سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر علی اکبر گرجی؛

هزینه تخلف در شهرداری را باید بالا ببریم

بهبود و ارتقای انضباط اداری در دستگاه‌ها و ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد دو ویژگی بسیار مهم در نظام رسیدگی به تخلفات اداری بخصوص در شهرداری‌ها ست. ارتباط گسترده مردم و شهرداری‌ها در امور مالی و اقتصادی و عدم پاسخگویی و بی‌انضباطی اداری یکی از موارد زمینه‌ ساز فساد و تخلفات اداری است و دلیل آن هم نبود ناظر بر کار شهرداری‌ها است. بنابراین از آنجا که این حوزه نارضایتی‌های گسترده مردمی را در بر دارد و نیازمند نظارت جدی برای از بین بردن زمینه‌های فساد است، شهرداری تهران با هدف حفظ و صیانت از کارکنان و سالم‌سازی محیط اداری و جهت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره‌ای راه‌اندازی کرده است. از این‌رو برای آشنایی بیشتر با روند رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری تهران با دکتر علی اکبرگرجی، مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان شهرداری تهران به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدکاظم بهرامی؛

کمیسیون‌ ماده صد شهرداری‌ها به جای اجرای حکم با متخلفان توافق می‌کنند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بسیاری از آرای صادره در کمیسیون ماده صد به مرحله اجرا نمی‌رسد و واحدهای اجرایی به توافق با افراد و حل مساله از طریق جریمه به جای اجرای حکم تخریب بسنده می کنند
سناریوی جدید برای شهرداری؛

واگذاری املاک، کلیدواژه‌ای برای فراموشی فیش‌های نجومی

قراردادن مسئله فیش‌های نجومی در برابر اصطلاح خودساخته دروغ املاک نجومی، سناریویی ازپیش تعیین‌شده برای انحراف اذهان‌جامعه از مسئله حقوق‌های نامتعارف به‌سمت‌وسوی فساد در سیستم شهرداری بود، سناریویی‌که بازیگران آن اصلاح‌طلبان بودند.
عضو شورای شهر تهران خبر داد:

جزئیات تخلف‌های همشهری

پیشنهاد دهنده طرح "تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶" ضمن اعلام جزییات قراردادهای میلیاردی و غیرمتعارف این موسسه، گزارش‌ کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا در این رابطه را ارائه کرد.

موشن گرافی «شفافیت در مدیریت شهری»

چگونه از هدررفت بیت المال جبوگیری کنیم؟
تخلفات در شهرداری تهران؛

نجفی مستندات تخلفات قالیباف را به دادستان داد

شهردار تهران اعلام کرد: در نامه‌هایی به دادستان تهران و معاون ایشان، مستندات برخی تخلفات و موارد مبهم در عملکرد مدیریت شهری گذشته را اعلام کردیم و این روند ادامه خواهد داشت.
مهار فساد در بازار خدمات ساختمانی؛

پایان امضافروشی/ کاهش رقابت درتوزیع کوپنی و سهمیه‌بندی خدمات فنی و مهندسی

تحلیلگران معتقدند «نبود مرز بین مسئولیت در دستگاه‌های ۹گانه و فعالیت در امور ساخت‌وساز باعث خدشه و اختلال در وظایف ذاتی، نظارتی و کنترلی دستگاه‌های مسئول حسن اجرای مقررات ساختمانی شده است.»
رییس حراست شهرداری تهران:

مدرک دو هزار نیروی ناگهانی استخدام شده در شهرداری"دیپلم" است

رییس حراست شهرداری تهران با اشاره به ارجاع پرونده متخلفان مدیریت شهری گذشته به حراست شهرداری گفت: زمانی که مدیری به طور ناگهانی دو هزار نفر با تحصیلات دیپلم را استخدام می‌کند، هم تخلف است؛ بنابراین همه تخلفات مالی نیست.
چالش های شهرداری تهران؛

فساد در شهرداری تهران

براساس ارزیابی های بین المللی، در بین سازمان های مختلف شهرداری تهران بیشترین فساد را داشته است.
میرزایی خبر داد؛

دو هزار میلیارد تومان «هزینه فاقد» در مدیریت پیشین پایتخت

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران از وجود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اسناد فاقد از زمان مدیریت شهری قبلی خبر داد و گفت: ما در یک مرحله هزینه‌های فاقد در مدیریت شهری گذشته را شناسایی کردیم که رقمی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان احصا شد.
مشاور پارلمانی شهرداری تهران:

شهرداری با شفاف سازی به جنگ فساد می رود

داریوش قنبری با تأکید بر اینکه در مجموعه شهرداری تهران با شفاف‌سازی به جنگ فساد می‌رویم افزود: تراکم فروشی برای مدیریت قبلی شهرداری تهران یک منبع مالی کاملاً نقد بود، که باعث مشکلات عدیده گشت.
حبیب‌زاده:

شهرداری 950 میلیون تومان برای تولید «ماجرای نیمروز» پرداخت کرده است

معاون نظارت شورای شهر تهران از لزوم بازگرداندن تمامی سوله‌های بحران در دوره مدیریت جدید خبر داد.
دستور رئیس جمهوری، خواسته وزرای کشور و بهداشت؛

شکایت از پیمانکاران سازنده ساختمان‌های غیر استاندارد

ساختمان‌سازی یک بار دیگر سیاسی شد؛ این بار بعد از زلزله در استان کرمانشاه. ویرانی ساختمان‌های نوساز و خصوصاً پروژه‌های مسکن مهر یک بار دیگر دامنه اختلافات بین دو جناح موافق و مخالف دولت را افزایش داد.
ناکارآمدی آیین‌نامه‌های مصوب وزارت راه و شهرسازی؛

اظهارات تکان‌دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

یک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.
پورحاجت:

شرکت‌های حقوقی متهمان اصلی امضا فروشی در ساخت و ساز هستند

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور گفت: شرکت‌های حقوقی که در حوزه ساخت و ساز فعال اند متهمان اصلی برای امضافروشی به شمار می‌روند.
سید محمد غرضی:

امیدواریم نسل جدید حلال خورتر از نسل‌های گذشته باشند

رییس اسبق سازمان نظام مهندسی کشور گفت: در صورت قطعی بودن صحبت های اخیر پیرامون امضافروشی در سازمان‌های نظام مهندسی، پول های به دست آمده حرام خواهند بود.
قراردادهای خارج از عرف قالیباف؛

نقش مرکز مطالعات شهرداری و شرکت خدمات مالی شهر در قراردادهای نجومی چیست؟

در حالی دوران مدیریت جهادی در شهرداری به پایان رسیده که هرروز پرونده‌ای از تخلفات نجومی در افکار عمومی باز می‌شود تا نشان دهد سردار محمدباقر قالیباف چگونه می‌تواند به‌سادگی تخلفات گسترده انجام دهد و به هیچ مرجعی هم پاسخگو نباشد.
واگذاری‌ها از ۱۸ سال پیش تاکنون؛

مزایده‌های نمایشی و رانت‌های گسترده در واگذاری املاک شهرداری

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به مزایده‌های نمایشی و رانت‌های گسترده در واگذاری املاک شهرداری گفت: کسانی که با رانت و مزایده نمایشی صاحب ملک شدند، نگران باشند.
۱۳۰ هزار حقوق بگیر با وجود ۶۸ هزار نیرو!

پرداخت ماهانه ۵۵۰ میلیارد تومان حقوق در شهرداری تهران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مشکل انبوه نیروی انسانی در شهرداری حاد است، گفت: براساس آمار بیش از ۱۳۰ هزار نفر از شهرداری تهران حقوق می‌گیرند، در حالی که به صورت رسمی اعلام شده که شهرداری ۶۸ هزار نیرو دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر؛

پرونده سرقت سریالی مجسمه‌ها همچنان باز است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر گفت: هنوز روشن نیست مجموعه مجسمه‌هایی که در سال‌های قبل به سرقت رفته و پرونده آنها همچنان باز است، چه شده است چراکه سرقت مجسمه‌ها نگران‌کننده است و قابل پذیرش نیست.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها