سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کمیته اقتصادی شورا مطرح کرد:

حاتم‌بخشی مدیریت شهری گذشته با وجود بدهی‌ها

عضو شورای شهر تهران گفت: با آنکه ۵۲ هزار میلیارد بدهی برای ما به‌جا گذاشتند و می‌دانستند که شرایط چگونه است بازهم دست از حاتم‌بخشی برنداشتند البته به تفکیک مشخص است بودجه بیشتر در ردیف‌هایی همچون ماده ۱۸ و ۱۶ کمک به مساجد و... صرف شده است.
تخلفِ قانونی در سازمان‌های وابسته به شهرداری؛

نام‌های خاص، پیمانکاران خاص و قراردادهای خاص/اینجا حتی واسطه‌ها هم برنده‌اند

مناطق 22 گانه شهرداری تهران مستقیما ترک تشریفات نمی‌کنند چراکه بسیار دست و پاگیر بوده و بعضا تخلف محسوب می‌شوند بلکه با شرکت‌های وابسته شهرداری تهران قرارداد می‌بندند. از آنجا که شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران به سامانه قراردادهای شهرداری وصل نیستند، نظارتی هم روی واگذاری پروژه‌ها به این پیمانکاران وجود ندارد.
وضعیت فساد در شهرداری؛

همراهی مدیران و شهروندان برای مبارزه با فساد

گفت‌و‌گو با کارشناسان و بررسی وضعیت فساد در شهرداری و مکانیسم‌های مبارزه با این پدیده ؛
با استفاده از هوش مصنوعی؛

شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی در چند دقیقه

بیشتر اوقات شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی برای مسئولان دشوار است، اما کشور چین روشی مبتنی‌بر هوش مصنوعی برای شناسایی این ساخت‌وسازهای غیرقانونی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای ارائه کرده که روشی بسیار سریع‌تر و کارآمدتر نسبت به کارشناسان در این زمینه است.
مصوبه اسفند۹۶ پارلمان پایتخت با غفلت نظارتی در اردیبهشت۹۷ به مناطق ابلاغ شد؛

آوانس ۴۰ روزه به باغ‌خوارها

ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد.
فساد اداری و اقتصادی؛

خودنمایی شهرداری‌ها به‌عنوان رتبه اول دریافت رشوه

پیمایش ملی وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی ایران میزان تجربه و دریافت رشوه در ادارات را اندازه گرفته است. این پیمایش، چند دستگاه اداری و انتظامی مهم کشور درکنار شهرداری‌های کل کشور را با یکدیگر مقایسه و مشخص کرده است که در هر کدام از این دستگاه‌ها چه میزان از شهروندان درخواست رشوه شده و چند درصد از شهروندان به این پرداخت رشوه پاسخ مثبت داده‌اند.
داستان یک کودتا؛

ماجرای مافیای دلالی پست‌ها در شهرداری تهران

باید به این بخش از اظهارات حجت الاسلام فومنی، دبیرکل حزب اصلاحات دقت کرد که وی اعلام کرده شهر به دست دلالان افتاده است و مدیران میانی نیز در این بین در حال زد و بندهای اقتصادی هستند.
نقطه کور مقابله با فساد شهری؛

طرح «مدیریت تعارض منافع» تدوین شد

دنیای اقتصاد : شورای شهر تهران برای مهار فساد و تخلفات ناشی از «بروز تعارض منافع» در مدیریت شهری، مدیران ارشد و کارمندان شهرداری را از انجام پنج اقدام یا فعالیت منع می‌کند. براساس طرح «مدیریت تعارض منافع» که یک فوریت آن روز گذشته به تصویب رسید، «معامله شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری با شهرداری، فعالیت همزمان در نظام مهندسی، انعقاد قرارداد استخدام بستگان،‌ دریافت هدیه و همچنین سفرهای خارجی بدون اطلاع» برای خانواده شهرداری تهران ممنوع می‌شود. کریدور ضد فساد شهری، یک نقطه کور دارد و آن، شراکت شهرداری با سرمایه‌گذاران ساختمانی است.
رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران خبر داد:

بررسی تخلفات شهرداری در شورای عالی امنیت ملی

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران از ارسال پرونده تخلفات شهرداری تهران به شورای عالی امنیت ملی خبر داد.
ایران مال! مظهر قانون شکنی در تهران؛

جولان متخلفان بعد از مماشات شهرداری با ایران مال/ «فوقش جریمه اش را می دهیم»!

درست در زمانی که شهرداری تهران مشغول مماشات با ایران مال و تخلفات آن است، دیگر متخلفان مانند بورس نیز در ساخت و سازهایشان راه ایران مال را می روند.
الگوی «پیشگیری از انحراف» در شهرداری‌های جهان ؛

کروکی خروج از فساد شهری

شهرداران موفق جهان در «پیشگیری از بروز فساد»، مجموعه‌ای از ۵۰ شاخص اجرایی را در اداره شهر ملاک قرار داده‌اند که اگر حداقل ۸ مورد از آنها توسط شهرداری پایتخت به‌کار گرفته شود، منافذ فساد شهری مسدود می‌شود. نتایج یک پژوهش درباره الگوی شهرداری‌های کشورهای مختلف در مقابله با فساد نشان می‌دهد هرچقدر سطح دسترسی شهروندان به انواع اطلاعات شهری، جزئیات مجوزها و مبادلات مالی شهرداری افزایش یابد، ریسک انحرافات شهری کاهش پیدا می‌کند. دو حوزه در شهرداری بیشترین زمینه بروز فساد را دارد.
فساد و رانت؛

میراثی نامبارک در شهرداری

پرونده‌های مکشوفه فساد شهرداری روی میز معاون اول رئیس‌جمهور و شورای‌عالی امنیت ملی است و آن ها دستور رسیدگی جدی داده‌اند.
طرح ترافیک خبرنگاران؛

چرا برخی مدیران ، از رانت دریافت طرح ترافیک هم نگذشتند؟

پس از پیگری های فراوان برای انتشار اسامی خبرنگاران دریافت کننده طرح ترافیک ، این اسامی چندی پیش توسط شهرداری تهران بر روی سامانه شفافیت شهرداری قرار گرفت. در لیست اسامی اعلام شده، نام برخی از چهره های سیاسی و فرزندانشان به چشم می خورد . این موضوع سبب شد تا واکنش های تندی نسبت به عملکرد شهرداری و رفتار این چهره های سیاسی و مدیریتی، صورت گیرد.
باغ‌خواری ادامه دارد؛

تذکر به شهردار تهران

سخنگوی شورای شهر به شهردار تهران بابت صدور پروانه ساخت و ساز در باغات برخی مناطق پایتخت تذکر داد و خواستار لغو مجوز برج‌باغ‌های در حال ساخت شد. علی اعطا گفت: انتظار می‌رود شهردار تهران با شهرداران و معاونان شهرسازی و معماری مناطقی که بر خلاف مصوبه شورا اقدام به صدور پروانه برج باغ کرده‌اند، به‌صورت قانونی برخورد کند.

شهرداری ها چگونه وارد چرخه فساد می شوند؟

انبوه شرکت ها و سازمان هایی که در این سال ها به وجود آمده اند به همین دلیل ایجاد شده اند تا بتوانند غالب پروژه های شهرداری تهران را با انعقاد قراردادهای ترک تشریفات پیش ببرند. اما سوال این است که آیا این شرکت ها واقعا خودشان پروژه را پیش برده و به انجام می رسانند؟ که پاسخ منفی است.
در گیلان رخ داد؛

جریمه ۴۸ میلیونی مدیر نجومی بگیر با خودروی شهرداری!

یکی از مدیران نجومی بگیر شهرداری یکی از شهرهای استان که به آقای رنگی رنگی پوش و مدیر خارج از چارت نیز معروف است این روزها به‌شدت بدل به یک سوژه داغ شده است.
کمیسیون ماده ۷شورای شهر تهران صادر کرد:

اشد مجازات برای بنیاد مستضعفان

کمیسیون ماده 7(باغات) جریمه 7میلیارد و 100میلیون تومانی برای بنیاد مستضعفان در ازای نابودی باغ سعادت‌آباد(برره)مقرر کرده است.
برج‌سازی در باغ برره ؛

بنیاد مستضعفان برجی ۲۱ طبقه را در باغ ۲۲ هزار متری سعادت‌آباد می‌سازد

پرونده خشک شدن باغی معروف به «شب‌های برره» برای بررسی‌های تکمیلی به کمیته معماری و طرح‌های شهری ارجاع داده شده است. براساس شواهد، درختان باغ به‌وسیله اسید و بنزین خشک شده‌اند و مالک باغ بنیاد مستضعفان است.
آزمون جدی برای اصلاح طلبان شورای شهر؛

با تخلفات ده‌ها هزار متری ایران‌مال برخورد می‌شود؟

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تخلفات پروژه ایران مال از سوی شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شده است، رای این پرونده به زودی صادر خواهد شد.
گفتگو با حسینی مکارم؛

سرپرست شهرداری تهران، تخلفات دوره قالیباف را رو کرد

روزنامه شرق با سمیع‌الله حسینی‌مکارم در باره تخلفات شهرداری دوره قالیباف گفت‌وگو کرده است.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها