سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران اظهار کرد:

کتابخانه ملی عضو «ایکوم» جهانی می‌شود

احمد محیط‌ طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران از عضویت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نهاد جهانی ایکوم به عنوان اتفاقی نوین در موزه‌داری ایران خبر داد.
موزه پمپ بنزینی؛

این پمپ بنزین دیگر امشی ندارد

نخستین موزه «پمپ‌بنزین» تهران با عنوان موزه «پمپ‌بنزین دروازه دولت» در روز یکم تیر ماه ۹۸ افتتاح می‌شود. پمپ‌بنزین دروازه دولت (جایگاه شماره ۶ تهران) سومین جایگاه عرضه سوخت در تهران و یکی از معدود جایگاه‌های به‌جا مانده از نسل پمپ‌بنزین‌های نخستین در کشور است.
پیشنهادی برای این هفته شما ؛

بریم موزه موسیقی الهیه؟

موزه موسیقی ایران که در شمال تهران واقع‌شده، برای علاقه‌مند به هنر موسیقی، فضای جذابی دارد .موزه موسیقی یکی از موزه‌های تخصصی تهران است که در آن گنجینه سازهایی قرار دارد که شاید تا به حال آن‌ها را ندیده باشید.
برترین موزه های جهان؛

۲۴موزه برتر جهان از نگاه سایت تریپ ادوایز درسال ۲۰۱۸

سایت تریپ ادوایز هر سال در طی نظرسنجی که از کاربران خودش دارد مقاله هایی را تهیه کنید که این بار درباره برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ مقاله ای را ارائه داده است و نام ۲۴ موزه در جهان که از نگاه کاربران برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ بودند را نام برده است.
موزه رئیسعلی دلواری؛

به احترام رییسعلی دلواری این موزه را ببینید

اگر به استان بوشهر رفتید کافی است 45 کیلومتر به سمت بندر «دیر» حرکت و در «دلوار» توقف کنید اینجا در جنوب شرقی بوشهر و در دل منطقه کوهستانی خانه- موزه یکی از سرداران خطه جنوب است که یاد و خاطره دلیران تنگستان را زنده می‌کند.
در نامه‌ای به مدیر کل امور موزه‌ها؛

موزه داران خواستار تعیین شاخص‌های مدیریتی شدند

«یکی از چالش هایی که در سالهای اخیر به نظر می آید بیش از هر چیز گریبان گیر موزه هایمان شده و نمود پیدا کرده و آسیب های جدی بر عملکرد موزه ها و شان موزه داران وارد کرده است بلا تکلیفی و نبود شاخص های مشخص در تعیین مدیران موزه ها است.»
موزه «ننه مکرمه»؛

بانویی که جهان هنرش را شناخت

اگر «مش حسن» در فراغ گاوش به جنون دچار شد، اما برای «مکرمه قنبری» که در 67 سالگی فرزندانش گاوش را فروختند و باعث افسردگیش شدند، زندگی تقدیر دیگری رقم زد. او به نقاشی پناه برد، نقاشی‌هایی که او را به شهرت جهانی رساند و در نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی به نمایش درآمد. نقاشی‌هایش پر از رنگ‌های متنوع بود، ساده و الهام گرفته از طبیعت، مردم، کوه‌ها و صحراها. مکرمه قنبری معروف به ننه مکرمه در سال ۱۳۰۷ ش در روستا دریکنده بابل به دنیا آمد و در روز دوشنبه دوم آبان ماه ۱۳۸۴در ۷۷ سالگی به دلیل عارضه سکته مغزی به دیار باقی شتافت.
اعلام موزه‌های برتر ایران؛

تاکید کارشناسان برخلاقیت در موزه‌‌داری

موزه‌های برتر در حالی به مناسبت روز جهانی موزه‌ها توسط ایکوم ایران معرفی شدند که کارشناسان معتقدند لزوم پیشرفت و توسعه‌ موزه‌ها در جذب بازدیدکننده این است که در ارائه آثار خلاقیت بیشتری به خرج دهند.
هفته میراث فرهنگی؛

با ذهنِ خالی داخل شوید + عکس

شاید فضای موزه‌هایشان قابل مقایسه با مجموعه‌هایی مانند نیاوران و سعدآباد نباشد، اما غنی بودن هر کدام از آثاری که در موزه‌های «هنرهای ملی»، «خانه تیمورتاش - موزه جنگ -»، «موزه ملی قرآن کریم» و «موزه رضا عباسی» به نمایش در آمده‌اند، خودشان از لزوم دیدن این آثار و فضاهایشان حکایت دارد. هر چند اگر هیچ ورودی برای حضور در موزه ملی قران کریم، موزه جنگ و موزه هنرهای ملی تعبیه نشده باشد و ورودی خیلی کمی برای دیدن آثار نفیس موزه رضا عباسی در سه طبقه اعلام شده باشد.
عقب مانده‌ گی موزه‌های ایران؛

انتقاد مدیرکل امور موزه ها از کمبود اعتبار سالانه موزه های ایران

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی: اعتبار سالانه موزه‌های ایران 50میلیون دلار و هزینه ساخت یک موزه در قطر 500میلیون دلار است.
روز جهانی موزه‌ها؛

مشتریان اصلی موزه‌های ایران

براساس آمار رسمی سال ۹۷ که همزمان با ۲۸اردیبهشت ماه، روز جهانی موزه‌ها، در اختیار «دنیای اقتصاد» قرار گرفته است ۲۱ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۲۶ بازدید از موزه‌هایی که وابسته به سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هستند، صورت گرفته است. از این تعداد ۲۰میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۹۶ نفر ایرانی و یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۵۲۰ نفر خارجی بوده‌اند.
موزه استاد علی اکبر صنعتی ؛

موزه‌ای برای رعیت‌ها و ارباب‌ها

ساختمان موزه علی اکبر صنعتی از اواخر دوره قاجار تا به حال در ضلع شمال غربی میدان امام خمینی(ره) نشسته است. آن‌هایی که اهل دل هستند از یادشان نمی‌رود حتی شده به قاعده یک نگاه مشتاق، خریدار ساختمان چشم‌نواز موزه استاد صنعتی شوند.
معرفی موزه؛

موزه ای جالب با کتاب‌های مینیاتوری+تصاویر

موزه مینیاتوری باکو مکان نگهداری تعداد زیادی از کتاب‌های مینیاتوری جهان است.از زمان چاپ و انتشار اولین کتاب تا به امروز کتاب‌های بی‌شماری در اندازه‌های متفاوت چاپ و منتشر شده‌اند. این کتاب‌ها در زمان خود ارزشمند بوده‌اند، اما برخی از آنها گاهی به دلیل محتوا و گاهی به دلیل ویژگی ظاهریشان در طول تاریخ ماندگار شده‌اند و در موزه‌های جهان جای خود را پیدا کرده‌اند.
به گفته رییس میراث فرهنگی بابل؛

موزه بابل در آستانه تخلیه

موزه بابل با حکم قطعی مراجع قضایی در آستانه تخلیه قرار دارد و این امر موجبات نگرانی بابلی ها را فراهم کرد.
حراجی با عنوان «هنر اسلامی و هندی و هنر دوره قاجار»؛

حراج نقاشی‌ و عکس‌های شاهان قاجاری در لندن

حراج «بونامز» لندن مجموعه‌ای از آثار هنری اسلامی و دوره قاجاریه را به حراج گذاشته است. در این حراجی با عنوان «هنر اسلامی و هندی و هنر دوره قاجار» که قرار است امروز ۳۰ آوریل در لندن برگزار شود، مجموعه‌ای از آثار هنری به حراج گذاشته می‌شود که از آن جمله می‌توان به نقاشی‌های پرتره و عکس‌هایی از شاهان قاجاری چون ناصرالدین شاه، فتحعلی‌شاه، مظفرالدین شاه و دیگر آثار قجری اشاره کرد.
نخستین نمایشگاه شهاب‌سنگ‌های ایران؛

فرصت تماشای ۷۰۰ قطعه شهاب سنگ در کاخ گلستان را از دست ندهید

نخستین نمایشگاه شهاب‌سنگ‌های ایران با ارائه بیش از ۷۰۰ قطعه شهاب سنگ صبح امروز (۸ اردیبهشت‌ماه) در موزه مردم شناسی کاخ گلستان افتتاح شد.حجت کمالی، زمین شناس صاحب این مجموعه که سالهاست به کاوش سنگ های آسمانی فرود آمده در مناطق مختلف ایران به ویژه کویر لوت مشغول است
مدیر اداره کل موزه‌ها می‌گوید:

فعالیت شبانه موزه‌ها؛ به‌زودی

مدیر اداره کل موزه‌ها می‌گوید: براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و به عنوان پایلوت بعد از پایان ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می‌دهند.
روز طبیعت در بوستان آب و آتش تهران؛

13فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید

مجموعه بناها و موزه‌های تحت نظرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که دارای محوطه‌های باز و فضای سبزند، سه‌شنبه ۱۳ فروردین - روز طبیعت - تعطیل هستند.
مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی؛

۱۳ فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید

محمدرضا کارگر ، مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ی تلخی که گاهی اوقات از وضعیت فضاهای سبز در روزهای تعطیل داشته‌ایم، از چند سال گذشته، موزه‌ها و بناهای تاریخی دارای فضای سبز که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی‌اند، تعطیل می‌شوند.
همراه با نوروز 98؛

افزایش بازدید موزه ها رشد اجتماعی ایرانیان را نشان می دهد

مدیر اداره کل موزه های کشور از رشد بازدید از موزه های کشور خبر داد و گفت: علاقمندی جامعه جوان به فرهنگ و تاریخ نشان از رشد اجتماعی آنها است.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها