چهره شاه های قاجار؛

از ژست جالب ناصرالدین شاه تا آقامحمدخان اخمو!

پادشاه‌های قاجار با آن ژست‌های جالب‌شان جلوی دوربین عکاسی یا نقش چهره‌شان بر بوم نقاشان معروف، بیش از هر دودمان دیگری مورد توجه ایرانی‌ها بوده و هستند.
جوانترین موزه دار ایران؛

چه شد که در این سن به فکر موزه داری افتادید؟

من کار را از پدرم که علاقه مند به جمع آوری وسایل قدیمی بود یاد گرفتم و من هم کار وی را ادامه دادم؛ قبلا پدرم مقداری از وسایل را جمع کرده بود که به من سپرد و بقیه را من از جاهای مختلف خریدم.
معاون میراث فرهنگی کشور :

اولین موزه‌ای که در ایران ایجاد شد/راه‌اندازی ۴۰ موزه در سه سال گذشته

معاون میراث فرهنگی کشور با حضور در برنامه «چشم شب روشن» به مرور تاریخچه موزه و وضعیت فعلی کشور در حوزه تاسیس و راه اندازی موزه پرداخت و از خانه موزه، موزه‌های شخصیت محور و دیگر مفاخر نام برد.

پروانه تاسیس موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت هلال‌احمر صادر شد

پروانه تاسیس موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت هلال‌احمر از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صادر شد.

بازدید از موزه‌ها در دو روز تعطیلات هفته جاری دایر است

مدیر کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی از دایر بودن موزه‌ها در دو روز تعطیلات هفته جاری خبر داد.
استانداردسازی موزه تاریخ دیپلماسی؛

موزه تاریخ دیپلماسی ایران استاندارد سازی می شود

موزه تاریخ دیپلماسی ایران براساس تفاهم نامه ای بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز آموزش و پژوهش وزارت امورخارجه استانداردسازی می شود.
موزه عروسک های ملل؛

موزه عروسک های ملل بازگشایی شد

موزه عروسک های ملل همزمان با روز جهانی کودک (16مهرماه) طی آیینی در موسسه خانه دوستان آشنا بازگشایی شد.

بازدید رایگان از موزه‌ها در روز جهانی گردشگری

مدیر اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی از رایگان بودن موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی در روز جهانی گردشگری خبر داد.
نشست زمین که به دلیل ساخت طرح «اطلس مال» از 8 سال گذشته

"اطلس مال" فرونشست را به جان کاخ نیاوران انداخت

نشست زمین که به دلیل ساخت طرح «اطلس مال» از 8 سال گذشته با ایجاد ترک در کاخ موزه صاحبقرانیه آغاز شده بود، به جان کاخ نیاوران افتاد وبخش‌های دیگر آن هم ترک خورد.
مدیرکل امور موزه‌های کشور:

امکان خروج برخی هواپیماها از موزه هوانوردی

درحالی که خبرهایی مبنی بر اوراق برخی هواپیماهای موزه هوانوردی شنیده می‌شود، مدیرکل امور موزههای کشور از پیگیری سازمان میراث فرهنگی برای جلوگیری از این اتفاق و عدم پاسخگویی مسئولان موزه خبر می‌دهد.
ورود فعالان صلح به قطارها؛

راه اندازی موزه ایران در کشورهای جهان

مدیر موزه سیار سفیران فرهنگ صلح گفت: می‌خواهیم چمدانی از آثار تاریخی و فرهنگی ایران را در همه مراکز فرهنگی و هنری کشورهای دیگر قرار دهیم تا آن آثار همواره برای مردم جهان به نمایش درآید.
نمایشگاه عکس‌های محمدرضا جوادی

دعوت برای دیدن عکس‌هایی از بهترین سرزمین دنیا

رییس پژوهشکده میراث فرهنگی گفت: از نیمه دوم قاجار تا امروز، رفته‌رفته ذهنیت جامعه به سمتی پیش رفته که ایران را بدترین سرزمین جهان تلقی می‌کند و این به‌خاطر آن است که دیگر، اهل سرزمین خودمان نیستیم.
رئیس ایکوم ایران:

مهمترین دلیل برای عدم خلاقیت موزه‌داران عوامل اقتصادی است

رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها در ایران یکی از مهمترین دلایل برای عدم خلاقیت در موزه‌داری کشور را عوامل اقتصادی دانست و گفت: قبلا موزه داران سختی کار می‌گرفتند و انگیزه داشتند.
رییس کمیته بین‌المللی موزه‌ها :

بگذارید مردم خودشان تصمیم بگیرند

«باید اجازه دهیم مردم درباره نظرات و دیدگاه‌های مختلف اطلاعات کسب کنند و سپس خودشان تصمیم بگیرند... موزه‌ها نباید شبیه نمایشگاهی برای نشان دادن تاریخ و اعلام نظرات موسسان این مراکز به مردم باشند.»
رئیس موزه لوور:

ایران بخواهد، آثار تاریخی‌اش را به تهران می‌آوریم

«موزه‌ی لوور سالانه 230 میلیون یورو از دولت فرانسه اعتبار می‌گیرد و رئیس آن را مستقیما رئیس جمهور انتخاب می‌کند. این موزه هیچ شیء قاچاقی از ایران در انبارهایش ندارد».
نوروز در موزه «نقاشی پشت شیشه»؛

چهار باغ ایرانی با تصاویر زنان ایرانی

حیاط موزه «نقاشی پشت شیشه» به سبک چهارباغ ایرانی و با حوضی در وسط و رختشویخانه‌ای در ضلع جنوبی محوطه قرار گرفته است، موزه‌ای که اغلب تصاویر آن به زنان اختصاص دارد و نوع طراحی آن دربرگیرنده شیوه‌هایی از نقاشی سبک قاجار است.
احیای پایتخت فرهنگی ایران؛

موزه‌ای که شیراز را جهانی می‌کند

طرح ایجاد موزه هنرهای معاصر شیراز که با نام «آلوار آلتو» معمار و هنرمند سرشناس فنلاندی عجین شده، شیراز را به عنوان پایتخت فرهنگی ایران دوباره جهانی و احیا خواهد کرد.
بررسي 21 موزه موجود در آذربايجان شرقي؛

آذربایجان شرقی ویترینی از موزه‌ها

شاید بتوان آذربایجان شرقی را به دلیل داشتن 21 موزه تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیاری از موزه های خصوصی کوچک و بزرگ ویترینی از موزه ها نامید. این استان به دلیل برخورداری از پیشینه بسیار کهن تاریخی و فرهنگی و شهر تبریز نیز با داشتن ۵ بار تجربه پایتختی در طول سلسله های مختلف، دارای آثار و بناهای تاریخی و موزه های غنی فراوانی است که هرکدام گوشه ای از تاریخ این بخش از سرزمین ایران را به نمایش گذاشته اند.
علی مرادخانی:

سازه شیشه‌ای باغ موزه قصر یک پرتابل برگشت‌پذیر است

مدیر فرهنگی هنری باغ موزه قصر گفت: سازه شیشه‌ای این باغ موزه یک پرتابل برگشت‌پذیر است که هر لحظه می‌توان آن را جابه جا کرد همچنین از ابتدای انجام کار این سازه برای فعالیت موزه‌ای ایجاد شد.
علی اکبرنصرآبادی خبر داد؛

رونق بازدید و کسب وکار موزه ارتباطات پس از برجام

رئیس موزه ارتباطات با تاکید بر ضرورت ارتباط با موزه های دنیا، از رونق بازدید و کسب و کار موزه ارتباطات پس از اجرای برجام خبرداد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها