سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ناکارآمدی آیین‌نامه‌های مصوب وزارت راه و شهرسازی؛

اظهارات تکان‌دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

یک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.
پورحاجت:

شرکت‌های حقوقی متهمان اصلی امضا فروشی در ساخت و ساز هستند

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور گفت: شرکت‌های حقوقی که در حوزه ساخت و ساز فعال اند متهمان اصلی برای امضافروشی به شمار می‌روند.
سید محمد غرضی:

امیدواریم نسل جدید حلال خورتر از نسل‌های گذشته باشند

رییس اسبق سازمان نظام مهندسی کشور گفت: در صورت قطعی بودن صحبت های اخیر پیرامون امضافروشی در سازمان‌های نظام مهندسی، پول های به دست آمده حرام خواهند بود.
قراردادهای خارج از عرف قالیباف؛

نقش مرکز مطالعات شهرداری و شرکت خدمات مالی شهر در قراردادهای نجومی چیست؟

در حالی دوران مدیریت جهادی در شهرداری به پایان رسیده که هرروز پرونده‌ای از تخلفات نجومی در افکار عمومی باز می‌شود تا نشان دهد سردار محمدباقر قالیباف چگونه می‌تواند به‌سادگی تخلفات گسترده انجام دهد و به هیچ مرجعی هم پاسخگو نباشد.
واگذاری‌ها از ۱۸ سال پیش تاکنون؛

مزایده‌های نمایشی و رانت‌های گسترده در واگذاری املاک شهرداری

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به مزایده‌های نمایشی و رانت‌های گسترده در واگذاری املاک شهرداری گفت: کسانی که با رانت و مزایده نمایشی صاحب ملک شدند، نگران باشند.
۱۳۰ هزار حقوق بگیر با وجود ۶۸ هزار نیرو!

پرداخت ماهانه ۵۵۰ میلیارد تومان حقوق در شهرداری تهران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مشکل انبوه نیروی انسانی در شهرداری حاد است، گفت: براساس آمار بیش از ۱۳۰ هزار نفر از شهرداری تهران حقوق می‌گیرند، در حالی که به صورت رسمی اعلام شده که شهرداری ۶۸ هزار نیرو دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر؛

پرونده سرقت سریالی مجسمه‌ها همچنان باز است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر گفت: هنوز روشن نیست مجموعه مجسمه‌هایی که در سال‌های قبل به سرقت رفته و پرونده آنها همچنان باز است، چه شده است چراکه سرقت مجسمه‌ها نگران‌کننده است و قابل پذیرش نیست.
دادستان عمومی کرج خبر داد:

بازداشت شهردار سابق اشتهارد به اتهام دریافت رشوه

دادستان عمومی و انقلاب کرج از دستگیری شهردار سابق اشتهارد به اتهام دریافت رشوه خبر داد.
مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران؛

سهم چمران از تخلف املاک نجومی باید بررسی شود

مجید فراهانی می گوید: املاکی که در گذشته توسط شهرداری تهران به بهانه واگذاری در قالب شرکت های تعاونی مسکن با رقم های بسیار پایین تر از قیمت کارشناسی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده، قطعا تخلف بوده.
امانی:

اعضای قبلی شورای شهر چند خودرو در اختیار خانواده‌هایشان بود

شهربانو امانی عنوان کرده است که اعضای شورای چهارم به جای یک ماشین چند خودرو در اختیار داشتند و آن را در اختیار خانواده‌هایشان گذاشتند.
پرسش‌هایی درباره عملکرد صندوق ذخیره کارکنان؛

چرا پای صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران به سارینای کیش باز شد؟

پرسش‌های مختلفی درباره عملکرد صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران مطرح است که محدود به شفاف‌نبودن عملکرد مالی آن نیست. سئوال این است که با وجود عدم نقدینگی برای پروژه‌های تهران چرا این صندوق وارد سرمایه‌گذاری در کیش شد؟
با بخشنامه‌ای از سوی شهردار تهران؛

صدور هر گونه مجوز تراکم شناور تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

کانال رسمی محمدعلی نجفی شهردار تهران؛ بخشنامه‌ای را منتشر کرد که براساس آن صدور هرگونه هولوگرام جدید تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

بخشنامه مهم و ضد‌فساد شهردار تهران منتشر شد

شهردار تهران در بخشنامه‌ جدیدی برای مقابله با فساد در شهردار، صدور هرگونه هولوگرام جدید تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.
افتضاحی به نام شارلاتانیزم سیاسی؛

یاشار سلطانی مهره‌ای برای لجن پراکنی علیه مدیریت جهادی

در ایامی که نام یاشار سلطانی به نام افشاکننده املاک نجومی در شهرداری تهران بر سر زبان‌ها افتاد و رسانه‌های اصلاح طلب از وی قهرمان ساختند یکسالی می‌گذرد. یکسالی که سیب املاک بار‌ها در هوا چرخیده و واقعیت‌های جالب، اما تاسف باری آشکار گشته است.
پیش بینی عضو شورای شهر در مورد شهر سوخته؛

فروش پارک های تهران + فیلم

صبح امروز فروش پارکی در منطقه 21 تهران در رسانه ها سر و صدای بسیاری به پا کرد.
مقابله با فساد در شهرداری ها:

گزارشگران فساد، زمینه‌ساز سلامت اداری و پاسخگویی

استفاده از ظرفیت نظارتی مردم در قالب طرح گزارشگران فساد از مؤثرترین راه‌های کشف و مبارزه با فساد در کشورهای پیشرفته بوده است که می‌تواند به‌ عنوان الگویی مناسب در شهرداری‌ها به‌عنوان نقاط حساس از لحاظ بروز فساد، پیاده‌سازی شود.
انصاری عضو شورای شهر تهران:

واگذاری غیر قانونی 23 مرکز « بهاران » به قرار گاه امام رضا(ع)

شهرداری تهران پس از انتخابات ریاست جمهوری و درحالی که بزودی ریاست ١٢ ساله محمدباقر قالیباف بر مسند شهرداری تهران به پایان می‌رسد، ٢٣ مرکز بهاران ( مراکز نگهداری معتادان بهبود یافته ) را بدون طی تشریفات قانونی به قرارگاه امام رضا (ع) واگذار کرد. این درحالی‌ است که گفته می‌شود قرارگاه امام رضا متعلق به یکی از نزدیکان شهردار تهران است.
کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داد؛

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری تهران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و شورای آینده باید به صورت جدی به این مسئله ورود کنند، تا مشخص شود قراردادهای این چنینی با مجوز چه کسی صورت گرفته است.
حافظی:

گزارش مالی شهرداری تهران در سال 91 فاجعه است، شرم‌نامه است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: صورتحساب 33 فقره حساب بانکی در اختیار حسابرس قرار نگرفته است درخواست داریم جلسه فوق العاده ای گذاشته شود و شهرداری پاسخگو باشد.
جناب آقای دکتر، سلام؛

تیرخلاص زنجانی بر پیکر انتخاباتی قالیباف!

«جناب آقای دکتر سلام؛ خدمت رسیدم، تشریف نداشتید. آقای دکتر من نیاز مبرم به پروانه ساختمانی خوب در پروژه ایران‌زمین دارم و مبلغ کل آن ۲۰۰میلیارد تومان بوده که ۱۵۰ میلیارد تومان آن را نقدا به منطقه… داده‌ام و دو فقره چک ۲۵ میلیارد تومانی هم داده شده بود که خواهش کردم با… و شما… ظاهرا… ۳۵ میلیارد تومان آن را بیشتر قبول نکرده و .....
صفحه  از ۴
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات و گلایه ها