاری املاک، کلیدواژه‌ای برای فراموشی فیش‌های نجومی

قراردادن مسئله فیش‌های نجومی در برابر اصطلاح خودساخته دروغ املاک نجومی، سناریویی ازپیش تعیین‌شده برای انحراف اذهان‌جامعه از مسئله حقوق‌های نامتعارف به‌سمت‌وسوی فساد در سیستم شهرداری بود، سناریویی‌که بازیگران آن اصلاح‌طلبان بودند.
عضو شورای شهر تهران خبر داد:

جزئیات تخلف‌های همشهری

پیشنهاد دهنده طرح "تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶" ضمن اعلام جزییات قراردادهای میلیاردی و غیرمتعارف این موسسه، گزارش‌ کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا در این رابطه را ارائه کرد.

موشن گرافی «شفافیت در مدیریت شهری»

چگونه از هدررفت بیت المال جبوگیری کنیم؟
تخلفات در شهرداری تهران؛

نجفی مستندات تخلفات قالیباف را به دادستان داد

شهردار تهران اعلام کرد: در نامه‌هایی به دادستان تهران و معاون ایشان، مستندات برخی تخلفات و موارد مبهم در عملکرد مدیریت شهری گذشته را اعلام کردیم و این روند ادامه خواهد داشت.
مهار فساد در بازار خدمات ساختمانی؛

پایان امضافروشی/ کاهش رقابت درتوزیع کوپنی و سهمیه‌بندی خدمات فنی و مهندسی

تحلیلگران معتقدند «نبود مرز بین مسئولیت در دستگاه‌های ۹گانه و فعالیت در امور ساخت‌وساز باعث خدشه و اختلال در وظایف ذاتی، نظارتی و کنترلی دستگاه‌های مسئول حسن اجرای مقررات ساختمانی شده است.»
رییس حراست شهرداری تهران:

مدرک دو هزار نیروی ناگهانی استخدام شده در شهرداری"دیپلم" است

رییس حراست شهرداری تهران با اشاره به ارجاع پرونده متخلفان مدیریت شهری گذشته به حراست شهرداری گفت: زمانی که مدیری به طور ناگهانی دو هزار نفر با تحصیلات دیپلم را استخدام می‌کند، هم تخلف است؛ بنابراین همه تخلفات مالی نیست.
چالش های شهرداری تهران؛

فساد در شهرداری تهران

براساس ارزیابی های بین المللی، در بین سازمان های مختلف شهرداری تهران بیشترین فساد را داشته است.
میرزایی خبر داد؛

دو هزار میلیارد تومان «هزینه فاقد» در مدیریت پیشین پایتخت

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران از وجود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اسناد فاقد از زمان مدیریت شهری قبلی خبر داد و گفت: ما در یک مرحله هزینه‌های فاقد در مدیریت شهری گذشته را شناسایی کردیم که رقمی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان احصا شد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها