سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درشهرداری تهران چه خبر است!؛

سرنوشت ٢٠٠ خانه و خودروی سازمانی چه می‌شود؟

روزنامه شهروند نوشت: شهردار جدید تهران در نخستین ماه از کلیدداری ساختمان خیابان بهشت از ماجرایی جدید از معضلات شهرداری دوران گذشته پرده‌برداری کرد.«پیروز حناچی» گفته که ٢٠٠ خانه و خودروی ‏سازمانی از زمان رفتن مدیران و عناصر نزدیک به شهردار اسبق در اختیار آنان قرار داشته و آنها را هنوز تحویل نداده‌اند.شهردار ‏اسبق تهران که یکی از نامزدهای اصلی اردوگاه اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری‌سال گذشته بود، جریان رقیب را به دو دسته ٩٦‌درصدی و ٤‌درصدی تقسیم کرد.
افشاگری عضو شورای شهر تهران؛

حیاط خلوت ۱۳ هزار میلیاردی شهرداری!

بهاره آروین می‌گوید درمجموع 13 هزار میلیارد تومان از بودجه شهرداری در شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران صرف می‌شود که نظارت چندانی هم بر آن ها اعمال نمی‌شود.
تغییر نقشه «پایتخت تا ۱۴۰۲»؛

شیفت شهرداری به فسادزدایی خفیف

نهضت فسادزدایی از بدنه شهرداری تهران با حذف و اضافه نامناسب تکالیف مدیران شهری در نسخه دوم برنامه سوم شهر تهران به مسیر کندرو هدایت شد. نسخه شماره دوم «نقشه راه تهران تا ۱۴۰۲» در حالی در کمیسیون‌های شورای شهر تهران در حال بررسی است که با تغییرات جدی نسبت به نسخه شماره یک خود از لحاظ شکل و محتوا مواجه شده است.
مجید فراهانی عنوان کرد؛

مقابله با فساد سیستماتیک در شهرداری با جو سازی همراه خواهد بود

رییس کمیته بودجه و نوسازی شورای شهر تهران می گوید: شهرداری تهران ۶ هزار میلیارد به پیمانکاران بدهی دارد. مبارزه با فساد، فرآیندهای به درآمد رسیدن شهرداری در دوره جدید، ارایه راهکارهایی برای تسویه بدهی‌های میلیادری شهرداری قبلی و... خلاصه‌ای از دغدغه‌های اعضای شورای پنجم شهر تهران است. مجید فراهانی، رییس کمیته بودجه و نوسازی شورای شهر تهران اما درباره این راهکارها توضیحاتی ارایه داده است.
رئیس شورای تهران:

برخی قراردادهای پژوهشی برای پولشویی استفاده می شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخشی از پژوهش های انجام شده کیفیت علمی کافی ندارند و از برخی قراردادهای پژوهشی نیز برای پولشویی و انتقال اعتبارات مالی استفاده می شود که بخش قابل توجهی از محتوا، کپی از منابع مختلف است
شرایط ما از نظر فساد خوب نیست؛

تخلفات را از طریق ۱۳۷ گزارش کنید

شهردار تهران از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف از طریق سامانه 137 نهادهای ناظر در شهرداری را مطلع کنند.
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

جریمه قطع درخت در تهران ۱۲.۵ درصد افزایش یافت

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در خصوص افزایش جریمه قطع درختان در تهران گفت: میزان جریمه نسبت به سنوات قبل ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.
در یک پژوهش شناسایی شد؛

۳۶ منشأ فساد در شهرداری تهران

یک پژوهش در مدیریت شهری تهران درباره سرچشمه‌های فساد، منجر به شناسایی ۳۶ منشأ بروز فساد در شهرداری تهران شد. این پژوهش که مبنای تدوین سند راهبردی مبارزه با فساد در شهرداری قرار گرفته است، نشان می‌دهد توافقاتی که برای صدور مجوزهای ساختمانی در شوراهای معماری مناطق شهرداری انجام می‌شود و همچنین مجوزهای کمیسیون ماده پنج، دو زمینه اصلی بروز فساد شهری است. نتایج این بررسی تاکید می‌کند، شفافیت در شهرداری و انتشار عمومی اطلاعات مربوط به مجوزها و معاملات در شهرداری می‌تواند به کاهش فساد بینجامد.
شیرازی پاسخ داد؛

ماجرای حقوق رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری پس از برکناری چیست؟ +سند

فیش‌های حقوقی رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری نشان می‌دهد او پس از برکناری از سمت خود همچنان حقوق دریافت می‌کند.
مالیات جدید مسکن در نازک‌کاری؛

تور مجلس برای سفته‌بازان ملکی در بازار پهن می‌شود؟

تور مالیاتی طراحی شده از سوی مجلس برای رهگیری، مهار و کنترل سفته‌بازی و سوداگری در بازار مسکن که از اوایل امسال از سوی نمایندگان در دست طراحی و بررسی قرار دارد، وارد مرحله‌نازک‌کاری شد.
برخورد با فساد ؛

مبارزه با زمین‌خواری، امیدبخش اما سخت

زمین خواری در مازندران دغدغه فعالان زیست محیطی و رسانه ها بود. به حق رسانه ها در بیان مشکلات زمین خواری در مازندران سنگ تمام گذاشتند. حالا با حساسیت های ایجاد شده یکی از مهم ترین پرونده های زمین خواری مازندران در حال رسیدن به سرانجام است.یکی از مهم ترین پرونده ها در این حوزه پرونده مربوط به اراضی ده هکتاری است که ریشه این معضل به سال های ۱۳۴۸ و ۱۳۵۲ برمی گردد و آن اینکه بیش از ۹۰۰ قطعه ۱۰ هکتاری در غرب این استان به نزدیکان دربار حکومت پهلوی واگذار شده بود.
شهردار تهران:

بازرسان پنهان برای مبارزه با فساد

شهردار تهران در همایش فصلی مدیران شهرداری، از برخورد عملی با متخلفان در شهرداری با همکاری قوه قضاییه خبر داد.
رئیس سازمان نظام مهندسی تهران می‌گوید:

انتخابات سازمان نظام مهندسی مانند مجلس و شورای شهر، رای‌فروشی دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی تهران می‌گوید: بعضی مواقع رای فروشی صورت می‌گیرد، این موضوع تنها در سازمان نظام مهندسی نیست و در همه انجمن‌ها و صنوف انجام می‌شود در نظام مهندسی و نظام پزشکی هم همانند مجلس شورای اسلامی و شوراها این موضوع وجود دارد .رای فروشی کمترین تخلف و فساد در این نهاد‌ها و سازمانهاست و متاسفانه اراده‌ای برای پیشگیری و مبارزه با فساد دیده نمی‌شود.
معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه ری:

تعلیق ۲ عضو شورای شهر کهریزک

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه ری از تعلیق ۲ عضو شورای شهر کهریزک خبر داد و گفت: این حکم تعلیق قطعی است.
تنش در شوراها؛

از‌ فساد اخلاقی در بابل تا فساد مالی در زابل

از بابل تا زابل، از کرمانشاه تا بروجرد، در چهارگوشه کشور، این روزها شوراهای شهر حال و روزگار خوشی ندارند. اینطور که از شواهد پیداست، شوراهای شهر و روستا در مسیر سراشیبی قرار گرفته‌اند.
معاون توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

مجوز دفاتر پیشخوان شهرداری در صورت همکاری با واسطه‌ها لغو می شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: مجوز و صلاحیت دفاتر پیشخوانی که با واسطه‌ها همکاری می‌کنند و مانع ارتباط مستقیم شهروندان به شهرداری می‌شوند لغو خواهد شد.
فسادها یک به یک رو می شوند؛

کاهش اعتماد جامعه به پارلمان شهری؟

چندی پیش بود که رسانه‌ها خبر از دستگیری و بازداشت نه تن از اعضای شوراهای شهر استان تهران دادند و سپس مشخص شد که این افراد از کدام یک از توابع تهران بودند و اتهام آن ها تبانی و ارتشا عنوان شد. تحلیل‌ها حول و حوش این خبر بود که با افشاگری امام جمعه بابل در نمازجمعه این شهر درباره فساد برخی از اعضای شورای این شهر، منجر به بازداشت پنج تن از اعضای شورای شهر بابل به اتهام فساد مالی و اخلاقی شده و این در حالی است که اگر نظارت دقیق و هوشمندانه‌ای بر نحوه عملکرد این افراد وجود داشت شاید شاهد چنین مسائلی نبودیم.
لابی‌های قدرتمند فساد؛

رتبه نخست شهرداری در رشوه و پارتی بازی

حسن عابدی‌جعفری (مجری طرح سنجش فساد در شهرداری تهران) با اشاره به نتایج تحقیق خود درباره فساد در شهرداری گفت: در میان تمام دستگاه‌ها، هنوز شهرداری در زمینه میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه اول را دارد. در این میان کارمند شهرداری هم با خود فکر می‌کند باید از این نمد برای خود کلاهی ببافد. به همین دلیل پدیده رشوه رخ می‌دهد و کارمندان با دریافت رشوه از مراجعین به نوعی سهم خود را دریافت کرده یا آنکه پارتی‌بازی می‌کنند.
اجرای بخشنامه‌های وزیر از سوی نظام مهندسی تهران؛

نظام مهندسی کسر پنج درصد از دستمزد مهندسان ناظر را متوقف کرد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشنامه‌های ضد فساد ابلاغ شده از سوی وزیر راه و شهرسازی هم‌اکنون از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در حال اجراست.
رییس نظام مهندسی استان تهران مطرح کرد:

تخلف هفت میلیاردی با جعل امضای روسای نظام مهندسی

رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران گفت: درباره هفت‌میلیارد تومان در سازمان نظام‌مهندسی، یکی از چک‌ها با جعل امضای بنده پاس شده است. یکی از چک‌ها هم اصلا امضای من را ندارد و امضای شخص دیگری است. با صحبتی که با متخلفان انجام شد، تا الان تقریبا همه پول برگشته است. دو، سه نفر از سازمان دست داشتند که معلوم نيست چه کسی تخلف اصلی را انجام داده یا اینکه بانک هم در این تخلف دخیل بوده یا خیر.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها