سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افتضاحی به نام شارلاتانیزم سیاسی؛

یاشار سلطانی مهره‌ای برای لجن پراکنی علیه مدیریت جهادی

در ایامی که نام یاشار سلطانی به نام افشاکننده املاک نجومی در شهرداری تهران بر سر زبان‌ها افتاد و رسانه‌های اصلاح طلب از وی قهرمان ساختند یکسالی می‌گذرد. یکسالی که سیب املاک بار‌ها در هوا چرخیده و واقعیت‌های جالب، اما تاسف باری آشکار گشته است.
پیش بینی عضو شورای شهر در مورد شهر سوخته؛

فروش پارک های تهران + فیلم

صبح امروز فروش پارکی در منطقه 21 تهران در رسانه ها سر و صدای بسیاری به پا کرد.
مقابله با فساد در شهرداری ها:

گزارشگران فساد، زمینه‌ساز سلامت اداری و پاسخگویی

استفاده از ظرفیت نظارتی مردم در قالب طرح گزارشگران فساد از مؤثرترین راه‌های کشف و مبارزه با فساد در کشورهای پیشرفته بوده است که می‌تواند به‌ عنوان الگویی مناسب در شهرداری‌ها به‌عنوان نقاط حساس از لحاظ بروز فساد، پیاده‌سازی شود.
انصاری عضو شورای شهر تهران:

واگذاری غیر قانونی 23 مرکز « بهاران » به قرار گاه امام رضا(ع)

شهرداری تهران پس از انتخابات ریاست جمهوری و درحالی که بزودی ریاست ١٢ ساله محمدباقر قالیباف بر مسند شهرداری تهران به پایان می‌رسد، ٢٣ مرکز بهاران ( مراکز نگهداری معتادان بهبود یافته ) را بدون طی تشریفات قانونی به قرارگاه امام رضا (ع) واگذار کرد. این درحالی‌ است که گفته می‌شود قرارگاه امام رضا متعلق به یکی از نزدیکان شهردار تهران است.
کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داد؛

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری تهران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و شورای آینده باید به صورت جدی به این مسئله ورود کنند، تا مشخص شود قراردادهای این چنینی با مجوز چه کسی صورت گرفته است.
حافظی:

گزارش مالی شهرداری تهران در سال 91 فاجعه است، شرم‌نامه است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: صورتحساب 33 فقره حساب بانکی در اختیار حسابرس قرار نگرفته است درخواست داریم جلسه فوق العاده ای گذاشته شود و شهرداری پاسخگو باشد.
جناب آقای دکتر، سلام؛

تیرخلاص زنجانی بر پیکر انتخاباتی قالیباف!

«جناب آقای دکتر سلام؛ خدمت رسیدم، تشریف نداشتید. آقای دکتر من نیاز مبرم به پروانه ساختمانی خوب در پروژه ایران‌زمین دارم و مبلغ کل آن ۲۰۰میلیارد تومان بوده که ۱۵۰ میلیارد تومان آن را نقدا به منطقه… داده‌ام و دو فقره چک ۲۵ میلیارد تومانی هم داده شده بود که خواهش کردم با… و شما… ظاهرا… ۳۵ میلیارد تومان آن را بیشتر قبول نکرده و .....
دو هزارنفر از حامیان قالیباف در انتخابات۹۲ استخدام مترو شدند؟

سرخو: برخی بدون کار حقوق‌های بالا می‌گیرند

چند روز پیش، کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت مترو را اعلام کرد. افزایشی که بر پایه رقمی تعیین شد که شرکت بهره‌برداری مترو به‌عنوان هزینه سفر هر مسافر اعلام کرده بود.
پیرهادی مطرح کرد؛

درباره املاک شهرداری منتظر جواب دادستانی و قوه قضاییه هستیم

محسن پیرهادی، عضو شورای شهر تهران در مورد آخرین پیگیری‌ها از وضعیت املاک نجومی اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم ریشه اصلی این قصه و مطرح کردن املاک‌های نجومی، سیاسی بوده که در چند روز مانده به انتخابات هیات رییسه شورا از سوی اصلاح طلبان در جواب بحث حقوق های نجومی مطرح شد تا افتضاحی که در مورد حقوق های نجومی به وجود آمد را کنار بگذارند.
شکایت همسر سرخو؛

ماجرای تخلف میلیاردی در خانه همسر یک عضو شورای شهر چه بود؟

ماجرای تغییر کاربری و تخلف خانه همسر محسن سرخو، عضو شورای شهر از روزهای پایانی امسال دریک خبرگزاری به جریان افتاده است؛ موضوعی که درجلسه جنجالی هفته گذشته شورا هم باعث درگیری میان پیرهادی، عضو هیأت‌رئیسه و محسن سرخو، رئیس کمیته حمل‌ونقل شورا شد.
زمين اقتصاد ايران لغزنده است؛

پارلمان‌های شهری در سراشیبی فساد

فساد مالي تنها در آذرماه امسال بازداشت دست‌كم ٣٧ تن از مديران شهري و اعضاي شورا را در پي داشت. حالا نمايندگان شورا و مسئولان شهرداري در شهرهاي كلاسر آمل، بناب و آبيك درحالی پرونده‌هاي قضائي دارند که كمتر از ٤ ماه به انتخابات شوراهاي شهر و روستا مانده است. چرا شوراهاي شهر و روستا با گذشت ١٦‌سال از تشكيل، درگير فسادهاي مالي شده‌اند و گسترش اين رويه چه تاثيري بر انتخابات آينده شوراهاي شهر و روستا مي‌گذارد؟
حاجی بابایی خبر داد؛

تخلف قانونی ۳۹ هزار میلیارد تومانی دولت از محل درآمدهای هدفمندی

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم از درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت فقط حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می شود و ۳۹ هزار میلیارد تومان آن به خزانه بازنمی گردد که این خود یک تخلف قانونی است.
ناگفته های معاون وقت حفاظت اطلاعات ناجا در مورد پرونده کرباسچی؛

قلک هایی با میلیاردها تومان پول در شهرداری تهران

در ایام مطرح شدن پرونده ی فساد اقتصادی شهردار وقت تهران در دهه ی 70 (غلامحسین کرباسچی)، سردار نقدی مسئول حفاظت اطلاعات وقت ناجا جلسه ای سه ساعته با جمعی از نمایندگان مجلس برگزار می کند و در آن پرونده های مربوط به شهرداری تهران بررسی می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی :

رانت‌های شهرسازی افراد را یک شبه میلیاردر می‌کند/ از دادستان می‌ترسم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که رانت هایی که در شهرسازی وجود دارد می تواند یک شبه افراد را میلیاردر کند، گفت: علت عدم شفافیت حرف هایم ترس از دادستان است.
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی:

قوانین و مقررات شهرسازی خرید و فروش می‌شوند

مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قوانین ایمنی ساختمان‌ها و قوانین اخلاق حرفه‌ای در این حوزه رعایت نمی‌شود، گفت: قوانین و مقررات شهرسازی عملا خرید و فروش می‌شوند و نظام ساختاری شهر را به هم می‌زنند.
قالیباف مطرح کرد؛

حاشیه‌ها سخت‌تر از نداشتن پول است/توسعه مترو راه مقابله با آلودگی هوای تهران/ برخی حرف‌ها "عدالت خواری" است تا "عدالت خواهی"

شهردار تهران گفت: موثرترین راه برای مقابله با آلودگی هوا به عنوان مهم‌ترین چالش پایتخت، توسعه حمل ونقل عمومی است.
نماینده تهران خبر داد؛

شکایت شهروندان از واگذاری‌ و تصرف‌های غیرقانونی/ توضیح شهرداری تهران کامل نبود

عضو هیات تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ضمن تشریح نشست پنجشنبه این هیات، از برگزاری جلسه‌ای با حضور قالیباف به‌منظور پاسخگویی به سوال‌های نمایندگان خبر داد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد

از سناریو سیاسی واگذاری املاک تا گل آلود کردن آب توسط برخی شورایی‌ها برای رد گم کنی فیش‌های نجومی

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحثی که درباره واگذاری املاک در شهرداری مطرح شد، مشخصاً به این دلیل بود که فیش‌های نجومی که واقعیتی انکارناپذیر است و تبدیل به یک مطالبه عمومی شده، تحت الشعاع قرار دهند.
سقف دریافتی شهردار تهران مشخص شد؛

تعیین حداکثر حقوق شهرداران و کارکنان شهرداری

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: دریافتی تمام شهرداران، مدیران و کارکنان شهرداری ها تحت هرعنوان و پس از کسورات قانونی و مالیات در سال 95 به طور متوسط در هر ماه، حداکثر 126 میلیون ریال خواهد بود.
طلایی:

دلایل رای نیاوردن تفحص از شهرداری/نتایج بررسی‌ بزودی اعلام می‌شود

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اخبار واگذاری املاک شهرداری، تاکید کرد: موضوع از طریق شورا با همکاری قوه قضائیه و شهرداری در دست پیگیری است.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها