سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در هفته میراث‌فرهنگی؛

راه‌اندازی نخستین «تالار‌موزه مجازی فرش‌های تاریخی‌هنری ایران»

نخستین تالار‌موزه مجازی فرش‌های تاریخی‌هنری ایران» همزمان با هفته میراث‌فرهنگی بر روی سایت پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری بارگذاری می‌شود.
در نشست خبری تشریح بازسازی موزه هنرهای معاصر مطرح شد؛

از دغدغه‌های کامران دیبا در خصوص موزه مطلعیم/هیچ اثری طیِ زمان بازسازی از موزه خارج نمی‌شود

ملانوروزی گفت: سازمان میراث فرهنگی زمانی جزو وزارت ارشاد بوده که از این وزارتخانه جدا شده است. اما در ساختارهای قانونی ما گاهی مشکلاتی وجود دارد. چون در قانون آمده که کلاً مسائل مربوط به موزه‌ها باید تحتِ نظارت سازمان میراث فرهنگی صورت بگیرد. موضوع میراث فرهنگی مربوط به هنرهای گذشته است و موزه هنرهای معاصر موزه جدیدی است که میراث فرهنگی نباید در این زمینه دخالتی داشته باشد. اما چون در قانون آمده این ارتباط بین ما و میراث وجود دارد.
مدیرکل امور موزه های کشور خبر داد؛

افتتاح هزارمین موزه در ایران تا چهار سال آینده

مدیر کل امور موزه های کشور گفت: امیدواریم در چهار سال آینده افتتاح هزارمین موزه کشور را جشن بگیریم.
مدیر موزه ملی ایران:

پیش بینی ۲۰میلیاردی بازسازی موزه ایران باستان

مدیر موزه ملی ایران درباره طرح بازسازی موزه ایران باستان پس از ۸۰ سال گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا طرح بازسازی موزه در مدت دو سال اجرا شود.
نامورمطلق عنوان کرد؛

تعداد گالری‌های صنایع‌دستی افزایش می‌یابد

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از اختصاص تسهیلات به گالری‌های صنایع‌دستی خبر داد و گفت: «از چند گالری‌دار خواسته‌ایم بخشی از فعالیت خود را به معرفی صنایع‌دستی اختصاص دهند.»
محمدرضا کارگر خبرداد؛

موزه خصوصی سیار «کودکان ما» در استان البرز راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «مجوز راه‌اندازی موزه خصوصی سیار "کودکان ما" در استان البرز از سوی این اداره‌کل به حسن اشرف اسلامی داده شد.»
محمدعلی حضرتی عنوان کرد؛

موزه اکتشافات عصرآهن در سگزآباد قزوین ایجاد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: سایت موزه اکتشافات متعلق به عصر آهن سه امسال در محوطه های پیش از تاریخ قره تپه و تپه زاغه سگزآباد ایجاد خواهد شد.
بلیت های کاغذی حذف می شود؟

به بهانه روز جهانی موزه ها نفوذ دیجیتالی در موزه های ایران

«موزه ها به سیستم الکترونیکی متصل می شوند»هر سال این شعار را مسوولان میراث‌فرهنگی در آستانه روز جهانی موزه ها می دهند اما درحال حاضر تنها برخی از موزه ها در بخش بلیت الکترونیکی فعال شده اند.
مجوز موزه ایران درودی داده شد؛

پايان هفت سال تلاش ايران درودي براي احداث يك موزه

«ايران‌ درودي» خوش‌اقبال بود كه بعد از ۷سال بالاخره شانس اين را داشت كه براي احداث موزه‌اي كه هزينه ساخت آن را نيز تقبل كرده زمين به او واگذار كردند. عكس‌هاي بسياري از او در اين سال‌ها مخابره شد.
فرانسوی‌ها ما را با موزه‌گردی آشتی دادند اما...

از آن لوور تا این لوور

حیاط شلوغ موزه ملی در خیابان 30 تیر پر از آدم‌های سرگردانی است که نمی‌دانند از کجا بلیت تهیه کنند. توریست‌های سالمند زیادی از اتوبوس پیاده می‌شوند و به آفتاب درخشانی که وسط آسمان است نگاه می‌کنند. آنها مشتری موزه ایران باستان هستند.
به بهانه روز جهانی موزه ها؛

نفوذ دیجیتالی در موزه های ایران/بلیت های کاغذی حذف می شود؟

«موزه ها به سیستم الکترونیکی متصل می شوند»هر سال این شعار را مسوولان میراث‌فرهنگی در آستانه روز جهانی موزه ها می دهند اما درحال حاضر تنها برخی از موزه ها در بخش بلیت الکترونیکی فعال شده اند.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:

این موزه‌ها را ۲۸ اردیبهشت رایگان ببینید

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی بازدید از موزه‌های این سازمان در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت را رایگان اعلام کرد و از برگزاری پنج نمایشگاه به این مناسبت در مکان‌های مختلف شهرداری خبر داد.
روز جهانی موزه ها و چالش‌های موزه‌داری ؛

چاره‌اندیشی غیردولتی برای ‌اعتبار موزه‌ها

روز جهانی موزه، فرصت مناسبی است تا به اصلی‌ترین چالش‌های آن به شکل جدی‌تری پرداخته شود؛ چالش‌هایی که مهم‌ترین آن مربوط به بخش اعتبارات و بودجه است و تنها محدود به موزه‌های خصوصی یا دولتی یا حتی موزه‌های کوچک و بزرگ نمی‌شود. علاوه‌بر این چالش، چالش‌های دیگری نیز وجود دارد که موزه‌داران و... با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
در نشست هفته میراث فرهنگی اعلام شد؛

مختصات رشد موزه‌داری خصوصی

در آستانه روز جهانی موزه و گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی، معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر از ۸۸۰ پروژه مشارکتی در مرمت و موزه خصوصی می‌دهد که با جزئیات به سازمان برنامه‌وبودجه ارائه شده‌است. همین موضوع پروژه‌های اجرایی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را به ۲ هزار پروژه رسانده‌است.
موزه های دیدنی؛

اولین موزه اسباب‌بازی‌های ایرانی

اسباب‌بازی‌ها هم طی سال‌ها، تغییر و تحولاتی را تجربه کرده‌اند و به‌روزتر شده‌اند. فناوری نوین باعث شده که ساختار اسباب‌بازی‌های این‌روزهای کودکان هم دگرگون شود و آنها از مجسمه‌هایی ساکن به موجوداتی متحرک تبدیل شوند که راه می‌روند و حرف می‌زنند. بازی‌ها و اسباب ویژه آن، هزاران سال همراه انسان‌ها بوده‌اند و از آنها به‌عنوان فرهنگ مادی یک جامعه یاد می‌شود.
مدیر کل موزه‌های کشور؛

موزه مادر کشور پس از ۸۰سال پوست می‌اندازد

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول کشور از بازسازی و مرمت کامل موزه ایران باستان خبر داد و گفت: ایران هم اکنون دو برابر جمعیت چین موزه دارد.
گردشگری فرهنگی؛

موزه، دریچه ای به توسعه گردشگری فرهنگی

موزه ها به عنوان نمایشگاهی از داشته های تاریخی، فرهنگی، هویتی و ادبی هر ملت، اهمیت بسزایی در ترسیم چهره ملی و بین المللی آن ملت و معرفی هویت آبا و اجدادی آنها داشته و می توان از موزه به عنوان دریچه ای رو به چشم انداز توسعه گردشگری فرهنگی یاد کرد.
تبادلات فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های بین موزه‌ای؛

۱۹ اثر کاخ گلستان برای سفر به موزه لوور ۷۷ میلیون یورو بیمه شدند

۷۷ میلیون و ۴۰۵ هزار یورو بیمه ۱۹ اثر کاخ گلستان است هم اکنون در نمایشگاه هنر قاجار موزه لوور شهر لانس فرانسه به نمایش گذاشته شده اند.
در موزه‌های جهان ؛

کدام موزه‌ها، میراث‌دار تمدن ایران هستند؟

حتی اگر اهل تاریخ نباشید، یک‌بار به موزه رفته‌اید، در اینجا نگاهی داریم به موزه‌های بزرگی که در سراسر دنیا تمدن ایرانی را به نمایش گذاشته‌اند.
نامتعارف‌ترین موزه‎های دنیا؛

از دیدن خون‌آشام‌ها تا تماشای فرایند سوزاندن مردگان!

در این مطلب تصاویری از عجیب‌ترین موزه‌ها در نقاط مختلف جهان را مشاهده می‌کنید.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها