سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رد پای فساد مالی در سگ کشی‌ها؛

انتخاب پیمانکار کهریزک به عنوان مسئول نگهداری و عقیم سازی سگ‌های کرج +سند

داستان کشتار سگ‌ها در کهریزک که مدتی پیش در رسانه‌ها منتشر و به تجمع اعتراض آمیز حامیان حیوانات در مقابل شهرداری تهران منجر شد سرنوشت نامعلومی دارد و اطلاعات رویداد۲۴ حاکی است که همان پیمانکار در شهر دیگری با همان عنوان مشغول شده است.
سونامی مال‌ها با واگذاری غیر قانونی املاک؛

زمین خواری بلای تازه ای که به جان تهران افتاده است

پدیده زمین خواری محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست و به اشکال مختلف در سراسر کشور پراکنده شده است.
امام جمعه لواسان مطرح نمود؛

ویلایی که به اسم علی دایی ساخته شد! + فیلم

حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان از ساخت یک ویلا توسط متخلفان به اسم علی دایی خبر داد.
ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسان

تصاویر جدیدی از داخل شهرک باستی‌هیلز بعد از برداشته شدن گیت‌های ورودی + فیلم

پنجمین قسمت از برنامه «مدیرمسئول»، به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسان می‌پردازد. مهمان این قسمت از برنامه حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان است که این روزها با مواضع ضد فساد و ضد ساخت و سازهای غیرقانونی در لواسان در رسانه‌ها شناخته می‌شود.در بخشی از این برنامه برای اولین بار دوربین‌های یک برنامه تلویزیونی وارد شهرک باستی هیلز می‌شود و از نزدیک ساخت و سازها در این شهرک را روایت می‌کند. شایان ذکر است تا چندی پیش ورود به شهرک باستی هیلز برای عموم آزاد نبود، اما حالا با فشارهای رسانه‌ای و با دستور قضایی گیت‌های ورودی این شهرک برداشته شده است.
فرماندار شمیرانات:

قیمت‌های اعلامی ویلاهای باستی هیلز واقعیت ندارد/ ساخت شهرک کلاک در لواسان با حکم رئیس قوه قضائیه سابق بود

فرماندار شمیرانات درباره ویلاهای شهرک باستی هیلز و تعیین شعبه ویژه در قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات آن گفت: قوه قضائیه هر دستوری بدهد برای ما قابل اطاعت و قابل استناد است و منتظر حکم دستگاه قضا می‌مانیم.
محمد فاضلی:

«باستی ‌هیلز» لواسان؛ عشق و نفرت آمریکایی

باستی هیلز به‌واقع دم خروس همه تناقض‌هایی است که حکمرانی را در بر گرفته است. باستی هیلز لواسان، یک سویه درون‌مایه آمریکایی سازی حکمرانی (یعنی نظام اقتصادی مولد رانت، نابرابری، دنیاگرایی) و هم‌زمان سویه دیگری از غیرآمریکایی بودن (ناتوانی در حمایت از فناوری، کارآفرینی و خلاقیت غیررانتی؛ و عدم مداخله فسادآمیز در بازار) را به شکل متناقضی در هم می‌آمیزد.
دراقدامی حیرت انگیز صورت گرفت؛

واگذاری ملک 396 میلیاردی شهرداری تهران به رفیق فرح پهلوی

اخیرا در اقدامی حیرت انگیز یکی از مرغوب‌ترین و ارزشمندترین‌ املاک قلب شهر تهران (منطقه 6) به متراژ 720 متر واقع در محله یوسف‌آباد به رفیق فرح دیبا واگذارشده است.
سوء استفاده از مجوز کاشت گل و گیاه!

شکایت از پیمانکار فضای سبز که وسط پارک، گوجه فرنگی کاشته بود

برای یک فرد متخلف در زنجان که مجوز کاشت گل و گیاه در یکی از پارک های شهر زنجان را دریافت کرده بود، به دلیل عدم انجام این کار و کشت گوجه فرنگی پرونده قضایی تشکیل شد.
باستی هیلز لواسان ؛

گزارش تصویری از باستی هیلز

گزارش میدانی با عنوان «مرد کت و شلواری مرموز از باستی هیلز می‌گوید» به مشاهداتی از این شهرک در لواسان می‌پردازد .
شهرک باستی هیلز ؛

مرد کت و شلواری مرموز از باستی هیلز می‌گوید

خانه‌ای دو طبقه بود اما راه پله‌ای برای رفتن به طبقه‌ی دوم نداشت! برای اینکه بالا برویم از او خواهش کردم مسیر را نشان دهد، کنار یکی از پریزها دکمه‌ای بود که با فشردن آن یکباره راه پله از کف شروع به باز شدن کرد! پله‌ای تشکیل شد که قبل از باز شدن نمای پارکتی آن کاملا با زمین هم‌سطح بود و قابل تشخیص نبود. این تنهای بخشی از شگفتی‌های یکی از خانه‌های باستی‌ هیلز لواسان بود.
باستی هیلز تنها نیست!

زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

اطلاعات نوشت:اخیراً با برداشتن دروازه ورودی شهرکی در منطقه لواسان نزدیک تهران، ویلاهای چند ده میلیاردی این منطقه در معرض دید افکار عمومی قرار گرفت. شهرکی که به آن«باستی هیلز» می‌گویند و به اعلام رسانه‌ها و براساس برآوردها قیمت برخی ویلاهای آن بالای ۵۰۰ میلیارد تومان است.
لاکچری‌بازی خاموش؛

واکاوی پدیده «باستی هیلز» و مطالبه‌ای به نام شفافیت

«فیلم لورفته از شهرک سوپر لاکچری باستی هیلز در لواسان». این عنوان جذاب کلیپی است که هفته پیش در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست شد. می‌گویند خانه‌های ویلایی منطقه باستی در لواسان که حالا با برداشته شدن گیت‌های ورودی، پیش روی مردم رخ نمایان کرده تا ۷۰۰ میلیارد تومان هم می‌ارزند. سوال اصلی اما مربوط به قیمت این خانه‌ها نیست، بلکه حول این محور می‌چرخد که چه کسانی می‌توانند این میزان پول داشته باشند؟
از پالادیوم تا تقی آباد؛

کمیسون ماده ۱۰۰ شهرداری؛ کمیسونی برای مناطق محروم +تصاویر تخریب کارگاه‌های جنوب شهر

درحالیکه شهرداری تهران هنوز نتوانسته از پس آرای صادره در خصوص تخلفات ساخت و سازی در مناطق مرفه نشین را به موقع اجرا گذارد اما محلات فقیر و کم در آمد در خط مقدم تخریب این روز‌های شهرداری تهران قرار گرفته‌اند.
بازداشت بهروز ریخته گران؛

ارتباط برادران ریخته گران با نائب رئیس شورای شهر تهران چه بود؟

بهروز ریخته گران یکی از سرمایه داران بزرگ ایران است که نامش در پرونده بانک سرمایه مطرح شده است. برخی منابع از ارتباط او با سردار مرتضی طلایی سخن گفته‌اند و البته طلایی این ارتباط را تکذیب نکرده است.
«ماراتن فسادزدایی» در شهرداری؛

راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. پارلمان محلی پایتخت با تاکید بر تبدیل فرآیند فسادزدایی از مجموعه شهرداری تهران به یک ماراتن نفسگیر، از ماندگاری امضاهای طلایی در حوزه شهرسازی شهرداری تهران خبر دادند.
«ماراتن فسادزدایی» در شهرداری؛

راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. روز گذشته اعضای پارلمان پایتخت در واکنش به حضور بی‌اثر معاون شهرسازی شهرداری در صحن شورا -که به جای ارائه گزارش درباره ۴ موضوع کلیدی مرتبط با فعالیت‌های ساختمانی در شهر، به قرائت کارنامه تکراری اقدام کرد- از وضعیت صدور جوازهای ساختمانی اظهار نارضایتی کردند. «فسادزدایی از امور شهری» به یک «ماراتن نفس‌گیر» تبدیل شده و سرشاخه‌های صدور مجوزهای خاص هنوز فعال هستند. راز بقای امضاهای طلایی در «۱+۵» علت خلاصه می‌شود.
رانت‌یاری یا شورایاری؟

استحاله نهادهای مردمی به کانون فساد

تا انتخابات شورایاری‌های محلات چیزی نمانده است، نهادی که حدود ۲۰ سال از فعالیت آن می‌گذرد، اما هنوز کارکرد و میزان اثرگذاری آن برشهروندان معلوم نیست، از سوی دیگر زمزمه‌های بروز فساد مالی و اداری در این نهاد از رهگذر تصدی‌گری‌های مالی خارج از وظایف پیش‌بینی شده برای این نهاد و نیز روابط پشت برده برخی اعضا با شهرداری، نیز شنیده می‌شود، موضوعی که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد.
ساختمان‌سازی‌های مشکل‌دار؛

جنس «امتیاز‌بگیر»های شهری

حدود پنج سال پیش که ماجرای صدور مجوز برج‌سازی گسترده در زمینی با نام یک پارک، مخالفت گسترده شورای‌عالی شهرسازی و مقاومت شهرداری را به‌وجود آورد، شنیده شد عوارض ساختمانی این ابرپروژه رقمی می‌تواند باشد که اگر سالانه ۱۰ پروژه شبیه آن مجوز بگیرد، درآمد سال شهرداری از محل کل عوارض ساختمانی تامین می‌شود.
شیوه‌های نوین زمین خواری؛

غاز عملیات شناسایی واحدهای غیر مجاز در منطقه لواسانات و کن

زمین خواری، دشت خواری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز معضل جدیدی است که گریبانگیر بسیاری از مناطق خوش آب و هوای کشور شده است.
اعضای شورای شهر تهران اعلام کردند:

شفافیت و مبارزه با فساد ادامه می‌یابد

آغاز شورای پنجم شهر تهران با یک پیگیری توأمان شد؛ بازپس‌گیری املاک شهرداری که به قیمت‌های بسیار پایین به اشخاصی خاص واگذار شده بود. حالا خبر می‌رسد یک‌بیستم این املاک یعنی 100پلاک با حکم قضایی پس گرفته شده و در اختیار شهرداری قرار گرفته است. بازپس‌گیری این املاک و تمدید نشدن حق بهره‌برداری آنها می‌تواند از یک‌سو باعث کاهش فساد شده و از سوی دیگر درآمدهای پایداری را به نفع شهر ایجاد کند.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها