سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شهردار تهران:

بازرسان پنهان برای مبارزه با فساد

شهردار تهران در همایش فصلی مدیران شهرداری، از برخورد عملی با متخلفان در شهرداری با همکاری قوه قضاییه خبر داد.
رئیس سازمان نظام مهندسی تهران می‌گوید:

انتخابات سازمان نظام مهندسی مانند مجلس و شورای شهر، رای‌فروشی دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی تهران می‌گوید: بعضی مواقع رای فروشی صورت می‌گیرد، این موضوع تنها در سازمان نظام مهندسی نیست و در همه انجمن‌ها و صنوف انجام می‌شود در نظام مهندسی و نظام پزشکی هم همانند مجلس شورای اسلامی و شوراها این موضوع وجود دارد .رای فروشی کمترین تخلف و فساد در این نهاد‌ها و سازمانهاست و متاسفانه اراده‌ای برای پیشگیری و مبارزه با فساد دیده نمی‌شود.
معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه ری:

تعلیق ۲ عضو شورای شهر کهریزک

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار ویژه ری از تعلیق ۲ عضو شورای شهر کهریزک خبر داد و گفت: این حکم تعلیق قطعی است.
تنش در شوراها؛

از‌ فساد اخلاقی در بابل تا فساد مالی در زابل

از بابل تا زابل، از کرمانشاه تا بروجرد، در چهارگوشه کشور، این روزها شوراهای شهر حال و روزگار خوشی ندارند. اینطور که از شواهد پیداست، شوراهای شهر و روستا در مسیر سراشیبی قرار گرفته‌اند.
معاون توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

مجوز دفاتر پیشخوان شهرداری در صورت همکاری با واسطه‌ها لغو می شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: مجوز و صلاحیت دفاتر پیشخوانی که با واسطه‌ها همکاری می‌کنند و مانع ارتباط مستقیم شهروندان به شهرداری می‌شوند لغو خواهد شد.
فسادها یک به یک رو می شوند؛

کاهش اعتماد جامعه به پارلمان شهری؟

چندی پیش بود که رسانه‌ها خبر از دستگیری و بازداشت نه تن از اعضای شوراهای شهر استان تهران دادند و سپس مشخص شد که این افراد از کدام یک از توابع تهران بودند و اتهام آن ها تبانی و ارتشا عنوان شد. تحلیل‌ها حول و حوش این خبر بود که با افشاگری امام جمعه بابل در نمازجمعه این شهر درباره فساد برخی از اعضای شورای این شهر، منجر به بازداشت پنج تن از اعضای شورای شهر بابل به اتهام فساد مالی و اخلاقی شده و این در حالی است که اگر نظارت دقیق و هوشمندانه‌ای بر نحوه عملکرد این افراد وجود داشت شاید شاهد چنین مسائلی نبودیم.
لابی‌های قدرتمند فساد؛

رتبه نخست شهرداری در رشوه و پارتی بازی

حسن عابدی‌جعفری (مجری طرح سنجش فساد در شهرداری تهران) با اشاره به نتایج تحقیق خود درباره فساد در شهرداری گفت: در میان تمام دستگاه‌ها، هنوز شهرداری در زمینه میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه اول را دارد. در این میان کارمند شهرداری هم با خود فکر می‌کند باید از این نمد برای خود کلاهی ببافد. به همین دلیل پدیده رشوه رخ می‌دهد و کارمندان با دریافت رشوه از مراجعین به نوعی سهم خود را دریافت کرده یا آنکه پارتی‌بازی می‌کنند.
اجرای بخشنامه‌های وزیر از سوی نظام مهندسی تهران؛

نظام مهندسی کسر پنج درصد از دستمزد مهندسان ناظر را متوقف کرد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشنامه‌های ضد فساد ابلاغ شده از سوی وزیر راه و شهرسازی هم‌اکنون از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در حال اجراست.
رییس نظام مهندسی استان تهران مطرح کرد:

تخلف هفت میلیاردی با جعل امضای روسای نظام مهندسی

رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران گفت: درباره هفت‌میلیارد تومان در سازمان نظام‌مهندسی، یکی از چک‌ها با جعل امضای بنده پاس شده است. یکی از چک‌ها هم اصلا امضای من را ندارد و امضای شخص دیگری است. با صحبتی که با متخلفان انجام شد، تا الان تقریبا همه پول برگشته است. دو، سه نفر از سازمان دست داشتند که معلوم نيست چه کسی تخلف اصلی را انجام داده یا اینکه بانک هم در این تخلف دخیل بوده یا خیر.
داستان تخلفات شهرداری؛

روزنه های فساد مالی در شهرداری تهران همچنان باز است!

اکنون تخلف مالی 67 میلیارد تومانی برخی از مدیران ارشد شهرداری در شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران که یکی از مجموعه های اقماری سازمان بازنشستگی این مجموعه به شمار می رود ابعاد تازه ای از فساد مالی را در مدیریت شهری تهران نشان داد.
معاون نظارت شورای شهر تهران :

ابعاد پرونده املاک در شهرداری بررسی می شود

معاون نظارت شورای شهر تهران از افزایش تعداد پرونده املاکی که بدون رعایت ضوابط حق بهره برداری از آن ها به دیگران سپرده شده بود، خبر داد.
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر ؛

مافیا، پیمانکاران باصلاحیتِ شهرداری را می‌ترساند/به‌خاطر رویکرد ضدفساد جریمه می‌شویم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه مافیا، پیمانکاران باصلاحیتِ شهرداری را می‌ترساند، گفت: به نظر می‌رسد، ما به‌خاطر رویکرد ضدفساد خود به جای تشویق جریمه می‌شویم.
به نام اقشار ضعیف به کام پیمانکاران؛

تخلف انبوه‌سازان در خرید و فروش واحدهای بدون سند در کلانشهرها

عضو هیات مدیره دبیر انجمن شرکت های ساختمانی گفت : مسکن استجاری در بسیاری از کلان شهرها ازجمله تهران، اصفهان ، شیراز، تبریز اجرا شداما درتهران مناطقی مانند شمال غرب ، شرق و حتی جنوب زمین هایی از سوی دولت به انبوه سازان ارائه شد که با اجرای ناقص و تقلب در فروش و اجاره آن توسط انبوه سازان باعث انحراف طرح مسکن استیجاری شد.
رئیس کمیته اقتصادی شورا مطرح کرد:

حاتم‌بخشی مدیریت شهری گذشته با وجود بدهی‌ها

عضو شورای شهر تهران گفت: با آنکه ۵۲ هزار میلیارد بدهی برای ما به‌جا گذاشتند و می‌دانستند که شرایط چگونه است بازهم دست از حاتم‌بخشی برنداشتند البته به تفکیک مشخص است بودجه بیشتر در ردیف‌هایی همچون ماده ۱۸ و ۱۶ کمک به مساجد و... صرف شده است.
تخلفِ قانونی در سازمان‌های وابسته به شهرداری؛

نام‌های خاص، پیمانکاران خاص و قراردادهای خاص/اینجا حتی واسطه‌ها هم برنده‌اند

مناطق 22 گانه شهرداری تهران مستقیما ترک تشریفات نمی‌کنند چراکه بسیار دست و پاگیر بوده و بعضا تخلف محسوب می‌شوند بلکه با شرکت‌های وابسته شهرداری تهران قرارداد می‌بندند. از آنجا که شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران به سامانه قراردادهای شهرداری وصل نیستند، نظارتی هم روی واگذاری پروژه‌ها به این پیمانکاران وجود ندارد.
وضعیت فساد در شهرداری؛

همراهی مدیران و شهروندان برای مبارزه با فساد

گفت‌و‌گو با کارشناسان و بررسی وضعیت فساد در شهرداری و مکانیسم‌های مبارزه با این پدیده ؛
با استفاده از هوش مصنوعی؛

شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی در چند دقیقه

بیشتر اوقات شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی برای مسئولان دشوار است، اما کشور چین روشی مبتنی‌بر هوش مصنوعی برای شناسایی این ساخت‌وسازهای غیرقانونی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای ارائه کرده که روشی بسیار سریع‌تر و کارآمدتر نسبت به کارشناسان در این زمینه است.
مصوبه اسفند۹۶ پارلمان پایتخت با غفلت نظارتی در اردیبهشت۹۷ به مناطق ابلاغ شد؛

آوانس ۴۰ روزه به باغ‌خوارها

ممنوعیت صدور پروانه ساخت و ساز برای باغات پایتخت به دلیل نظارت ضعیف شورای شهر، با تاخیر ۴۰ روزه به شهرداران مناطق ابلاغ شد.
فساد اداری و اقتصادی؛

خودنمایی شهرداری‌ها به‌عنوان رتبه اول دریافت رشوه

پیمایش ملی وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی ایران میزان تجربه و دریافت رشوه در ادارات را اندازه گرفته است. این پیمایش، چند دستگاه اداری و انتظامی مهم کشور درکنار شهرداری‌های کل کشور را با یکدیگر مقایسه و مشخص کرده است که در هر کدام از این دستگاه‌ها چه میزان از شهروندان درخواست رشوه شده و چند درصد از شهروندان به این پرداخت رشوه پاسخ مثبت داده‌اند.
داستان یک کودتا؛

ماجرای مافیای دلالی پست‌ها در شهرداری تهران

باید به این بخش از اظهارات حجت الاسلام فومنی، دبیرکل حزب اصلاحات دقت کرد که وی اعلام کرده شهر به دست دلالان افتاده است و مدیران میانی نیز در این بین در حال زد و بندهای اقتصادی هستند.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها