سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیر اداره کل موزه‌ها می‌گوید:

فعالیت شبانه موزه‌ها؛ به‌زودی

مدیر اداره کل موزه‌ها می‌گوید: براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و به عنوان پایلوت بعد از پایان ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می‌دهند.
روز طبیعت در بوستان آب و آتش تهران؛

13فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید

مجموعه بناها و موزه‌های تحت نظرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که دارای محوطه‌های باز و فضای سبزند، سه‌شنبه ۱۳ فروردین - روز طبیعت - تعطیل هستند.
مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی؛

۱۳ فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید

محمدرضا کارگر ، مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ی تلخی که گاهی اوقات از وضعیت فضاهای سبز در روزهای تعطیل داشته‌ایم، از چند سال گذشته، موزه‌ها و بناهای تاریخی دارای فضای سبز که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی‌اند، تعطیل می‌شوند.
همراه با نوروز 98؛

افزایش بازدید موزه ها رشد اجتماعی ایرانیان را نشان می دهد

مدیر اداره کل موزه های کشور از رشد بازدید از موزه های کشور خبر داد و گفت: علاقمندی جامعه جوان به فرهنگ و تاریخ نشان از رشد اجتماعی آنها است.
پذیرای گردشگران نوروزی؛

موزه هفت‎تپه با رنگ‎وبوی موزه لوور +عکس

مدیر پایگاه میراث جهانی هفت‎تپه و چغازنبیل گفت: با اتمام مرمت و بهسازی موزه اشیاء تاریخی هفت‎تپه، این موزه از نخستین روز نوروز 1398 در شمایلی جدید پذیرای بازدیدکنندگان نوروزی شده است.او ادامه داد: از آن‎جا که ساختمان این موزه قدیمی بود و مشکلاتی داشت، از چندماه پیش از نوروز تصمیم بر آن گرفتیم تا یک سری اقدامات مرمتی نظیر ترمیم کف‎فرش، تعویض بدنه‎های آجری و رنگ دیوارها را در این بنا انجام دهیم.
رئيس گنجينه ملي آب ايران؛

موزه‌هاي آب کشور؛ پذيراي بازديدکنندگان هستند

رضا راعي ­­رئيس گنجينه ملي آب ايران گفت: موزه آب در مجموعه سعدآباد تهران، موزه آب يزد واقع در چهارراه امير چخماق، موزه آب بندر عباس واقع در محوطه شرکت آب منطقه‌اي استان هرمزگان، موزه آب اصفهان در مجموعه اداري و فرهنگي سد آبشار واقع در خيابان مشتاق سوم، مقابل دانشگاه پيام نور و موزه آب شاهرود خيابان مصلي، پلاک 43، مجموعه تاريخي تکيه برنجي آماده استقبال از بازديدکنندگان نوروزي است.
نمایشگاه آثار تاریخی و باستانی ایران؛

گشایش نمایشگاه «ایران: مهد تمدن ها» در اسپانیا

نمایشگاه آثار تاریخی و باستانی ایران با عنوان «ایران: مهد تمدن ها» روز پنج شنبه 23 اسفند 1397 با حضور حسن قشقاوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران و تعدادی از مقامات محلی ایالت والنسیا در موزه باستان شناسی آلیکانته اسپانیا گشایش یافت.
لبخند مونالیزا و تمدن ایران؛

اعتراف یکی از مدیران لوور درباره ایران

مدیر مجموعه آثار باستانی ایران در موزه لوور به تفاهمنامه‌ای که انحصار حفاری، کشف و انتقال آثار باستانی ایران را به فرانسه داد، اشاره کرد و از مجموعه شگفت‌انگیز تمدن ایران سخن گفت که تحت تاثیر آثار مشهور لوور همچون لبخند «مونالیزا»، کمتر مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
مدیرکل امور موزه‌ها؛

از دیدن آمار مردمی که خواستار راه‌اندازی موزه‌اند، متعجب می‌شوید

مدیرکل امور موزه‌ها با اشاره به استقبال مردم از ساخت و راه‌اندازی موزه‌های خصوصی گفت: از دیدن آمار مجوزهای صادر شده برای مردمی که خواستار راه‌اندازی موزه هستند، متعجب می‌شوید. در این میان خانه موزه‌ها در حال شکل‌گیری هستند. با این وجود زمان نیاز است تا با ایکوم در حوزه اجرایی به اجماع برسیم.
ایجاد موزه باستانشناسی تهران؛

موزه باستان‌شناسی دانشگاه تهران جلوتر از میراث‌ها

ایجاد موزه باستانشناسی تهران، یکی از درخواست‌هایی است که بیش از یک سال از مطرح کردن آن توسط باستان شناسان و برخی موزه داران حتی در تهران می‌گذرد، اما به نظر می‌رسد تا امروز بیش از آن که مسئولان موزه‌ای سازمان میراث فرهنگی نسبت به ایجاد آن در تکاپو باشند، بخش دانشگاهی دغدغه‌ی ایجاد این موزه را بیشتر دارد.
تحلیلی بر اقدام قابل تامل بنیاد مستضعفان در تصاحب موزه قصر آئینه یزد؛

بنیاد در پی اجاره بها معوق، میراث فرهنگی در صدد حفظ آثار تاریخی

آن‌هایی که به شهر یزد سفر کرده‌اند، به طور حتم در کنار خانه‌های تاریخی و بافت زیبا یزد، نام موزه قصر آئینه را شنیده و از این موزه زیبا نیز بازدید کرده‌اند.
با استناد به مصادره‌ای بودن این بنا؛

بنیاد مستضعفان موزه قصر آیینه یزد و اشیا تاریخی آن را تصاحب کرد

بنیاد مستضعفان صبح امروز با حکم قضایی اقدام به فک قفل موزه قصر آیینه یزد کرده است. پس از فک قفل، کارمندان و نگهبانان میراث فرهنگی از این موزه بیرون شدند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که این بنا کاربری موزه‌ای دارد و صدها شی و اثر تاریخی و باستانی در آن به نمایش گذاشته شده که مالکیت آن‌ها با سازمان میراث فرهنگی است.
مدیر طرح موزه‌های صنعت نفت کشور در آبادان:

۱۲۴ مکان تاریخی صنعت نفت ثبت ملی شد

اکبر نعمت الهی در آئین افتتاحیه موزه کارآموزان صنعت نفت در آبادان، اظهار کرد: تاکنون ۱۲۴ منطقه، تأسیسات، اماکن و ابنیه صنعت نفت ثبت ملی شده که بیشتر این اماکن مربوط به شهر زیبای آبادان است.
موزه ملی تاریخ علوم پزشکی؛

اعلام ۳ شرط اساسی برای ثبت موزه‌های دانشگاهی در "ایکوم"

کارشناس موزه ملی تاریخ علوم پزشکی با اشاره به این‌که بعضی موزه‌های دانشگاهی در کشور شرایط ثبت در "کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی" ایکوم را ندارند، به معرفی موزه تاریخ علوم پزشکی دانشگاه تهران پرداخت و یادآور شد: ۳ شرط اساسی برای عضویت در کمیته فوق، اداره مستقیم از سوی دانشگاه و در دل دانشگاه بودن، تأیید طرح محتوایی و سناریوی موزه از طرف اداره کل موزه‌ها و در نظر گرفته شدن مکان ثابتی برای موزه است.
مدیرکل امور موزه های کشور:

فایده تهیه فهرست اشیای تاریخی ایران در موزه های دنیا چیست؟

مدیرکل امور موزه‌های کشور درباره نبود فهرستی از اشیای تاریخی و ایرانی موجود در موزه‌های جهان گفت: «اشیای تاریخی ایران را که اکنون در موزه‌های مهم دنیا وجود دارد کم و بیش می‌شناسیم. بسیاری از آنها در ویترین موزه‌ها قرار دارند و قابل شناسایی هستند؛ اما بسیاری دیگر نیز در مخازن وجود دارند و شاید هیچ‌گاه نمایش داده نشده‌اند.»
حناچی خبر داد؛

موزه تهران راه اندازی می شود

شهردار تهران گفت: در صد هستیم در فضاهای ایجاد شده موزه تهران را راه‌اندازی کنیم.پیروز حناچی صبح جمعه در حاشیه بازدید و افتتاح موزه باستان شناسی تهران در موزه ایران باستان که در آن اشیای کشف شده از محدوده تاریخی شهر تهران به نمایش گذاشته شده است، گفت: تهران یک شهر باستانی و تاریخی است که در اسناد، قدمت آن را به دوره‌ طهماسبی برمی‌گردد اما بر اساس اشیای پیدا شده قدمت تهران به بیش از ۸۰۰۰ سال می‌رسد و نشان می‌دهد که تهران یک شهر تاریخی است.
موزه‌گردی در تهران؛

کدام موزه‌های تهران را باید دید؟

هیچ شهری مثل تهران این تعداد موزه را در خودش جای نداده و به همین دلیل می‌توان به تهران لقب شهر موزه‌ها را داد.
با تأیید کارشناسان؛

نخستین سایت موزه رایگان ایران در دیار مادها راه اندازی می شود

همدان وسیع‌ترین سایت موزه باستان‌شناسی ایران را در میدان اصلی شهر راه‌اندازی می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران:

موزه های تهران روز ۲۸ ماه صفر تعطیل است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد: موزه های تحت اختیار این اداره کل روز چهارشنبه (۱۶ آبان) مصادف با ۲۸ ماه صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) تعطیل است.
از موزه منطقه‌ای غرب چه خبر؟

تخریب «موزه منطقه‌ای غرب» به دلایل نامعلوم

در حالی که بارها متولیان میراث فرهنگی استان کرمانشاه از افتتاح عن‌قریب موزه منطقه‌ای غرب کشور در استان خبر می‌دادند به دلایل نامعلومی در حال تخریب سقف این موزه هستند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها