سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کمیته بین‌المللی موزه‌شناسی ایکوم:

بازدیدکنندگان ذی‌نفعان موزه‌ها هستند/ لزوم نگاه جهانی ایکوم

نائب رئیس کمیته بین‌المللی موزه‌شناسی ایکوم گفت: نگاهی که به بازدیدکنندگان از موزه می‌شود این است که آن‌ها ذی‌نفعان موزه به حساب می‌آیند.
پاسخ رئیس موزه هنرهای معاصر تهران به جامعه هنری؛

برلین و رم ۴ میلیون یورو و نیمی از فروش بلیت‌ را به ایران می‌پردازند

زارع گفت: به زودی جلسه‌ای با حضور مدیرکل دفتر حقوقی وزارت ارشاد و خبرنگاران برگزار می‌کنیم تا اسناد و برگه‌خریدهای آثار موزه توسط این دفتر و خبرنگاران نیز مورد بررسی قرار گیرد.
موزه لوور به امارات می رود؛

موزه لوور ابوظبی افتتاح می‌شود

شعبه موزه معروف لوور فرانسه در کشور امارات و با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار افتتاح می‌شود.
تمدن مشترک سیلا و پارس ؛

رونمایی از ۱۴۴شیء باستانی تمدن سیلا درموزه ایران

۱۴۴ شیء باستانی از تمدن سیلا در کره‌جنوبی عصر دیروز در موزه ملی ایران رونمایی شد تا به‌مدت ۳‌ماه، تمدن مشترک سیلا و پارس به نمایش عمومی گذاشته شود.
سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران مطرح کرد؛

تخصیص شش میلیارد تومان برای مرمت مهمترین موزه کشور

زارع گفت: همه فعالیت‌های عمرانی موزه تا پایان سال جاری کلید خواهد خورد. طبق برآوردهایی که انجام شده؛ بودجه‌ی این کار شش میلیارد تومان است. وزیر ارشاد با دکتر جهانگیری مکاتباتی صورت داده و ایشان نیز در بودجه امسال 6 میلیارد تومان برای مرمت کالبد موزه در نظر گرفته است.
موزه چهل ساله؛

گنجینه‌ای در قلب تهران نهفته است

فرزانه ابراهیم‌زاده ساعت ۱۰ صبح روز ۲۷ مهرماه ۱۳۵۶ سرانجام درهای ساختمان عجیب‌و‌غریبی که چند سالی بود در میانه خیابان امیرآباد درحال ساخت بود به روی مردم باز شد. موزه‌ای که بعد از یک هفته جشن و برنامه‌های اختصاصی برای شاه و اطرافیانش سرانجام برای مردم عادی قابل بازدید بود.

کاخ گلستان

خواهشمند است از نشستن بر روی مجسمه جدا خودداری کنید!
مدیر کل موزه‌های کشور:

برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌ها نداریم

مدیر کل موزه‌های کشور گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌های کشور نداریم.
از بناهای تاریخی؛

کاخ گلستان کجاست؟

کاخ گلستان نام مجموعه‌ای از بناهای تاریخی است که در زمان‌های مختلف ساخته شده و تکمیل گشته‌اند. این مجموعه از نظر معماری، جذب گردشگر و ارزش آثار هنری و تاریخی که در آن قرار دارد، یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی کشور است.
فعلاً فقط یک شب در سال؛

راه طولانی شبانه‌شدن موزه‌های ایران

معاون فرهنگی کتابخانه موزه ملی ملک به تشریح چگونگی باز بودن موزه‌ها در شب هنگام پرداخت.
مردم به ما وقت بدهند؛

موزه صنعتی را از صفر به صد رساندیم

رییس موزه‌های جمعیت هلال‌احمر می‌گوید: «اگر مردم به ما وقت بدهند، بهتر از گذشته می‌توانیم درِ موزه صنعتی را باز کنیم. یک‌ سری خرده‌کاری‌ها را همزمان با بازدید مردم از موزه پیش می‌بریم.»
تخصیص‌های قطره‌چکانی؛

موانع تکمیل پروژه موزه تاریخ طبیعی لرستان

پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی، فرهنگی، شهری و... حکایت ناتمام طرح‌های کلنگ‌زنی شده در لرستان است که از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری نرسیدن آنها سال‌های زیادی می‌گذرد...
گشایش تالار هزار داستان در موزه ملی ملک؛

موزه‌ها ۵ مهر رایگان شد

همزمان با روز جهانی گردشگری، دیدن موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روز پنجم مهرماه رایگان شد.
مازنی:

احتمال لغو برگزاری هرگونه نمایشگاه آثار گنجینه هنرهای معاصر در خارج از کشور

رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه مجلس با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت نگهداری آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر، گفت: نگهداری غیراستاندارد آثار بهانه خوبی برای انتقال آثار به خارج از کشور نیست و این استانداردها باید در داخل کشور ملزم و اجرایی شود.
برای اولین بار؛

آثار کشورها در موزه های ایران به نمایش گذاشته می شود

مدیر دفتر امور موزه های کشور گفت:به طور میانگین در هر 10 روز شاهد افتتاح یک موزه در کشور بوده ایم. امیدواریم تا پایان سال به قصد خود که افتتاح یک موزه در هفته در کشور است برسیم.
موزه «ننه‌مکرمه»؛

موزه شرایط خوبی ندارد

خانه - موزه «مکرمه قنبری» نقاش خودآموخته‌ ایرانی که در جهان نیز شهرت دارد، ثبت ملی شد.
تحلیل تجارب؛

آلمان؛ کشور موزه‌ها و آموزه‌ها

همه ما کشور آلمان را به‌عنوان قدرت اول اقتصادی و موتور پویای صنعت اروپا به‌خوبی می‌شناسیم؛ کشوری که بعد از جنگ جهانی دوم از خاکستر آتشی که خود برافروخت، برخاست و هم‌اکنون بعد از نیم‌قرن ستون خیمه اقتصاد اتحادیه اروپا و تکنولوژی برتر جهان است.
مدیر و نماینده دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران؛

جنگ، تهدیدی برای موزه‌هاست

«نبردهای مسلحانه به تهدیدی برای موزه‌ها تبدیل شده و موزه‌ها را در شرایط بحرانی قرار داده است.»
واگذاری موزه ملی هنرهای معاصر:

تلاش تازه برای غیردولتی کردن موزه چند میلیارد دلاری هنرهای معاصر؟!

تصور کنید روزی یکی از تابلوهای موزه هنرهای معاصر که بیش از 100 میلیون دلار ارزش دارد، با تصمیم چنین هیأت امنایی با اثری کم ارزش‌تر معاوضه یا به ارزشی کمتر از آنچه اکنون تلقی می‌شود، به فروش برسد. تکلیف اموال مردم ایران چه خواهد بود؟ اجازه ندهیم اموال ملی ایران حتی یک میلی متر از قلمرو دولتی خارج شود و یا تصمیم گیری درباره سرنوشتشان به خارج از هیأت وزیران محول شود.
مدیرکل امور موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی:

موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ۲۹ تیر تعطیل است

مدیرکل امور موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی کشور گفت: تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی کشور در روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه جاری تعطیل‌اند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها