سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیر کل موزه‌های کشور:

برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌ها نداریم

مدیر کل موزه‌های کشور گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌های کشور نداریم.
از بناهای تاریخی؛

کاخ گلستان کجاست؟

کاخ گلستان نام مجموعه‌ای از بناهای تاریخی است که در زمان‌های مختلف ساخته شده و تکمیل گشته‌اند. این مجموعه از نظر معماری، جذب گردشگر و ارزش آثار هنری و تاریخی که در آن قرار دارد، یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی کشور است.
فعلاً فقط یک شب در سال؛

راه طولانی شبانه‌شدن موزه‌های ایران

معاون فرهنگی کتابخانه موزه ملی ملک به تشریح چگونگی باز بودن موزه‌ها در شب هنگام پرداخت.
مردم به ما وقت بدهند؛

موزه صنعتی را از صفر به صد رساندیم

رییس موزه‌های جمعیت هلال‌احمر می‌گوید: «اگر مردم به ما وقت بدهند، بهتر از گذشته می‌توانیم درِ موزه صنعتی را باز کنیم. یک‌ سری خرده‌کاری‌ها را همزمان با بازدید مردم از موزه پیش می‌بریم.»
تخصیص‌های قطره‌چکانی؛

موانع تکمیل پروژه موزه تاریخ طبیعی لرستان

پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی، فرهنگی، شهری و... حکایت ناتمام طرح‌های کلنگ‌زنی شده در لرستان است که از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری نرسیدن آنها سال‌های زیادی می‌گذرد...
گشایش تالار هزار داستان در موزه ملی ملک؛

موزه‌ها ۵ مهر رایگان شد

همزمان با روز جهانی گردشگری، دیدن موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روز پنجم مهرماه رایگان شد.
مازنی:

احتمال لغو برگزاری هرگونه نمایشگاه آثار گنجینه هنرهای معاصر در خارج از کشور

رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه مجلس با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت نگهداری آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر، گفت: نگهداری غیراستاندارد آثار بهانه خوبی برای انتقال آثار به خارج از کشور نیست و این استانداردها باید در داخل کشور ملزم و اجرایی شود.
برای اولین بار؛

آثار کشورها در موزه های ایران به نمایش گذاشته می شود

مدیر دفتر امور موزه های کشور گفت:به طور میانگین در هر 10 روز شاهد افتتاح یک موزه در کشور بوده ایم. امیدواریم تا پایان سال به قصد خود که افتتاح یک موزه در هفته در کشور است برسیم.
موزه «ننه‌مکرمه»؛

موزه شرایط خوبی ندارد

خانه - موزه «مکرمه قنبری» نقاش خودآموخته‌ ایرانی که در جهان نیز شهرت دارد، ثبت ملی شد.
تحلیل تجارب؛

آلمان؛ کشور موزه‌ها و آموزه‌ها

همه ما کشور آلمان را به‌عنوان قدرت اول اقتصادی و موتور پویای صنعت اروپا به‌خوبی می‌شناسیم؛ کشوری که بعد از جنگ جهانی دوم از خاکستر آتشی که خود برافروخت، برخاست و هم‌اکنون بعد از نیم‌قرن ستون خیمه اقتصاد اتحادیه اروپا و تکنولوژی برتر جهان است.
مدیر و نماینده دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران؛

جنگ، تهدیدی برای موزه‌هاست

«نبردهای مسلحانه به تهدیدی برای موزه‌ها تبدیل شده و موزه‌ها را در شرایط بحرانی قرار داده است.»
واگذاری موزه ملی هنرهای معاصر:

تلاش تازه برای غیردولتی کردن موزه چند میلیارد دلاری هنرهای معاصر؟!

تصور کنید روزی یکی از تابلوهای موزه هنرهای معاصر که بیش از 100 میلیون دلار ارزش دارد، با تصمیم چنین هیأت امنایی با اثری کم ارزش‌تر معاوضه یا به ارزشی کمتر از آنچه اکنون تلقی می‌شود، به فروش برسد. تکلیف اموال مردم ایران چه خواهد بود؟ اجازه ندهیم اموال ملی ایران حتی یک میلی متر از قلمرو دولتی خارج شود و یا تصمیم گیری درباره سرنوشتشان به خارج از هیأت وزیران محول شود.
مدیرکل امور موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی:

موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ۲۹ تیر تعطیل است

مدیرکل امور موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی کشور گفت: تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی‌فرهنگی کشور در روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه جاری تعطیل‌اند.
نقدی بر موزه‌های ساز و موسیقی در ایران؛

ویترین موزه به جای ساز، صورت ما را نشان می‌دهد!

شاید بتوان موزه موسیقی در تهران را یکی از موزه‌های مطرح حوزه موسیقی در ایران دانست، البته کرمان و اصفهان نیز موزه‌های اختصاصی برای موسیقی دارند، اما آن‌ها چقدر استاندارد هستند؟
گفت و با محمدرضا جواهری؛

موزه نفت كارآموزان آبادان موزه اي با رويكردي آموزشي است

گفتگوی مفصلی با محمدرضا جواهری درباره مجموعه آموزشگاه کارآموزان صورت پذیرفت که مشروح آن ار در ادامه خواهید خواند.
مدیر موزه های نفت مطرح کرد؛

تلاش صنعت نفت ایران برای احیای تاریخچه ۱۰۸ ساله

مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت با بیان اینکه در سه شهر آبادان، مسجد سلیمان و تهران پروژه احداث موزه تعریف شده است، جزییات جدیدی از برنامه‌های صنعت نفت برای جبران عقب‌ماندگی در حفظ میراث صد و هشت‌ساله خود را تشریح کرد.
موزه های نفتی؛

موزه هاي نفت مسجد سليمان

معرفی موزه های نفتی مسجد سلیمان، مکان، تاریخ و شرحی از کارکردهای آن ها در متن زیر به تفصیل آمده است.
موزه های نفتی؛

موزه های نفت تهران؛آبادان،مسجدسلیمان،غرب کشورو دارخوین

از جمله خصوصیات موزه های نفتی ایران ،پراکنش وسیع جغرافیایی آن ها و تمرکز تقریبی هر موزه بر روی موضوع یا پدیده ای خاص در صنعت نفت کشور و صنایع بالادستی و پایین دستی آن است. این پراکنش جغرافیایی همراه با تفاوت های زمانی راه اندازی و حوزه موضوعی خاص هر منطقه، باعث جذابیت بالای دیدار از موزه های نفتی شده است. چه زیبا می بود که وزارت نفت با همیت بیشتری به بحث موزه های نفتی ، پالایشگاهی، پتروشیمی و گازی می پرداخت. به گونه ای که می شد، اثرگذاری های فنی،مدیریتی و اقتصادی حوزه نفت و گاز را بر فرهنگ مشاهده نمود.
موزه های نفت؛

موزه های نفت مالزی

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت، از موزه های نفت پتروناس در کوالالامپور پایتخت مالزی و موزه نفت میری، زادگاه نفت این کشور، بازدید به عمل آورد.
موزه های نفت؛

موزه های نفت در کشورهای مختلف

در متن زیر موزه های نفتی در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها