سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چرا در کاخ نیاوران نمایشگاه لباس برپا شد؟

توضیحات مدیر کل امور موزه‌ها درباره برگزاری شوی لباس در کاخ نیاوران

کارگر مدیر کل امور موزه‌های کشور، به ارائه توضیحاتی درباره دلایل برگزاری نمایشگاه لباس در کاخ نیاوران پرداخت.

انعقاد تفاهم همکاری میان موزه‌های ملی ایران و چین

تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری میان موزه ملی ایران و موزه ملی چین به منظور توسعه روابط و تعاملات فرهنگی بین دو کشور به‌صورت غیرحضوری ازسوی روسای دو موزه به امضا رسید و ازسوی محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی ایران در چین به چن شو جیه، مسوول بین‌الملل موزه ملی چین، تحویل داده شد.
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

دولت در راه اندازی موزه های خصوصی مشارکت می کند

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: متقاضیان مرمت بناهای تاریخی و راه اندازی موزه های خصوصی بین 10 تا 50 درصد از مشارکت دولت برخوردار شده و در اولویتهای این سازمان قرار دارند.
رئیس ایکوم ایران اظهار کرد:

لزوم مناسب‌سازی موزه‌های کشور برای معلولان

رئیس ایکوم ایران با تاکید بر اینکه از سال آینده در مراسم انتخاب موزه‌های برتر توجه به معیار «معلولان» یک آیتم غیرقابل حذف خواهد بود، اظهار کرد: «از دو سال گذشته توجه به این معیار را در موزه‌ها دنبال کردیم؛ اما هنوز هیچ اتفاقِ جدیدی در موزه‌های کشور برای این شاخص رخ نداده است.»
مدیر موزه ملی قرآن مطرح کرد؛

سقف موزه ملی قرآن آب می‌دهد/۸۰ درصد نسخ خطی آسیب دیده‌اند

امیر لهراسبی گفت: ساختمان موزه‌ی ملی قرآن باتوجه به اینکه در عمق ۱۵ متری زمین واقع شده، رطوبت بسیار زیادی دارد؛ به نحوی که در فصل سرما وقتی باران می‌بارد از سقف‌های موزه آب می‌چکد و آثار با اوضاع بحرانی‌ مواجه هستند.
تا ۸ مردادماه سال جاری؛

نمایشگاه لوور در تهران تمدید شد

نمایشگاه «موزه لوور در تهران» به دلیل عدم همراهی موسسات بیمه‌ای برای انتقال آثار به موزه خراسان بزرگ تا ۸ مردادماه سال جاری در تهران تمدید شد.
مدیر کل موزه‌های کشور خبر داد:

موزه بزرگ یزد با مشارکت آلمانی‌ها ساخته می‌شود

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول و تاریخی کشور اعلام کرد ساخت موزه بزرگ یزد با مشارکت آلمانی‌ها نیز در همین راستا دنبال می‌شود.
رئیس ایکوم ایران؛

موزه‌های تازه‌تاسیس برای معلولان مناسب‌سازی شوند

رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) گفت: موزه‌های تازه‌تاسیس برای معلولان باید مناسب‌سازی شوند و ما از نهادهایی مثل بنیاد جانبازان در این باره توقع داریم.
در هفته میراث‌فرهنگی؛

راه‌اندازی نخستین «تالار‌موزه مجازی فرش‌های تاریخی‌هنری ایران»

نخستین تالار‌موزه مجازی فرش‌های تاریخی‌هنری ایران» همزمان با هفته میراث‌فرهنگی بر روی سایت پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری بارگذاری می‌شود.
در نشست خبری تشریح بازسازی موزه هنرهای معاصر مطرح شد؛

از دغدغه‌های کامران دیبا در خصوص موزه مطلعیم/هیچ اثری طیِ زمان بازسازی از موزه خارج نمی‌شود

ملانوروزی گفت: سازمان میراث فرهنگی زمانی جزو وزارت ارشاد بوده که از این وزارتخانه جدا شده است. اما در ساختارهای قانونی ما گاهی مشکلاتی وجود دارد. چون در قانون آمده که کلاً مسائل مربوط به موزه‌ها باید تحتِ نظارت سازمان میراث فرهنگی صورت بگیرد. موضوع میراث فرهنگی مربوط به هنرهای گذشته است و موزه هنرهای معاصر موزه جدیدی است که میراث فرهنگی نباید در این زمینه دخالتی داشته باشد. اما چون در قانون آمده این ارتباط بین ما و میراث وجود دارد.
مدیرکل امور موزه های کشور خبر داد؛

افتتاح هزارمین موزه در ایران تا چهار سال آینده

مدیر کل امور موزه های کشور گفت: امیدواریم در چهار سال آینده افتتاح هزارمین موزه کشور را جشن بگیریم.
مدیر موزه ملی ایران:

پیش بینی ۲۰میلیاردی بازسازی موزه ایران باستان

مدیر موزه ملی ایران درباره طرح بازسازی موزه ایران باستان پس از ۸۰ سال گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا طرح بازسازی موزه در مدت دو سال اجرا شود.
نامورمطلق عنوان کرد؛

تعداد گالری‌های صنایع‌دستی افزایش می‌یابد

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از اختصاص تسهیلات به گالری‌های صنایع‌دستی خبر داد و گفت: «از چند گالری‌دار خواسته‌ایم بخشی از فعالیت خود را به معرفی صنایع‌دستی اختصاص دهند.»
محمدرضا کارگر خبرداد؛

موزه خصوصی سیار «کودکان ما» در استان البرز راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «مجوز راه‌اندازی موزه خصوصی سیار "کودکان ما" در استان البرز از سوی این اداره‌کل به حسن اشرف اسلامی داده شد.»
محمدعلی حضرتی عنوان کرد؛

موزه اکتشافات عصرآهن در سگزآباد قزوین ایجاد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: سایت موزه اکتشافات متعلق به عصر آهن سه امسال در محوطه های پیش از تاریخ قره تپه و تپه زاغه سگزآباد ایجاد خواهد شد.
بلیت های کاغذی حذف می شود؟

به بهانه روز جهانی موزه ها نفوذ دیجیتالی در موزه های ایران

«موزه ها به سیستم الکترونیکی متصل می شوند»هر سال این شعار را مسوولان میراث‌فرهنگی در آستانه روز جهانی موزه ها می دهند اما درحال حاضر تنها برخی از موزه ها در بخش بلیت الکترونیکی فعال شده اند.
مجوز موزه ایران درودی داده شد؛

پايان هفت سال تلاش ايران درودي براي احداث يك موزه

«ايران‌ درودي» خوش‌اقبال بود كه بعد از ۷سال بالاخره شانس اين را داشت كه براي احداث موزه‌اي كه هزينه ساخت آن را نيز تقبل كرده زمين به او واگذار كردند. عكس‌هاي بسياري از او در اين سال‌ها مخابره شد.
فرانسوی‌ها ما را با موزه‌گردی آشتی دادند اما...

از آن لوور تا این لوور

حیاط شلوغ موزه ملی در خیابان 30 تیر پر از آدم‌های سرگردانی است که نمی‌دانند از کجا بلیت تهیه کنند. توریست‌های سالمند زیادی از اتوبوس پیاده می‌شوند و به آفتاب درخشانی که وسط آسمان است نگاه می‌کنند. آنها مشتری موزه ایران باستان هستند.
به بهانه روز جهانی موزه ها؛

نفوذ دیجیتالی در موزه های ایران/بلیت های کاغذی حذف می شود؟

«موزه ها به سیستم الکترونیکی متصل می شوند»هر سال این شعار را مسوولان میراث‌فرهنگی در آستانه روز جهانی موزه ها می دهند اما درحال حاضر تنها برخی از موزه ها در بخش بلیت الکترونیکی فعال شده اند.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:

این موزه‌ها را ۲۸ اردیبهشت رایگان ببینید

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی بازدید از موزه‌های این سازمان در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت را رایگان اعلام کرد و از برگزاری پنج نمایشگاه به این مناسبت در مکان‌های مختلف شهرداری خبر داد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها