سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لاکچری‌بازی خاموش؛

واکاوی پدیده «باستی هیلز» و مطالبه‌ای به نام شفافیت

«فیلم لورفته از شهرک سوپر لاکچری باستی هیلز در لواسان». این عنوان جذاب کلیپی است که هفته پیش در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست شد. می‌گویند خانه‌های ویلایی منطقه باستی در لواسان که حالا با برداشته شدن گیت‌های ورودی، پیش روی مردم رخ نمایان کرده تا ۷۰۰ میلیارد تومان هم می‌ارزند. سوال اصلی اما مربوط به قیمت این خانه‌ها نیست، بلکه حول این محور می‌چرخد که چه کسانی می‌توانند این میزان پول داشته باشند؟
از پالادیوم تا تقی آباد؛

کمیسون ماده ۱۰۰ شهرداری؛ کمیسونی برای مناطق محروم +تصاویر تخریب کارگاه‌های جنوب شهر

درحالیکه شهرداری تهران هنوز نتوانسته از پس آرای صادره در خصوص تخلفات ساخت و سازی در مناطق مرفه نشین را به موقع اجرا گذارد اما محلات فقیر و کم در آمد در خط مقدم تخریب این روز‌های شهرداری تهران قرار گرفته‌اند.
بازداشت بهروز ریخته گران؛

ارتباط برادران ریخته گران با نائب رئیس شورای شهر تهران چه بود؟

بهروز ریخته گران یکی از سرمایه داران بزرگ ایران است که نامش در پرونده بانک سرمایه مطرح شده است. برخی منابع از ارتباط او با سردار مرتضی طلایی سخن گفته‌اند و البته طلایی این ارتباط را تکذیب نکرده است.
«ماراتن فسادزدایی» در شهرداری؛

راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. پارلمان محلی پایتخت با تاکید بر تبدیل فرآیند فسادزدایی از مجموعه شهرداری تهران به یک ماراتن نفسگیر، از ماندگاری امضاهای طلایی در حوزه شهرسازی شهرداری تهران خبر دادند.
«ماراتن فسادزدایی» در شهرداری؛

راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. روز گذشته اعضای پارلمان پایتخت در واکنش به حضور بی‌اثر معاون شهرسازی شهرداری در صحن شورا -که به جای ارائه گزارش درباره ۴ موضوع کلیدی مرتبط با فعالیت‌های ساختمانی در شهر، به قرائت کارنامه تکراری اقدام کرد- از وضعیت صدور جوازهای ساختمانی اظهار نارضایتی کردند. «فسادزدایی از امور شهری» به یک «ماراتن نفس‌گیر» تبدیل شده و سرشاخه‌های صدور مجوزهای خاص هنوز فعال هستند. راز بقای امضاهای طلایی در «۱+۵» علت خلاصه می‌شود.
رانت‌یاری یا شورایاری؟

استحاله نهادهای مردمی به کانون فساد

تا انتخابات شورایاری‌های محلات چیزی نمانده است، نهادی که حدود ۲۰ سال از فعالیت آن می‌گذرد، اما هنوز کارکرد و میزان اثرگذاری آن برشهروندان معلوم نیست، از سوی دیگر زمزمه‌های بروز فساد مالی و اداری در این نهاد از رهگذر تصدی‌گری‌های مالی خارج از وظایف پیش‌بینی شده برای این نهاد و نیز روابط پشت برده برخی اعضا با شهرداری، نیز شنیده می‌شود، موضوعی که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد.
ساختمان‌سازی‌های مشکل‌دار؛

جنس «امتیاز‌بگیر»های شهری

حدود پنج سال پیش که ماجرای صدور مجوز برج‌سازی گسترده در زمینی با نام یک پارک، مخالفت گسترده شورای‌عالی شهرسازی و مقاومت شهرداری را به‌وجود آورد، شنیده شد عوارض ساختمانی این ابرپروژه رقمی می‌تواند باشد که اگر سالانه ۱۰ پروژه شبیه آن مجوز بگیرد، درآمد سال شهرداری از محل کل عوارض ساختمانی تامین می‌شود.
شیوه‌های نوین زمین خواری؛

غاز عملیات شناسایی واحدهای غیر مجاز در منطقه لواسانات و کن

زمین خواری، دشت خواری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز معضل جدیدی است که گریبانگیر بسیاری از مناطق خوش آب و هوای کشور شده است.
اعضای شورای شهر تهران اعلام کردند:

شفافیت و مبارزه با فساد ادامه می‌یابد

آغاز شورای پنجم شهر تهران با یک پیگیری توأمان شد؛ بازپس‌گیری املاک شهرداری که به قیمت‌های بسیار پایین به اشخاصی خاص واگذار شده بود. حالا خبر می‌رسد یک‌بیستم این املاک یعنی 100پلاک با حکم قضایی پس گرفته شده و در اختیار شهرداری قرار گرفته است. بازپس‌گیری این املاک و تمدید نشدن حق بهره‌برداری آنها می‌تواند از یک‌سو باعث کاهش فساد شده و از سوی دیگر درآمدهای پایداری را به نفع شهر ایجاد کند.
ترافیک ما و سود آنها؛

ابهامات ترافیکی ابر پروژه ایران مال به کجا رسید؟

سال گذشته رییس پلیس راهور تهران تاکید کرد که پلیس باید در مراحل صدور مجوز پروژه‌های بزرگ عمرانی در شهر حضور داشته و موارد ترافیکی پروژه ها را بررسی کند. با وجود غفلت صورت گرفته در خصوص مشورت با پلیس راهور،قرار بر آن شد که وضعیت مهندسی این پروژه خاص، بشکل ویژه مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات احتمالی و مهندسی های لازم در خصوص آن صورت گیرد.متاسفانه با وجود گذشت حدود 40 روز از سال جدید، اطلاع رسانی لازم در این خصوص به شهروندان صورت نپذیرفته و شائبه های مسئله دار بودن وضعیت ترافیکی پروژه ایران مال ، مطرح گردیده است. امیدواریم روابط عمومی پلیس راهور یا ایران مال ، توضیحات لازم در این باره را برای رسانه و افکار عمومی ، بیان دارند.
پروژه آنقدر بزرگ بود که زور رئیس سازمان بازرسی شهرداری هم به ورود به پرونده نرسید؛

چه کسانی از ایران مال حمایت کردند؟/مناقشه «منتقدان مشکوک» و «حامیان انصاری»

در حالی که پروژه ایران مال، به خاطر هزینه‌های زیاد و تخلفات متعدد، مورد مناقشه قرار گرفته، برخی افراد از این پروژه حمایت کردند؛ یکی از این افراد صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان بود .مالکان ابر پروژه ایران مال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و همچنان حامیان بیشتری در مجموعه شهرداری و شورای شهر جذب می‌کنند.زمانی که از محسن هاشمی درباره ایران مال سوال پرسیده شده بود، پاسخ داد که «چرا فقط درباره ایران مال سوال می‌پرسید و کسی درباره اطلس مال چیزی نمی‌گوید» گویا اگر اطلس مال تخلفی داشته، ایران مال هم مجاز به تخلف است.
این‌روزهای ایران‌مال؛

همه چیز در مورد پشت پرده ی ایران مال

هبوط، لیبرالیسم ایرانی، گزیده فیه‌ما‌فیه، تفسیر المیزان و صدها کتاب دیگر، بی‌جنب‌وجوش در قفسه‌های نفیس کتابخانه‌ای مجلل آرام گرفته‌اند و هرازچندگاهی بازدیدکنندگان، قطورترین کتاب نزدیک‌ترین قفسه را دست می‌گیرند، به صفحه‌ای خیره می‌شوند و پس از ثبت تصویر فرهنگی، جای خود را به فرد موبایل ‌به ‌دست می‌دهند؛ این‌جا کتابخانه جندی‌شاپور، قلب فرهنگی بزرگترین مال خاورمیانه است و شما هر گوشه‌ای که باشید، ناخواسته در قاب تصویر چندین موبایل قرار گرفته‌اید.
رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران خبر داد:

افشاگری درباره تخلف در "ایران مال"

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران از وقوع ده‌ها هزار متر تخلف در " ایران مال" و سکوت خبری در این رابطه خبر داد.
یادداشت علی عطا؛

نقش پنهان محمود احمدی‌نژاد و مهدی چمران در ماجرای برج - باغ‌ها چه بود؟

در یادداشتی که می‌خوانید علی اعطا ، سخنگوی شورای شهر تهران به بررسی ابعاد و زوایای پیدا و پنهان ماجرای برج - باغ‌ها پرداخته است
معاون وزیر کشور؛

ورود وزارت کشور به تخلفات ساخت‌وساز در منطقه لواسان

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستا وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور درباره تخلفات ساخت‌وساز در منطقه لواسانات، گفت: گروه بازرسی سازمان شهرداری‌ها را در این خصوص فعال کردیم و آن‌ها پایش‌های خود را در خصوص اقدامات عمرانی در این منطقه آغاز کرده‌اند.
شورای شهر به ساخت‌وسازهای غیرمجاز ورود می‌کند؛

دیوارکشی برای افرایش قیمت زمین در شهرداری تهران

یکی از مدیران شهرداری تهران اقدام به دیوارکشی در اطراف زمین‌های کشاورزی خود کرده که با این اقدام قیمت‌ زمین‌ها تا ده‌ها برابر افزایش خواهد یافت.
افشای نام افرادی که ۶۲ مجوز ساخت برج باغ در تهران را گرفته‌اند!

خودداری هاشمی از پاسخ به یک جنجال شهرداری

امتناع محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، از افشای نام افراد و سازمان‌هایی که ۶۲ مجوز ساخت برج باغ در تهران را گرفته‌اند!
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس خبرداد:

صدور حکم تخریب قطعی ۴ برج ۱۵ طبقه در بومهن

علیرضا آقاجری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس صبح امروز در پردیس از صدور حکم تخریب قطعی ۴ برج ۱۵ طبقه در ابتدای بومهن خبر داد و اظهار داشت: پس از اولین حضور بنده در شهرستان پردیس با وضعیت نازیبایی در ابتدای شهر بومهن مواجه شدم چراکه مبلمان شهری یکی از ارکان یک شهر و جز اولویت‌های اول است و این خصیصه به دلیل وجود این برج‌ها در ابتدای شهر بومهن وجود ندارد.
زمین‌خواری‌های کلان در معاملات دستی؛

زمین‌هایی که با یک کاغذ خرید و فروش می‌شوند

وقتی مالکیت زمین‌­های پر ارزش یک منطقه­ سرسبز و خوش­ آب­ و هوا، برای حاکمیت مشخص نیست و وقتی این زمین‌ها می­‌توانند بدون نیاز به اطلاع حاکمیت معامله شوند، از همین جهت زمین­‌خواران به راحتی می­‌توانند زمینها را تصاحب و احتمالا در آنها ساخت و ساز انجام دهند و سپس آن را به فروش برسانند.
ساخت و ساز در باغ‌های تهران؛

زور محیط زیست به میلیاردرهای برج ساز در باغ‌های تهران می‌رسد؟

درحالی‌که شورای شهر تهران مجوز ساخت و ساز در بیش از ۶۰ باغ پایتخت را صادر کرده است، مدیرکل محیط زیست استان تهران از تلاش این نهاد برای جلوگیری از نابودی باغ‌های تهران می‌گوید.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها